bugün

1978 de california belediye ofislerine secilen ilk gay olmus kisi. gay haklari yasasi cikinca oldurulmustur.

(bkz: milk)
önemli ve örnek bir mücadele adamı. ki en son milk adlı filmde mücadelesi anlatılmıştır. ibretliktir...
kendisi hakkında ayrıca 1984 yılında times of harvey milk adlı bir bilgesel filmi de çekilmiş.
70'li yıllarda eşcinsel hakları için savaşmış, müthiş insan. yahudi asıllıdır.
eşcinsel hakları için ölesiye savasmıs ve sonucu görmüştür. ne yazık ki türkiye'de savasmaya kalksak anında sustururlar adamı.
Eşcinsel hakları uğruna mücadele etmiş aktivist,siyasetçi ve büyük insan . Politikada cinsel tercihini gizlemeden belli bir noktaya gelen ilk şahsiyettir . Yaşamı boyunca çok acılar çekmiş , ailesine tercihini itiraf edememiş ve dört partnerinin üçü intihar etmiştir . Son olarak yaşamı beyaz perdede Sean Penn tarafından canlandırılmıştır .
gay rights olarak adlandırdığımız nanenin her zaman human rights ve civil rights ile alakalı olduğunu düşünen bir insan olarak müthiş saygı duyduğum, sadece eşcinseller için tüm insanlık adına bir savaş vermiş bir zattır.
saygı duyulması ve unutulmaması gereken değerli insan.
güzel bi abiydi.
doodler seri cinayetleri hakkında, eşcinsel kimliklerini gizlemek için ifade vermemeyi seçen, hayatta kalmış kurbanlar hakkında " yaşadıkları zorluğu anlayabiliyorum, onlara sempatiyle yaklaşıyorum " açıklamasını yapmış eski san francisco belediye konseyi üyesi.
(d. 22 Mayıs 1930, Long Island, New York - ö. 27 Kasım 1978, San Francisco), ABD'li politikacı ve LGBT aktivisti. Kaliforniya eyaletinde cinsel yönelimini açıklayarak belediye meclisine seçilen ilk eşcinsel politikacı olmuştur. Eşcinselliğini uzun yıllar boyunca açıklama ihtiyacı hissetmeyen ve kırk yaşına gelene kadar bu konudaki sivil hareketlere katılmayı tercih etmeyen Milk, kararını 1960'ların karşı kültür hareketinde yer aldıktan sonra değiştirdi.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Harvey_Milk
Ben bu filmi süt hakkında sanıyordum.
suikasti law and order' ın bir bölümüne konu olmuş politikacı. black doodler lakabı takılan kimliği hala belirsiz seri katilin eşcinselleri öldürdüğü ve birkaç tanığın cinsel yönelimlerini ifşa etmemek için ifade vermeyi reddettiği dönemde '' onları anlıyorum ve neden bu kararı verdiklerini biliyorum '' demiştir.
har vey ayrı yazılır...