bugün

senfonik metalden haberi olmayanlar için haber vermeye gelmiş sağlam alman metal gruplarından biri. uzun saçlı kıvırcık abimizin yani grubun vokalinin marstaki suyu içme ihtimali üzerinde kafa yoruyorum. o ne ses abi öyle, uzaylılar dile gelir. üst üste 20 sigara içsen çıkaramazsın. grubun monaliza nın doğum gününe atfedilen her mannelig i ve büyücülere yazılan per aspera ad astra da çok sağlam parçadır. performansları tavan yapar.
Old theory that has been wrong
Power of the universe
Will take me to the place where I belong

kısmında içimin bir hoş olduğu,

In my deepest hour of darkness
They will shine... endlessly...

kısmında ise sesine aşık eden, tanıdıkça tarzına ve müziğine hayran bıraktıran grup.

o halde dinleyelim....

https://www.youtube.com/watch?v=BSFEv9eaoh4
herr mannelig isimli şarkıları sanılanın aksine amvye dönüştürülmüş bir isveç balladı (türküsü)dür.
Her konsere tam kadro gidemeyecek grup. Bir grupta 865 kişi olur mu?
asis nasseri önderliğinde kurulmuş, klasik, rönesans ve orta çağ müziğini metal ile harmanlayan alman senfonik metal grubu.
çok fazla türk dinleyicisi olan grup. benim anlamadığı şey bu adamların bu kadar türk dinleyicisi falan varken bizden niye böyle bir grup çıkmıyor lan?
"nerede çokluk orada bokluk" deyiminin 'istisna'sı olan senfonik metal grubudur.
40 kişilik ekiple konsere gelen folk rock grubu.
bir ara bursa'da resimliye gelmişlerdi, arkadaş bulamadığımdan gidememiştim. hüzünlendirdi.
Awaking The Centuries parçası harika olan gruptur.
birileri metal muzige adim atmis da haggardi kesfetmis. lan basin gidin. herr mannelig diyen var hala ya. kardes lisede sevisirken kullanildi gecti onun modasi tamam. nasseri gobegini hoplata hoplata bafilesin sizi emi.
senfonik metali sevdiren gruptur kendileri.
Per Aspera Ad Astra dinlemeden ölmek suç teşkil etmelidir.
ayrıca izmir'e gelecekleri zaman düğünümde sahne almalarını rica ettiğimde kabul etmiş çok da baba bir kurucusu vardır.
god bless
Brutal vokalleriyle dikkat çeken grup.
kimi zaman farklı diyarlara götüren semfonik metal grubu.
Severek dinlediğim, sağlam parçaları olan grup.
metal grup. sadece metal olmakla kalmayıp metalle orta çağ- klasik müziği harmanlayan müzik grubu.

https://soundcloud.com/bu...ggard-per-aspera-ad-astra
şiirsel anlatımlı masal dünyası müzisyenleri.
Her manneling şarkısı bir şaheser..
Konseri baslamak uzere olan muazzam grup. izmir'e gidemedigim icin hala küfrediyorum kendime.
18 mayıs 2017 tarihinde istanbul'da konser verecek gruptur. iş çıkışı koştura koştura gideceğim, yorgunluktan geberecek olmama rağmen çok eğleneceğimi düşündüğüm konserdir.
Çok sevdiğim gruptur
Hijo de la luna ,Ve daha nice şarkılarını severim.
eski bir dostumun önermişti 'herr mannelig' ve çok sevmiştim ondan sonra çoğu şarkısını dinledim..
https://youtu.be/Vcebw6vZdWU bilmeyen yoktur sanırım. Çok hoş.
Şarkıdan ziyade hikaye anlatıyor gibi gelir. Şöyle 6-8-15 aylık periyotlarda dinlenesi.
yav ben eskiden bu senfonik iskandinav metal gruplarına ölüp bitiyordum da son yıllarda inanılmaz cheap işler gibi gelmeye başladı kulağıma, hiç dinleyemiyorum. benzer sorunu yaşayanlar var mıdır yoksa biz mi yaşlandık??