bugün

her cumartesi saat 20:00'de bkm mutfak'ta stand up gösterisini sergileyen komedyen. 5 yıl sonra biletleri çok ama çok pahalı olacağı kesindir.
güldür güldür show'da millete kahkaha attıran adam. genç stand up'çılardan biri sanırım.
youtube'da konuşanlar diye bir stand up şovu yapan youtuber. şakaları güzel. üslubu da samimi. bence komik adam.
komik bir youtuber.
bugün "konuşanlar" gösterisinde hayvanlar gibi güldüren eve geldikten sonra youtube da videolarını izlediğim komedyen. keşke daha önce izleseymişim dedirtti.
Bu adam çok güzel bir adam. Mevcut şartlarda en kısa zamanda geleceğim.

Bununla rakı içmesi ne güzel olur.
14 ekim'de Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu'nda son yarım saat ne yapacağını bilememiş komedyen.

konuşanlar'ın tüm bölümlerini izlemiş, izlemeye devam edecek ve hatta bilet denk getirirse de alacak biri olarak bunları yazıyorum. okursa, ederse kendisine faydalı olacağını düşünüyorum.

gösterinin son yarım saatinde kilitlendi. birkaç kez saatine baktı, seyirciye doğaçlama mı yapayım ne edeyim diye sorular sordu. gerçi pandemiden ötürü gösteriye ara verilmemesi de önemli bir etken. ama 3-5 dakikalığına nefes alacak şekilde kendine boşluk yaratacak farklı bir şey bulabilir. ne bileyim başka bir genç komedyen 5 dakikalığına sahne alabilir ya da 2-3 şarkı söyleyecek bir müzisyen olabilir. sonuçta konuşanlar'a konuk alıyorsa, buraya da alabilir. bunları planlanması gerekiyor.

biz arkadaşız diyor, sizi çok seviyorum diyor, güldükçe çoğalıyoruz diyor. gerçekten samimi birisi mi yoksa politik mi davranıyor çözemedim. 7'den 70'e en az 100 TL veren 1500 kişi seni oraya izlemeye gelmiş. bir misafirliğe gittiğinizde ya da biri size misafir olarak geldiğinde saate bakmak görgü kuralları dışında bir durumdur. kendisi orada başka bir şehre gelmiş gösteri yapıyor, insanlar onun şovuna gelmişler. bitse de gitsek tarzı davranması şık olmadı. sonuçta bu mesleği profesyonel bir şekilde yapmaya devam edecekse, ona göre davranması gerekir. performansını 90 dakikaya yaymalı.

anlattığı hikayeler komik, yaptığı iş evet zor ama sonuçta bu meslekten para kazanıyor. kendisini cem yılmaz'ın veliahtı olarak gösteriyorlar. valla bundan 20 küsür önce biz lise yıllarındayken cem yılmaz'ın yine aynı mekanda yaptığı gösteriye gitmiştik. o yaşa kadar o kadar gülmüşlüğüm yoktur, aylarca oradaki esprileri yapmaya devam ettik. hatta cem yılmaz'ın o zamanlar yaptığı espriler şu dönemde hala yapılıyor. ama mesela benim hasan can'ın gösterisinde aklımda kalıp olarak kalacak, başka yerde de yapabileceğim bir esprisi yoktu. normal hayatta da hepimizin başına komik olaylar geliyor. zaten konuşanlar'ın da konsepti bu. orada da birçok insan benzeri şekilde başından geçenleri anlatıyor ve birçoğu da en az hasan can'ın gösterisinde anlattığı kadar eğlenceli olaylar. hasan can'ın anlattıkları da buna denk tespitler ve olaylar.

ben biraz hasan can'ı zeynep bastık'a benzetiyorum, benzeri şekilde çıkış yaptılar. bakalım devamlılıkları ne kadar olacak.

yine de teşekkürler bebiş, su süreçte iyi geldin. salı günleri sayende keyifli geçiyor. yolun açık olsun...
Sıtend ab aleminin yeni kralıdır.

Kudurun.
yaptığı işin stand-up ile alakası olmayan adam.

bu adam sanırım bir ara kısa kısa skeçlerden oluşan "bir kadın bir erkek" mini dizisinin senaristlerindendi. konsept bir iş bulmuş, seyircileri kullanarak, tamamen seyirciler üzerinden güldürüyor yani cem yılmaz'ın yaptığı iş ile alakası yok, cem yılmaz 3 saat konuşuyor, tek başına performans sunuyor. ama hasan can kaya, tamamen seyirci bazlı, seyirciyi odağına alan gösteri yapıyor. yani gösteriyi yapan aslında katılımcılar oluyor. onların anlattıklarına hasan can kaya da yorum yapıyor. zaten bir kaç bölüm izleyin, hep aynı yorumları yapıyor. çift gelmişse nasıl tanıştıklarını soruyor. "aynı iş yerindeydik" derseler erkek olanına "iş ahlakınız gerçekten çok örnek alınası" diyor, "arkadaşız" diyenlere "ya bırakın bu işleri bu çocuk sana yazıyor" filan diyor, hep aynı. bunun devamı gelmez, tıkanır bunun yaptığı iş.
Güldürmeyi bilen adamlardan.
müptelası oldum. konuşanlar programı gayet başarılı. istanbul'da gösteri yapacağı zaman kesin gideceğim. anlatacaklarım var.
insanlar gülmeye nasıl açsa, azıcık espri yapabiliyor diye meşhur ettiler.
Konuşanlar adlı show u güzel ancak bı noktadan sonra onunda sıkıcı geleceğini tahmin ediyorum.
tam olarak stand-up'çı olarak adlandırılabileceğini düşünmediğim komedi sunucusu. gösterisi %90 seyirciler üzerinden yürüyen birisi meddah olabilir mi? sanmıyorum. ben sadece konuşanlar'ı izledim, o da youtube üzerinden ve tabii ki montajlı halde. bu yüzden tam olarak eleştiri yapabileceğimi sanmıyorum ancak belli kalıplar kullanıyor "teşekkürler x, teşekkürler" veya kinayeli bir şekilde "ne kadar x birisin" gibi. bu da özellikle programın art arda birkaç bölümünü izlediğinizde kulağa batmaya başlıyor, bunu değiştirmeli bence. bir de programdaki soruları çeşitlendirse çok daha iyi olur, herkesin bu konularda hikayesi var mı cidden?
bebiş ve s.çtın kelimeleri olmasa gayet izleyeceğimdir ama maalesef.
Daha yolun başında olduğunu düşünüyorum. Çok fırın ekmeğe ihtiyacı var.
Adam milletin sevgilisine yanında sövüyor, g*vat kardeşlerimizde bir güzel eğleniyor. Daha fazla bir şey demeye gerek yok.
Kraldır.

Severek izliyoruz.
Konuşanların esas adamı, ilk bölümden beri izliyoruz.
son günlerin popüler ismi. ilk başta komik bulmuştum bende güldüm ne yalan söyleyeyim. ama baktım ki çok döngü dönüyor. yani aynı. üstelik program hep bir aşağılama üzerinden yürüyor. oradakiler memnun eğleniyor buna bir şey demiyorum. hatta bir keresinde ığdır'lı bir eleman vardı. bayağı bozuldu, fiziksel görüntüsüyle çok dalga geçti falan. ha biz eğleniyoruz kardeşim sanane derseniz eyvallah. ama şu çok saçma duyuyorum. beğenmiyorsanız izlemeyin kardeşim goygoyu var ya. lan izlemeden nasıl anlayabiliriz ne olduğunu. bu nasıl bir düşünce.
- pompacıyım
+ pompacı mısın :D
Seyirciler: ahhahhahaaha
+ anladım kardeşim senin ananı bacını sikeyim ama çok tatlısın * kocaman bir alkış dünya güzeli oç pompacıya
Cast ajansından seçtiği konuklarla program yapan hdp'li kürt. Akıl var mantık var para verip oraya gelen biri kendini milyonlara rezil ettirmez. Ajansa söylüyordur bana bi kaşar bi muhafazakar bi yavşak lazım diye yolluyorlardır. Hatta prova bile yapıyorlardır programdan önce.
Sürekli reklamı yapıldı bu bile programının kötü olduğunun bir kanıtı sevgili sözlük.
Abartılacak kadar iyi, yerin dibine sokulacak kadar kötü olmayan komedyen. Bir üst seviyeye çıkması için kendini geliştirmesi gerekiyor.
Adam:31 çekiyordum.
Hck: 31 mi çekiyordun?
Seyirci:zuuhahahahahahah.
Adam:babam yakaladı.
Hck:baban mı yakaladı?
Seyirci:zuhahahahahahah
Hck: ya mükemmel.

Noone:
Hck: en son ne zaman ilişkin oldu?
Seyirci:zuuhahahahahahah

Bayılıyorum bu adama ya.