bugün

doğru bilgiye ulaşmak için 3 farkli kanaldan 3 farkli kişiyle konuşmak gerektiğine inandırmış bir garip bankadir. alt tarafi hesap kapattiracagim, telefon bankaciligiyla ya da internetten olmuyormus, subeye gidiyorum halledildi bankayla ilisiginiz kalmadi diyor hatunun teki israrla soruyorum bitti degil mi diye evet evet diyor halloldu, oh be diyorum aradan aylar geciyor maillerime bakarken bana hala hesap ekstreleri geldigini farkediyorum bu kez baska bir subesine gidip dert anlatmaya calisiyorum ordaki kadin da bana hesabiniz hala acik diyor tek bir islem bile yapmadim halbuki halloldu diyen hatun ablaya guvenip. neyse musteri hizmetlerini arayacaksiniz diyor bu da, ona da tamam arıyorum o da subeye yönlendiriyor bir takim belgeler gonderecegiz size onlarla subeden halledeceksiniz diyor. bakalim o belgelerle subeye gittigimde neler olacak. hesap actigim günü hatirliyorum yarim saat surmemisti. ben mi anlatamadim, onlar mi anlamadi, ben mi anlamadim onlar mi yapamadi bilmem hala sonuca baglayamadik işi.
hesabını takip etmeyen müşterilerini soyup soğana çevirmeye kalkan hırsız politikası ile yönetilen banka.

periyodik olarak müşteriyi nerelerden s*kelim toplantısı yapıyorlar zannederim.
hırsızdır bu banka.
rezil bankanın teki ama internet şubesi şimdiye değin gördğüm en kullanışlı seçeneğidir. çalışanları ve telefondaki müşteri hizmetlerindeki dallamalar iki de bir kart verelim diye ciyaklamasalar daha iyi olacak.
ablamin cari hesabindan haberi olmadan elma fonu diye 1500 lira çeken hirsiz banka.

gitti ablam minakoydu ortaligin aldi geri parasini.
telefon bankacılığı bir boka yaramayan banka.

ayrıca faiz olayı kişiyi ilgilendirir başörtüsu takarak çalışmanın kişiyi ilgilendirdigi gibi.
hangi banka olursa olsun hayır kalsın isteniyorum teşekkürler kelimesinin anlamını bilmedikleri kesin.
başbakan olsanız bile alo garantide müşteri temsilcisine bağlanamayacağınız dandik banka.

- lüt-fen yap-mak iste-diğiniz işle-mi bir-kaç kelime ile söy-ler-mi-siniz

- bir-de fark-lı şekil-de de-neye-lim

+ amk. çattt...
bankaların kanun dahilinde soygun yapması normaldir ama bu banka alanen müşteriyi dolandırıyor hemi de gayrı resmi yollarla...
bütün hesaplarımdan ayrı ayrı 58'er tl hesap işletim ücreti adı altında ücret kesen, kredi kartımdan 70 TL kart ücreti alan dolandırıcı bankadır. bireysel emekliliğimi igranti hesaplarımı kredi kartımı hepsini iptal ettirip kurtulacağım bankadır. Allah belalarını versin, haram zıkkım olsundur.
fikri ile zikri ayrı bankadır.
(bkz: bankaların kobi reklamı yavşaklığı/#25211449)
tamamen iğrenç bir bankadır. kredi kartına yıllık 89 tl gibi bir ücret keserler. hem de kesmeyeceğiz demelerine rağmen. iptal için başvurdum şimdi arayıp yok efenim iade edelim yok bokunuzu yiyelim modunda çemkirirler. sonuç: sen o insanı zikmeye çalışmadan önce düşünecektin.
Ankara-tandogan subesinde calisan biri varsa bisey sorucam beni yesillendirsin dedigim bankadir.
ogrenci karti çıkartacagim zaman 6 ayda bir ucret talep eden bankadir.
işyerindeki telefon numaramı günde 5-6 kez arayıp recep usta isminde biriyle görüşmek istiyorlar.

önce burda öyle biri yok dedim, sonraki aramalarında yine aynı şeyi söyledim.

bir türlü kayıtlarını düzeltmediler.

son aramalarında adamı niye arıyorlar diye merak ettim ve buyrun benim dedim.

adama platinum kreri kartı verme düşünceleri varmış.

görüşmemiz kayıt altında değil mi diye sordum ve ben o değilim, bunu size elli kere söyledim bu numarayı bi daha aramayın falan dedim.

sonra yine aradılar yetişemedim.

bir daha ararlarsa sonuna kadar dinleyip, kartı istemiyorum diyeceğim.

bundan sonrasını recep usta düşünsün.
bankacılık sektörünün johny sins i.
Benimle hergun sohbet etmeyi hobi haline getirmis topluluk. Sesimi duymadan calisamiyorlarmis...
çalıştığım rezil kurum. gelmeyin.
16:00 dan sonra eft ücreti 6tl olan banka. enpara düdüklesin sizi tamam mı!!! bu zamanda enpara.com kullanmayan gerizekalıdır, herşey ücretsiz çünkü.
son çektikleri reklam filmi iş bankası reklamlarının kopyasıdır. bu kadar belli etmeyin aga.
otomatik yanıt sistemindeki robotla o kadar fazla muhabbet ediyorsun ki ne işlemi yapacağını unutuyorsun.
**
bu, geçmişe dönük kredi ve kredi kartı masraflarının ödenmesi durumundan yararlanmak isteyenlerin alacağı dökümlerden 70 lira isteyerek ve "işte bunu da ekleriz döküme, onu da alırsınız" diye açıklama yapıp bizi şaşırtan banka.
sesli yönlendirme sistemiyle karşılıklı küfürleştiğimiz yemyeşil göt banka.
Atm den nakit para yatırmak için 10 tl kesim yapan bankadır. Yok ebesinin hörekesidir. Git de biraz ziraat bankasını örnek al. Zırıl seni. Yıkıl karşımdan.
Bugun sahsimi arayip "musteri temsilcisi olarak calismak ister misiniz?" Diye soran banka.

Musterisi oldugum bankanin arayip bunu sormasi ilginc geldi tabi, yapilan herhangi bir basvuru da yok... dedim "ne musterisi? Gorusmem ben musteri temsilcisiyle rahat birakin beni!" Falan. Artiz ne arar la bazarda diyen amca gibi mala bagladim yani.

Sonra kadin "beyefendi calismak ister misiniz? Diye sordum" dedi.

yok onu da istemem dedim. Peki dedi kapatti. Simdi ben basvursam yine ararlar mi lan acaba? Ben o anki heyecanla mevzuyu yanlis anladim falan desem? Olmaz mi? Hadi be hacut? Ssk da varmis hem? Olmaz mi He? yap bi guzellik be haci? He? Hadi be?..