bugün

insanın en güzel, en tatlı olduğu an güldüğü andır. ama eğer bir kadın güldüğünde güzel olmuyorsa, tiksindiriyorsa güzel değildir. güzel tespittir.
ben güzele güzel demem güzel güzel gülmeyince diye birde tekerlemesi vardır.
(bkz: güneşimi kaybettim dişlerini görmem gerek)
Üçüncü şahsın şiirinin * aşağıdaki son dört mısrası ile, farklı bir yönüyle açıklanabilecek bir tespittir.
--spoiler--
Hayırsızın biriydi fikrimce
Güldü mü cenazeye benzerdi
Hele seni kollarına aldı mı
Felaketim olurdu, ağlardım
--spoiler--
kesinlikle doğru önermedir. gülme sadece diş gösterme değildir. gülen insan kendiyle barışıktır, etrafındakileri mutlu eder, çoğunlukla iyimserdir, sevecendir. yani gülen kadın güzel huyların bir çoğonu bünyesinde barındırır. diğer bir açıdan rahatça gülen kadının ağzı, dişleri, dudakları, güzeldir. güldükçe yüz güzelliği ortaya çıkar.
doğru bir önermedir. güzellik ayrıntılarda gizlidir.
Gülmek güzelliktir ve içten gülen herkes kadın erkek ayırt etmeksizin güzeldir...
o zaman adriana lima yı nereye koyacaksınız?
bazi kadinlar var sozluk,
Aglarken daha guzeller.
Aglasalar da baksam...
doğru bir önermedir. hatta ibo'dan * gelsin "sevilecek güzelin gülüşünden bellidir, zalım oy gelin, zalım, zalım, zalım".
gülünce güzel ile gülünceye kadar güzel olan kadınlar da var.
yanlış tespit. gülünce güzel olmayan kadının dişleri güzel değildir. yaptırırsa gülünce de güzel olur.
Yeterki gülebilsinler. ağladıkları zaman dünyanın çirkinliği hepimize yansıyacak. dünyevi güzellik kabire kadardır sonrasında çürümeye yüz tutacak uzuvlar için çok fazla düşünmeye gerek yok.
Saçma tespit çünkü gülünce değilde gülmeyince de çok güzel olan kadınlar vardır.