bugün

zeki olan ve olmayan olarak ikiye ayrılan kadınlardır. eğer zekiyse aradığı erkeği bulması çok kolay olur ama değilse düşünmek bile kötüdür. erkeklerin arayıp da bulamadığı tiplerdir.

(bkz: guzelliginin farkinda olan kadin)
(bkz: beni kategorize etme)
illa ki farkindadir. ya farkinda degilmis gibi davraniyordur, ya da onemsemiyordur.
aynası olmayan kadındır.
(bkz: çirkin ama güzel kız)
(bkz: çirkin kadın yoktur makyajsız kadın vardır)*
guzelliginin farkinda olan erkekler tarafindan tez zamanda gotu kaldirilacak bayandir.
itiraf com da platonikim bolumunde kendilerinden sıkca bahsedilen hatunlar.
bir de burdan bakalım derim.

farkında olmayan kadınmış. külahıma anlat onu sen. ne biliyorsun belki istiyor yüzüne söylensin ne kadar güzel olduğu? "yok canım ben mi güzelim ahaha " derken şaşırdı mı sanarsın yoksa? kaç kez duydu bu sözü, kaç kez farkında değilmiş gibi göründü, o böyle davrandıkça karşısındakiler onu ikna etmek için ne kadar çabaladı haberin var mı senin?

yani tamam güzelliğinin farkında olmayan deyince akla bazen geliyor; kadın kendini çirkin buluyor ya da kadın takıntılı, takmış yüzünde duran bene onu gizlemeye çalışıyor. kendisine güzellik katanları, diğer kadınlardan farklılaştıranları görmezden geliyor , görse de bunları kusur sanıyor. belli ki kendine güvenmiyor. bırak güzelliği kendinin farkında değil daha o. kendi değerini bilen kadın çirkinse bile güzel görür kendini yahu.

ama bak burdan dediğim hadise şöyle; var böyleleri. tüm gün ayna karşısında kendisini hayranlıkla inceleyen, kendisinden başka güzele tahammülü olmayan. zaten güzele de güzel demeyen. arkadaşlarıyla buluştu mu kaşından gözünden şikayet eden. duymak istediğini duyunca içi rahatlayan. teselli saymıyor bunu dikkat, egosunu tatmin ediyor o böyle. farkında değilmiş gibi yapıp, duyuyor duyacaklarını, arkadaşları gitti mi geçiyor ayna karşısına gene.
tanım : henüz doğmamış kadındır.

bir kadın, hali hazırda nefes alacak ve dış görünüşüne katkıda bulunan bir olgunun farkıda olmayacak. hadi canım sende. rüyanda görsen inanma!

güzelliginin farkında olmayan kadın. aklıma geldikçe gülüyorum bu duruma. ama tek suçlu aptal diziler biliyorum bunu düşünmemizde etken. çirkin betty ve ayarında diziler ile "beni baştan yarat" programları yüzünden bu hale geldik. oysaki kambriyen dönemden beridir cilt bakımı görmemiş bir kadını alır baştan aşağı yenilersen herhalde güzel gözükecektir. ama ortada bir estetik operasyon yoktur ki? kadın yine aynı kadın; kocası da yine aynı kocası! güzelliğine deger verecek birini bulamamış bir kadın için bunu her gün yapsan ne olur, yapmasan ne olur?

uzun lafın kısası; bir kadın kendi çevresinde olan biten her şeyin farkındadır. kim onun çirkin oldugunu düşünüyordan tut da kimin onu kıskandıgına kadar! tabi bu durum zamanla bir paranoya sürecini beraberinde getirse de daha fıtratında begenilme olgusu ile yaratılmış kadını fazlaca etkilemeyecektir.
mümkün değildir. bunu kadına çevresi farkettirir zaten. güzelliği silah olarak kullanmayan kadın vardır.
(bkz: insan olmak)
mutevazı kişilikdir.
dış güzelliğe önem vermeyen, imrenilesi kadınlardır.
özgüveniyle destekli olarak güzelliğinin farkında değilmiş gibi yapan, aslında ne istedğini bilen kadındır.
mühendislik okumamış olduğu kesindir.
(bkz: bos zaman doldurucu olarak kiz modelleri)
bazıları da farkında olup işin bokunu çıkarırlar (bkz: mütevaiziliğin bokunu çıkarmak) ve (#3676239)
götünün kalkmaması için kendini gizleyen mütevazı kişiliktir.
yoktur!

ancak, şöylesi olabilir;

(bkz: havasından geçilmeyen çirkin kadın)
olmayan kadındır.
mutlaka birileri tarafından farkına vardırılmıştır.
özgüven eksikliği yavaşan kadındır.
dünyanın en tatlı insanıdır. anladığı an götü kalkar.
uu beybi.

sayıları gittikçe azalmaktadır. çünkü güzel olduğunun farkında olmayan kadının kilolu ve gözlüklü arkadaşı ona gerçekleri bir bir söyleyecek güzel olduğunun farkında olmayan kadını maşa yaparak erkek ırkından intikamını bu yolla alacaktır.
Genellikle mahsum biridir çok sevgilisi yoktur ancak bir kaç orta halli sevgilisi olmuştur. türk erkeğinin aradğı kızdır.
eli öpülesi kızdır ortamlarda harcanmak yerine kendini işine adar ve kafasına uygun biri karşısına çıkınca nikahı basar ondan mutlusu olmaz bu dünyada.
direk muhabbete girilmesi gereken kızdır. elden kaçırmayın. egosu sırf güzelliğinden dolayı tavan yapmış, içi boş kızlardan değildir.

mümkünse evlenin. ben tanıyorsam bırakın ben evleneyim. tanımıyorsam önce tanıştırın belki evlenirim, benimle evlenmiyorsa size mutluluklar dilerim.
ölüdür lan o. tarih yazmaz güzel olacak farkında olmayacak her şeyin farkında sen rahat ol. hey gidi hey