bugün

Mutluluk elin erişebileceği çiçeklerden bir demet yapma sanatıdır.

B.Goddar
"Herkes ektiğini biçer." Teyzoşum sıcak şarap yaptı bugün ve uzun bir gece oldu . Uzun zamandır bu denli derin muhabbet etmemiştim. Ve gecenin sözü benim için herkes ektiğini biçer oldu.
acı çekicen ki kalp atsın. 2008*
"Ben sana uyandım yine,
sen başkalarıyla uyurken.."

Edip Cansever
görsel
seviyorken ayrı kaldık , küfreder gibi.
"Aslında o kadar da önemli biri olmadığımız ortaya çıktığında neden üzülüyoruz ki?
Bunu temel bir aydınlanma hali olarak ele alabilsek daha iyi olmaz mı? inanmak dediğimiz şey sonuçta insanın içinde başlattığı bir eylemdir. Ve güzelliğe, aşka inanmak kadar ayrılığa da inanmak, hazır olmak gerekir. Yani her güzelliğin sonunda bir ayrılık, bir kopuş pusuda bekler. Madem öyle, başımıza gelen bu gibi tatsızlıklara bizi kendi bilinmeyenlerimizle yüzleştiren hayırlı felaketler gözüyle bakmamız gerekmez mi?" (Nuri Bilge Ceylan)
(bkz: ahlat ağacı)
Dünya, herkesi kırar ve sonra bazıları, işte o kırık yerlerinden güçlenir.

Ernest Hemingway.
görsel
“Sana kırgın değilim, yalnız attığın her yanlış adım dünyamın bir sütununu deviriyor.”
"Dünyanın bütün karanlıkları bir araya gelse, bir mumun ışığını söndüremez."
en sevdiği serinin 3. kitabı bende kaldı onun, vermedim. beni hep eksik bıraktı. gözünün önünde olsun ki eksikliğin ne kadar rahatsız edici olduğu görsün istedim. seriyi komple atmış kapısında gördüm. işte böyledir. kalbinde çiçekler açtıran o kişi birden fırtınan olur.
motivasyon için sizleri şöyle alalım https://www.instagram.com/taze.beyinler/
insanlara güvenmek iyidir ama insanlara güvenmemek daha iyidir.
gazabım, merhametime denktir.
sırlar odası açıldı, varisin düşmanları kendinizi kollayın.
Ahlak beynin zayıflığıdır.
yatın zıbarın. üstünüze battaniye alın havalar soğudu üşütmeyin. yatmadan önce de bir bardak su için.
mevzu atlı karıncalar değil , dönen dolaplar.
görsel
"Beklemesini bilen bir insanın hiçbir şeyden taviz vermesine gerek yoktur." *
bu filmin sonu !..
bundan sonra bahçemizden gül koparan mezarına diksin.
Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. Insanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.

- Charles bukowski -
Zamanı gelmiş bir fikirden daha güçlü hiçbir şey yoktur.