bugün

Doğru yolda yürüyen türk'tür. inancı kimseyi ilgilendirmez. Gök Tanrı Türk'ün tanrısıdır.

Son olarak araplaşmayan, asimile olmamış türk'tür. Ne mutlu ona..
hiç şüphesiz (bkz: cahil) türklerden biridir. bunlar için uzun uzun yazmaya değmez ülkücü mü uzak dur..
Araplaşmamış türktür ne mutlu bize.
türk'ün tek tanrısı vardır o da gök tengri'dir
Kendi istediğine inanmakta özgür olan Türk.
Herkes kendi istediğine inanmakta özgürdür, yanlış tanrıya inanıyorsa öbür tarafta istediği gibi bir şeyle karşılaşmayacağı da kesindir ama kafirun suresinde de dediği gibi "onlara de ki senin dinin sana, benim dinim bana, sen benim dinime inanmazsın ben de senin dinine inanmam", yani Allah peygamberine inanmayanların kellesini al dememişken bize de onlara ne hakaret etmek düşer ne de başka birşey.
benimdir.
cengiz ata ne demiş daga doğrusu onun kanunları ne demiş.
gök tengriye saygısızlık etme de ne yaparsanız yapın.
avrupalılara demiş.

lan şaka bi tarafa gittikçe japonlaşıcaz bundan eminim.
japonların genel eğilimi her dine inanmak ama fazla da takmamak.
en çokta kendi aile büyüklerine tapınır gibi saygı ve rituel yapıyorlar.
bi japon izlediydim.
aile büyüklerinin resimerini asmışlar oturup önünde dua ediyorlar
ve japon diyor ki biz eve geldiğimizde ilk önce buraya uğrayıp dua ederiz.
batılmış bana arabın tanrısının gerçek olduğunu gösteren bir tane rasyonel delil gösterin. gösteremezsiniz zaten öyle bir şey olsa tüm dünya müslüman olurdu değil mi ? ama öyle bir dünya yok işte.
"1.) doğru hüküm vardır.
2.) bilgi, doğru hükümdür.
3.) bilgi, bilen'e muhtaçtır.
4.) bilen vardır.
5.) bilgi, bilen'in bilmesiyle var edilir: bilen, bilgiyi var edendir. bilgi, bilen tarafından sürekli var edildiğine göre; bilen, var eden'dir.
6.) bilen ve var eden, her şeyin bilen'i ve var eden'idir.
7.) sadece bilgisi her şeyi çevreleyen, her şeyin bilen'i ve var eden'idir.
8.) bilgisi her şeyi çevreleyenin bilgisi, gökleri ve yeri de çevreler.
9.) bilgi; bilen'in tahtıdır.
10.) tahtı, gökleri ve yeri çevreleyen -şüphesiz- en yüce'dir, en büyük'tür, tek'tir.
11.) bilen ve var eden; en yüce'dir, en büyük'tür, tek'tir.
12.) en büyük, en yüce ve tek olan -şüphesiz- tek tanrı'dır, allah'tır."
Al sana delil, kanıt ve ispat.
T: gök tanrı'dan kastettiği gökleri ve yeri, zamanı ve mekanı kuşatan, en yüce, en büyük olan tek tanrı ise o türk zaten müslümandır.
beyler gerçekci olalım.
çoğu insanın beyninde ceza görmemek ya da ölünce ödüllendirilmek vardır.
biz insanoğluyuz kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyiz.

buna "aaa ben öyle değilim tanrı istediği için inanıyorum"
diyenler olacak lan oğlum tanrı neden yaratıığı bi canlıdan bi şey istesin sana muhtaç mı?
geç bunları.
sanırım 2009 yılıydı türkbirdev diye bir organizasyonun Ankara'daki toplantısına katılmıştım. arada sohbet eden birkaç kişi konuşurlarken birinin gök tanrıya inandığını duymuştum. o zamanlar müslüman olduğum için, bu mal ne diyor aq demiştim Kendi kendime. gök tanrı bir yıldız kümesinin üzerinde yaşıyormuş ve Türkleri gözlüyornuş yukarıdan. buna inanıyordu o kişi. ne kadar da röntgenci bir tanrı.
doğru yolu bulmaya yönelik ilk başlangıcını yapmış türk'tür.
Arap masallarına inanmayan türk'tür.

Atalarının izinden yürüyenlere selam olsun.
Tengri biz menen..
tanrının gökte olduğuna inanan ama mekkeden geldiği için inanmak istemeyen türktür. 1,5 milyar müslüman geri zekalı sadece türkücüler akıllı. gerçekten çok yazık..
Yakında geçer.