bugün

yarın sıhhiye kampüsü'ndeki bir salonda nevruz ile alakalı bir program düzenleyecek olan üniversite. türkiyat araştırmaları enstitüsü bünyesinde sanırım. yine anladığım kadarıyla birçok türk ülkesinden de katılımcılar olacak.

edit: http://www.hacettepe.edu....rini-anma-ve-canakk-.html

adamlar ortalığın amına koyuyorlar, sonra polis dövünce polis terörü. anlayamıyorum ben bu kafaların mantığını. bana birisi haber.sol.org.tr'nin kafasını açıklasın olum artık.
eğer söylentiler gerçekse 18 mayıs gecesi 14. kültür, sanat ve bahar şenliği'nde 50 cent in sahne alacağı üniversitedir. (bkz: orayı yıkarlar)
rivayete göre bu seneki şenliğine 50 cent gelecek olan üniversite. acun mu düzenliyor la şenliği.
hukuk fakültesi bu yıl eğitim-öğretime başlayan, bazı bölümlerde türkiye'nin en iyisi olan (bkz: hacettepe üniversitesi tıp fakültesi) beni de kendine çeken üniversite. ayrıca ankara'nın en güzel kampüsüne bu üniversite sahiptir.
Beytepe kampüsünde yurtta ya da öğrenci evinde kalanlar dersten yarım saat önce uyandığı için 1.5 - 2 saatlik yoldan gelenlerin iyi şeyler söylemediği canım okulum
Bahar şenlikleri ile ilgili rivayetler 50 cent ve inna arasında gidip gelmektedir.

Bir diğer rivayet ise ;
ötk'ya "şenlik bir gece olsun,istediğiniz dünya starını getirelim,okulun bütçesi bunu karşılar" şeklinde bir öneride bulunulmuş fakat ötk bunu kabul etmemiştir.

Bakalım,bekleyip göreceğiz.
50 cent gibi 5 kuruş etmeyecek adamlara binlerce dolar bayılıp kıytırık etkinlikler düzenleyen götü boklu üniversite.
17 mayıs günü cidden 50 centi getiren okul.
18 mayıs ise sezen aksu!!! olley.

ondan önce de kenan doğulu ve sıla var.
sılanın 3 metre omzunu canlı görebilmemizi sağlayacak okuldur. amma ve lakin bunu komiteden birkça gün öncesine koymasaymış iyi olurmuş.
dün insandan oluşan en büyük dna sarmalını oluşturarak guinnes rekorlar kitabına girmiş okuldur. sarmal 3034 kişiden oluştu. önceki rekor 2640 kişiyle amerika'ya aitti.
2 haftada 115 duyuru mail'i atmayı başaran okulum. otu boku duyuruyorlar.
tatili çok seven bir idareye sahip üniversitedir; ama acısı fena çıkmaktadır öğrencilere. son finalimin haziranın son haftasına denk gelen. umarım kalmam ama bütlere kalmam durumunda okulun resmi bitiş tarihi temmuzu bulan bir takvime sahiptir. bu üniversitede bu takvimle okuyan öğrencilerin work and travel hayalleri yaştır; çünkü abd den gelen hiçbir şirket temmuzda işe başlayacak bir elemanı talep etmez kanımca.
insanı sadece hacettepede okuyan insanlarla görüştürmek gibi bir amacı olduğundan şüphelendiğim okul. temmuzun dördü olmuş bütler yeni bitti arkadaş. millet deniz, kum, güneş diye fotoğraf koyar internete sen ders çalışırsın derse ara verince denize fotoğraflardan imrenerek bakarsın. kış gelir millet kendini kitaba deftere verir sen boş boş gezersin. buluşalım desen ders çalışıyorum gelemem denir üzülür oturursun. millet der ki hadi sınav bitti içmesi yapalım. sınavım var der üzülürsün.
yıllardır beni isyanlardan isyanlara sürükledikten sonra bir anda bitiveren okulum. bir okul ukala olabilir mi evet sanırım hacettepe'yi tam olarak tanımlayabilecek tek sözcük budur sanırım ama yine de çok sevilir candır.
kazanan varsa yardımcı olabileceğim üniversitedir.
genelde vasatın üzerinde zekaya sahip öğrencilerin yerleştiği sıkça adını araştırmalardan duyduğunuz kaliteli bir üniversite.
Beytepe'de okuyacaklar öğlen 12-13 arası şimdiden city-köz'de sıraya girseler iyi olur. Ben en son ayrılırken sıranın sonu görünmüyordu. Öyle işte, hoşgeldiniz.
Merhaba, öncelikle sınavda gösterdiğin başarıdan dolayı tebrikler. Rekabetçi sistemin dayattığı onca şeye rağmen Hacettepe'desin, hoşgeldin. Hacettepe 1967 yılından bu yana eğitim vermekte ve Sıhhiye ve Beytepe olmak üzere iki kampüsü bulunmaktadır. Sıhhiye Kampüsü adı Sıhhiye'de iken, Beytepe diğerine nazaran merkeze daha uzak, şehir dışındadır. Bunun yanında okula giden tek taşıma aracının 230 numaralı belediye otobüsüdür. Ki o da oldukça sınırlı sayıdadır. Bunun yanı sıra bazı semtlerden ücretsiz okul servisleri de bulunmakta ama bu servisler saatinde gelmemesi ve çok dolu olması sebebiyle pek de yardımcı olmamaktadır. Kapıdan girdiğinde özel güvenlik hatta bu seneki yeni düzenleme ile polis(!) kimliğini soracak. Bunu her girdiğinde yapmak zorundasın, yapmadığın takdirde sorun çıkaracaklardır. ilk tavsiyemiz, kendine öğrenci pasosu alman. 24 tl karşılığında verilen bu paso, senin öğrenci olduğunu temsil ediyormuş. (!) O olmadan her EGO(ankarada metroya ve belediye otobüsüne binmen için gereken kart) aldığında 40 kr daha fazla verecek, otobüsler arası aktarma yapamayacaksın. 40 kr deyip geçme, Ankara'da ulaşımın pahalı olduğunu ve o 40 kr'un değerini harçlığının yarısı oraya gittiğinde anlayacaksın. Kalacak yer konusu ise tam bir kaostur. Beytepe'de binlerce kişiden çok az kişi alan, adı torpille anılan bir devlet yurdu ve sizden deli gibi para söğüşleyen, dudak uçuklatan fiyatlarıyla özel yurtlar bulunmaktadır."On binlerce öğrencisi olan büyük bir üniversitede neden daha fazla devlet yurdu olmaz?" diye soruyorsanız, sormayın, cevabını bulamazsınız. Bütün bu sayılanlardan umutsuzluk, karamsarlık çıkmasın. Karşılaşıldığında başa çıkman kolay olsun diye bütün bunlar söyleniyor. Zaten biz de yaşıyoruz bu sıkıntıları, ama karşılaştığımız tüm sorunlara baskılara rağmen daha iyi bir üniversite hayaliyle sorunlarımıza çözüm arıyoruz. Hiçbirşey beş dakikalık tanıtım filmlerindeki gibi değildir, yaşayan bilir derler ya. Siz kimsiniz derseniz, sizin gibi binbir zorlukla bu okula gelmiş öğrencileriz. Biz de tüm bu olumsuzluklara rağmen demokratik, bilimsel bir eğitim için çözüm yolları arıyoruz. Şehirle, yurtla, okulla, bölümle ilgili tüm sorularını bekliyoruz. Okuduğun için teşekkürler, tekrar hoşgeldin! / Hacettepe Gençlik Muhalefeti daha fazla bilgi için: http://www.facebook.com/beytepekayit?ref=hl
beytepe kampüsü cehennemin dibinde olmasıyla bilinir. Her yerde sıraya girmen gereken okula gelişi ayrı çile okuldan çıkışı ayrı çile olan, insanlara Hacettepe'de okuyorum dediğinizde sizi mutlaka tıpçı sandıkları canını yediğim ömür törpüsü okul.
başlamayan okul.bitmeyen tatil yapmış okul.
Sira gelmez diye onune Bulent Ecevit Universitesini yazip hazin sekilde girme firsatini kacirdigim universite. Isminin acaip albenisi vardir, ozellikleri arasinda kisiyi kisiden alip kisiyi kisiye birakmama ve ruyalari susleme vardir. Turkiyenin en deniz kiyisi memleketi olan Angara'dadir. Angaranin baglarina da yakindir. Bebesi boldur. Hemen her yol Parise degil de Angaraya ciktigi icin yolu dusen cok olur bu okula.
üni101 oryantasyon dersleri diye bir saçmalığı kredili yaparak bizi daha dersler başlamadan üniye gelmek zorunda bırakan üniversitedir. aga bu nedir ya tanıtımı zorunlu yapmak falan. ben zaman içinde adapte olurum kendi kendime.
tek kelime ile pişmanlıktır.
öğrenci işleri gerçekten iyi kalpli insanlarla dolu olan ama bölüm sekrekterinin gerçek anlamda bir cadaloz olduğunu söylemeden edemeyeceğim üniversitedir. kötü olan sekreterin ismini vermeyim ama öğrenci işleriyle işi olanlar fethiye hanım ile görüşsün gerçekten çok yardımcı oldu bana. yoksa bölüm sekreteri hala süründürecekti beni.
ders kaydı onaylatmak için danışmana gitmek gerekir mi bilinmeyen üniversite.

(bkz: yardım)