bugün

görsel
Otorite... gayet iyi özetlemiş boyun eğmenin doğasını
"bip bip richie"

(bkz: stephen king) (bkz: o)
" Öyle mutluyum ki, doktor resul, böylesine büyük, müthiş bir mutluluk, insanı korkutuyor."

Yine nedenini sordum, şöyle dedi:

" senin bu kadar mutlu olmana, ancak senden bir şey almaya hazırladıkları zaman izin verirler."

- Uçurtma avcısı -
'' Günlük yaşam yalanlardan kurulu yüzeysel bir düzendi. Yanından geçenlerin her biri yalnızca birer yalancıydı. Bu yüzden zahmet edip suratlarına bakmıyordu bile.''
Sonunda ölüm olmayan bir şeyi ciddiye almak zorunda değiliz.
Hayatımın en mutlu anıymış,bilmiyordum.Bilseydim ,bu mutluluğu koruyabilir ,her şey de bambaşka gelişebilir miydi?
Evet,bunun hayatımın en mutlu ânı olduğunu anlayabilseydim ,asla kaçırmazdım o mutluluğu.
(bkz: orhan pamuk)
(bkz: masumiyet müzesi)
görsel

Kelimeler, bazen sadece kelimedir. Anlamsız.
grocery store is the heart of a neighborhood.
"Fotoğrafı çekilmemiş bir çocukluk sadece yaşanmamış değil aynı zamanda değersiz sayılırdı. insanlar neden harıl harıl fotoğraf çekiyordu, yaşamlarını belgelemek, yarına hatıra kalsın diye mi? Elbette hayır. Yaşadıkları anın ne kadar biricik olduğunu göstermek, her anlarını değerli kılmak, yarına hatıra kalacak kıymette bir hayat sürdüklerini kendilerine ispatlamak için fotoğraf biriktiriyordu. Geçmişlerini müzayedelerde açık artırmaya çıkaran varlıklı arkadaşlarına çocukluğundan tek bir fotoğraf gösteremeyip süklüm püklüm oturduğunda işte en çok o zaman hissederdin kimsesizliğini. En kasvetli, unutulası çocukluklar bile fotoğraflarla değerli kılınırken çocukluğun olmayan fotoğraf albümleriyle tekrar tekrar cezalandırılırdı."
Barış Tuna-Cennette Uzun Bir Kış
"Hayat, cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktır."
Hakan Günday- Zargana
Valla az önce okudum çok da güzel denk geldi

- Sen iki başşş soğan edersin.

Suç ve ceza.

Ha bu arada yaaa sen onu daha okumadın mı diyen mınısıktıklerim çıkabilir. Lam dalyarrah evet okumadım da sen ne sikime artizlik yapıyosun sen zaten hiç okumadın ki.
görsel
''hepimiz lağım çukurundayız ama bazılarımız yıldızlara bakıyoruz..''
bencillik insana en büyük sevgileri çöpe çevirme fırsatı sunar ve buna aptallık dedirtir.
görsel
Terk edilmişlik başkadır, yalnızlık başka...

Böyle buyurdu zerdüşt

iyi geceler ve günaydın uludağ.
"nasıl yaşamak istiyorsa ona inanmayı tercih ediyordu."
"insan bütün kalbini başka bir kalbe akıtmak istiyor, her şey neşeli olsun, her şey gülsün istiyor."

(bkz: Beyaz geceler)

(bkz: Fyodor dostoyevski)
"Duvarı yıkmaya gücüm yetmiyorsa, kendimi parçalayacak değilim elbette. Ama önümde duvar var diye boyun eğmeyi de kabullenemem."

yeraltından notlar
Kanayan vicdan azapları kabuk bağlamak için hep bir çare ararlar.
Çünkü gerçekten iyi olanlar çıplak olana “Giysin nerde?”, evsiz olana “Evine ne oldu?” diye sormaz.
Halil Cibran/ Ermiş
Ölülerin ölü kalması herkes için daha iyidir.

Hayvan mezarlığı.
(img:#1)
hayat sahiden yaşanmaya değmeyecek kadar küçüklükler ve bayağılıklarla dolu.
Bir gün gelir ve dünyanın bir yerinde,yıllarca senin haberin olmadan yaşamış birine bütün hayatını anlatmak istersin.