bugün

ülkemizde 15 Temmuz 2011 tarihinde vizyona girecek, harry potter serisinin son uyarlamasının iki parçasından sonuncu olanıdır.
merakla beklenen, harry potter serisinin veda filmidir.
kitabın yaklaşık son 200 sayfasını konu edinmektedir. bu demek oluyor ki koskoca 2,5 saate 200 sayfa bol bol geniş geniş sığdırılabilir. tamamen kitabın finalini izleyeceğiz.
hem beklenen hem istenmeyendir.
birinci bölümdeki görsel şovun devamı beklenmekte; ancak yıllardır hayatımızda olan bir güzellikle vedalaşmak çok zor gelmektedir.
voldemort'u gönülden seven, destekleyen ve karizmatik biri olarak bana acı verecek filmdir.

harry ölmeliydi. j.k popüler kültüre, çoğunluğa hayır diyemedi. aslında o da istemiyor voldy'nin ölmesini.

ve bir efsanenin finali olacağı için beklentiler olduça büyüktür. Bence beklentileri karşılamak zorundadırlar.
Kitabı kadar heyecanlandıramayan ''part 1''den sonra fazlada birşey beklenemeyecek olan filmin son bölümü.Aksiyon dolu olacağı kesin gibi ama o kadar hızlı geçilirse tad alınmayalabilir.izleyip görücez.
en az 1 saat boyunca, hareketli kamera ile savas sahneleri izletecek olan filmdir.

son olmasi sebebiyle hüzünlendirecektir de, hele hele prens'in hikayesi tam anlamiyla gösterilirse aglatabilir bile...
her ne kadar yönetmen değişikliğinin harry potter'a yaramadığı düşünülse de , part2 merakla beklenendir. sondur hüzünlendirecek olandır.
bitiyor lan. az önce fragmanını izledim de hüzün doldum. çocukluğum bununla geçti, bin küsür sayfayı 1 günde okuttu bana bu seri, milyonlarca insan büyüdü kitaplarıyla.. üzgünüm sözlük.
Harry Potter serisinin ve bir dönemin sonu. Duygulandırır , içlendirir hatta ağlatır. Her sene Harry ile Hogwartsa gidip , onunla yaşamış gibi hissedenler için hüzünlü bir veda. En çok Severus Snape 'i özleyeceğim ben. Hayat ona çok acımasız davranmış ve Jk.Rowling daha acımasız davranmış. Hikayede ölen herkes geri geliyor sevdiklerine söyleyemediklerini söylüyor. Oysa Severus'a bu hakkıda tanımamış sevgili yazarımız. Yalnız yaşıyor, yanlış anlaşılıyor, yalnız ölüyor ve yanlış ölüyor. içim burkuldu gene...
harry potter serisinin son filminin 2. bölümüdür. olayları kitabı okurken ne kadar hayal etsekte filmi dört gözle beklenmektedir. serinin son filmi olduğu için insanların filmden beklentisi büyüktür ve filmin bunu karşılıycağına inanılmaktadır. son filmde kitapta olan ayrıntılara diğer filmlerdekilere oranla daha çok yer verilmesi beklenmektedir. fakat harry potter serisinin bitiyo olması, fanlarını ve serinin filmleriyle büyüyen kişileri üzmektedir. yazara seriyi devam ettirilmesi için baskı yapan fanlarda farkındadırki voldemortla arasındaki hesaplaşma bittikten sonra ,yazar seriye devam etse bile eski tadi kalmıyacaktır. son 15 temmuzu iple çekmemizi sağlayan filmdir.
çok duygusal, hareketli ve merak uyandıran bir fragmanla karşımızda.

http://www.youtube.com/watch?v=mObK5XD8udk&

ciddi ciddi bitiyor.
fragmanını izlememle gözlerimin dolmasını aynı anda yaşattıran film.

geliyor.
bitiyor lan.

çocukluk efsanem bitiyor amk.
çok kötü olm çok.
kelime bulamıyorum..
fragmanını izlememle çok ilginç şeyler hissetmeme neden olmuş harry potter serisinin son filmi. ilk gördüğümde sevinçle özledik gelsin izleyelim diye düşündürse de izlemeyelim bitmesin. biri bir şey yapsın!! *
izlememle beni bir hüzün kaplamıştır. bitmesin lan demişimdir.
sadece yaz tatilinde 7 kitabını 1 ayda bitirmiştim. Harika bir seri olan harry potter serisinin son filmidir. Üzmüştür. Dizisi çıkmalıdır.
görsel

bu resimden de anlaşılacağı gibi büyük savaşı kapsıyor. iyilerle kötüler son kez kapışıyor. hafif yüzüklerin efendisini de andırması çok güzel. gelse de izlesek.
2. partının da ilk partı gibi güzel olmasını umduğum film. hevesle bekliyoruz bakalım...
her sene bi kitabı cıkar bir filmi cıkardı da meşgalemiz olurdu .o da bitti.
merakla beklediğimiz filmdir. ilk bölüm avrupa sineması tadındaydı, bu ondan da iyi olur umarım.
teaser'ının altyazılısı da temin edilmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=KsyaO4bGtm4&feature=share
fragmanı bugün facebook'a düşmüştür. "the end" olduğu için fragmanı izlemeye bile kıyamıyorum be! çocukluğum onla geçti. (bkz: çocukluk yılları)
filmin sonunda, şaka şaka devam edecek dese keşke. ağlatma beni harry. seninle büyüdüm.
(bkz: liseli)

edit:sinemada izledim sonunda, güzeldi.
Efsanenin bitişini simgelediği için büyük bir hayranlıkla izlenecektir. * Ayrıca serinin en güzel filmi olmaya adaydır. Fragmanından bile görsel efektlerin kalitesi anlaşılmaktadır.

Emeği geçen herkesin eline sağlık.

izleme sonrası edit: az bile yazmışım. harika bir film olmuş. serinin de en güzel filmi.
ikinci trailerına şuradan ulaşılabilinir.

ayrıca, harry'yle voldemort'un o uçurumdan atlama sahnesi ne lan öyle? kitapta yok böyle bir şey. umarım sıçızlamamışlardır.

edit: sultanfirardasenneredesin'in uyarısıyla tekrar izledim. evet, uçurumdan değil, kulelerden birinin tepesinden avluya atlıyorlar galiba. ama avlu diye bir şey kalmamış. çökmüş gitmiş hep.