bugün

güzide iki markanın bir araya gelerek kurdukları bilgisayar üreten firmadır. laptopları fiyat ve özellikleri bakımından rakipsizdir.
kullandığım amilo modeli biraz ısınma problemi çıkarıyor ama yinede oyun oynamıyacaksanız, günlük işler için güvenilir bir partner.
tuşları oyuncağa benzeyen laptop markası (bkz: şaka laptopu)
gerçekten fiyat-performans oranı muhteşemdir. Geçen yaz aldıgım laptop'la halaa nerdeyse full detayda most wanted oynayabiliyorum ! ama ısınma problemi var doğru. Öyle ki oyun oynarkem sol elim resmen yanıyor, hatta sırf tek parmağımı nos tuşunun üzerinde tutuyorum gerisi yanmasın diye ....
1 aydır kullandığım laptop ın markası, şu ana kadar problemsiz şahane çalışıyo, iyi iyi.
bok gibi marka, sakın kanıp laptop almayın. laptop alacak olanlar için iki seçenek var : hp ve toshiba. bir kere ısınma problemi var, tamam tüm laptoplarda var ama bu kadar da değil. kısaca anlatayım:

5 yıl önce almıştım amilo d fujitsu siemens marka laptop. 1 yıldır ısınma problemleriyle baş etmeye çalışıyorum, en son sql'de basit bir select sorgusunda dahi işlemci ısınıp bilgisayar kapanıyordu, ısınan makineyi klimaya tutarak soğutuyordum, ne oyun oynayabiliyordum, ne photoshopta bir işlem yapabiliyordum ne de başka bir şey, sadece düz metin yazılabiliyordu. neyse datapro isimli bir teknik servisi var bunun, laptop kadar kötü. makineye hiçbir şey yapamasalar dahi 30ytl alıyorlar, makine üzerinde en ufak bir işlem yapılırsa 80ytl tamir ücreti alıyorlar, donanım masrafı hariç tabii ki. neyse götürdük, adamlar 2 haftada yapabildi makineyi, ne yaptılar biliyor musunuz, fanı temizlediler, bana fanı temizlediklerini ve ısınma probleminin çözüldüğünü söylediler, neyse çözüldüyse tamam dedik 80 ytl verip aldık makinemizi. aradan 5 ay geçti makine yine ısınıp kapanmaya başladı, teknik servisten çıktıktan sonra 3 ay garantisi var, ben de bt alanında çalışıyorum filan derken laptopu açtım, fanı temizledim falan, ekrana görüntü gelmedi, yılın aptallığı olarak anakarttaki ekran slotundaki pinleri pil takılıyken 50 cm'lik bir tornavida ile düzeltmeye çalıştım, cısss, yandı gülüm keten anakart. neyse eli mahkum götürdük servise, 5 yıl önce aldığım p4 işlemcili 256 ramli makinenin anakartını değiştirmeleri gerektiğini söylediler, fiyat 1700 ytl, evet yanlış duymadınız 1700 ytl. şu anda bu makineyi yeniden almak istesem 1400ytl filan ödeyeceğim ama 5 yıllık makinemin anakartı 1700ytl, müşteri temsilcisi bayan da mahçup tabii, efendim fiyatlarımız böyle falan dedi, sokayım fiyatlarınıza diyemedim tabii ki, şimdi yarın gidip 30ytl verip hiç bir şey yapılmamış laptopu geri alacağım. şu anda bu entry de bugün almış olduğum hp pavilion 7645 desktop sayesinde yazılıyor, kaliteden şaşmayın, iki tane yanlış bir doğru etmez(fujitsu + siemens < hp).

şimdi fujitsu siemens'in merkezine e-posta atacağım, böyle böyle oldu, hp aldım diyeceğim, diyeceğim de ingilizce küfürler dışında doğru dürüst toparlayamıyorum cümleleri. o da olacak.
Hem laptoplarında hem de masaüstü bilgisayarlarında ısınma problemi sıkça görülen bilgisayar markasıdır. Yoğun kullanımda sizi yarı yolda bırakma riski fazladır.
ben yaşadım ben bilirim
isinma problemi cileden cikaran notebook. olmamis siemens.
ısınma problemi çıkaran hatta klavyesi bozulan markadır. adama kafayı yedirtir servis çare bulamaz zaten heryerde yetkili serviside yoktur kanımca. fiyatına kanmayın uzak durun derim ama yinede siz bilirsiniz para sizin keyif sizindir.
bazı amilo modellerinde ısınma problemi olmayan bilgisayar markası. performanslı makinelerdir.

(bkz: amd)
sekiz aydır problemsiz kullandığım, eşşekliğim sayesinde üzerine bir litreye yakın kola döktüğüm ama sadece klavye arızası ile kurtardığım cidden şahane laptop markası.

edit : sıvı teması diye laptopu 202 ytl masrafla geri yollayan servise inat, dün akşam laptopumun tuşları da çalışmaya başladı!
bundan sonra bana kimse fujitsu siemens kötü diyemez!!
nisan 2009 da sonlanacağı söylenen ortaklık. siemens in bilgisayar dünyasından elini ayağını çekeceği, fujitsu nun da iş gücünü azaltacağı konuşuluyor.
xi2428 modelini herkeze tavsiye ederim. Mart ayında 2 yıl dolacak, çok başarılı bir makine. hiçbir sorun yaratmadı.
gold bilgisayar'ın sürekli kampanyaya soktuğu model.
dört senedir aralıksız kullandığım marka ve dört senedir tek bir kez format atmadan, basit bir fan problemi dışında (ücretsiz olarak) servise gitmeden benimle yaşamayı başardı. elektrikli süpürge ile klavyesimi temizlenmedi, üzerine kahveler sular mı dökülmedi, ordan burdan yerlere mi düşmedi banamısın demedi. en son yüksek bir yerden hızla düşmesi sonucu ekranın iç kısmı kırıldı fakat hala takır takır çalışmakta. ha şunu söylemekte fayda var; servise gerek duymuyor ama benim gibi başına türlü çeşit müsibet getirirseniz de giderseniz kırılan ekran için 660 euro gibi bir para isteyebiliyorlar.

akıllı uslu kullanırım diyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

not: hiç fişten çıkarmadan kullandığım halde bataryası dört seneye rağmen 2 saat dayanıyor.
benim için notebook konusunda tek markadır. bugüne kadar 3 tane toshiba kullandım bunun kadar memnun kaldığımı hatırlamıyorum.
kısaca açıklayayım.
ilk toshiba ilk notebookumdu hikayemiz kısa sürdü çünkü çalındı.

ikincisi annemindi şu an hala kullanmakta fakat kafama vurmak suretiyle bilgisayarı kırdı. hala büyük sorunlar taşımasına rağmen çalışıyor. tamiratı için de bir hayli para ödedik.

üçüncü toshiba'nın üzerine içki(bira) döküldü ve o da anlayacağınız üzere tahtalı köyde.
ben bira olayı üzerine fujitsu siemens v5535 aldım.(daha doğrusu yüzüm yoktu anne ne bulursan getir en ucuzundan dedim)
bu bilgisayarın içinde kamerası dahi yoktur fakat aldığım en iyi bilgisayar.

--bana 3 yıl dayanan bir teknoloji ürünü.(imkansızı başarmak)
--bir kere ekranı kırıldı yeni ekran taktırdım ve hala çalışıyor.
--klavyedeki bir tuşu kırıldı ama hala idare ediyor beni (yaklaşık 1 yıldır)
--ikinci toshibayla beraber bu bilgisayarın da kafama atılmışlığı vardır ve hiçbir şey olmadı. toshibaya bilmem kaç liralar yatırırken kendisi toshibaya bir yeriyle gülerek çalışmaya devam etmiştir.

ayrıca bugün bu bilgisayarın alman teknolojisi olduğunu öğrendim. adamlar yapıyor araba falan değil bilgisayarda da ustalar.

tabii ki eksileri var mesela asla fişe takmadan çalıştıramıyorum çünkü pili yaklaşık 8 ay içinde yok oldu. benim suçum olduğunu hiç sanmıyorum. fişten çekince yaklaşık 5 dakika dayanıyor bu da bir odadan diğer odaya geçmek için yeterli bir süre *
açıkçası teknolojiden anlamam ama fabrikadan çıkış haline göre ben biraz ekleme yaptırdım ram'ini yükselttim ve tıkır tıkır çalıştı. windows 7 yükleyene kadar need for speed'de hız rekorları da kırıyordum.
son olarak ısınma problemi de bir çok sözlük yazarının problemi. evet ısınma problemi gerçekten büyük bir sorun yalnız ben üşüdüğümde işe yaradığını düşünüyorum (bu bilgisayar beni iyimser yaptı galiba). soğuk kış günleri için birebir.

bu yazıyı fujitsu siemens v5535 ime armağan ediyorum. bugün bu yazıyı onunla yazmak bana gurur veriyor. yakında değiştirmeyi düşünüyorum çünkü kapitalist dünya yeni şeyler üretildi ve ben açgözlü bir yazarım ama bu bilgisayarı terk etmeye karar verirken yeni bilgisayarımı bunda araştırabilmek bana gurur veriyor. ilk defa bir bilgisayarı acil olarak almayacağım. tek aradığım taş gibi bir bilgisayar olması çünkü bilgisayarlara kafa atabiliyorum.

iyi markadır üretimi keşke devam etseydi (fujitsu siemens olarak). üretim devam ediyor olsaydı kefili olabileceğim bir markadır. ikinci el düşünüyorsanız her zaman önereceğim çünkü ikinci elleri ne kadar hoyrat kullanılsa dahi taş gibi olacağına eminim.