bugün

cm yapımcılarının eidos interactive den ayrıldıktan sonra sega ile birleşip de fm ismini vererek yaptıkları ilk football manager oyunu. sanırım en iyi football manager oyunu.*
(bkz: fm 2005 teki genç yetenekler)
irfan başaran'ı 17 yaşından beri ısrarla isteyen roma'ya tam tamına 23 milyon dölara sattığım süpersonik oyundur.

daha cafercan'ı var, aydın'ı var, özgürcan'ı var.
fm serisinin en baba oyunudur. yıllar geçse de değişilmezdir. *
en baba oyuncuları podolski ve kranjcar dır.
yabancı oyunculara trial teklif edip trial sürecinde sözleşme imzalattırdığınızda türk vatandaşı oluveriyorlar eğer türkiye`den bir takım çalıştırıyorsanız. oyun zevki son derece yüksek olan bir versiyondur.
carlos tevez ve obafemi martins in çılgın attığı oyun.
la liga'da 93 puanla, averaj farkı sayesinde şahsıma ilk şampiyonluğunu yaşatmış oyun.

son maçın 2-2 bitmesi ve bu sayede şampiyon oluşumuz da gülümsetti tabi.
aynı zamanda tacikistan'ın dünya kupasında oynayabildiği oyundur.

nasıl oldu lan bu?!
allahsız oyun.

şampiyonlar ligi'ni kazanmama ve ligde şampiyon olmama rağmen avrupa kulüpler sıralamasındaki yerimi iki basamak düşürmüştür.

(bkz: seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım)
bazen federasyonun fena biçimde taraklık yaptığı oyun. sneijder'in bir maçlık cezasına yaptığım itirazın ardından, cezayı iki haftaya çıkarmış, bir de bunun üzerine sebepsiz yere cezayı üç haftaya çıkarmış.

neyse, geçti ceza. ama yine de diyeyim dedim.
fm serisinin en iyisidir tıpkı cm 2001-2002'nin en iyi cm oyunu olması gibi.
vakti zamanında real madrid'i çalıştırırken barcelona'yla tek sezonda 3 final oynadığım oyun. ilk final -yamulmuyorsam iki ayaklı gerçekleştirilen- kral kupasının son maçında calades, zidane ve -sıkı durun- messi'nin yaptığı şovla 8-1 galip gelen takımım real madrid ligin son haftasında bir puan önündeki barcelona'yla yaptığı maçta 2-0 yenik durumdan 3-2 galip duruma geçmesine rağmen son dakikada albert clau adlı bir bekin attığı golle berabere kalarak şampiyonluğu kaçırıyordu. ülke içinde birer kez birbirini deviren iki takımın mücadelesinin son ayağı olan şampiyonlar ligi finali 2-2 biterken 102. dakikada sakatlanan casillas'ın yerine oyuncu sokma şansı olmayan teknik adam manuel portollo takımının penatıları 8-7 kaybetmesi izlemek zorunda kalmıştır. barcelona 8-1'in rövanşını aldığı iki kupayla almıştır.
fm serisinin en iyisidir.
(bkz: freddy guarin)
(bkz: junior khanye)
(bkz: mario alberto santana)
(bkz: espen johnsen)
(bkz: joseph yobo)
(bkz: lebohang mokoena)
(bkz: freddy adu)
(bkz: jose julian de la cuesta)
(bkz: tom de mul)
(bkz: nigel de jong)

ve son olarak bunu herkes yapamayabilir ama eğer gücünüz yetiyorsa dimitar berbatov ve cristiano ronaldo yu forvette yanyana oynatın ve ikisinin de maç başına 1 gol ortalaması tutturduğuna şahit olun.
football manager serisinin ilk oyunudur. (doğrusu football manager 2005'dir efendim. *)
serinin en iyi halkasıdır. müdürler şunu bi buldurun la. evde cdsi olacaktı aradım taradım bulamadım. netten çekeceğim artık ne yapayım. transfer yaması falan da varsa mesaj kutuma entrynin hemen altından ulaşabilirsiniz. evet.
bugün heves edip indirdiğim, anında chelsea'yi alıp genç yetenek avına çıktığım, ancak ilk maçımda kornerden* gol yedikten sonra sövüp sildiğim oyundur.
bugün itibariyle "daha da oynamam" dediğim oyun. çeşitli kariyerlerle beş altı yıl oynayıp yenisini açıyordum ama buraya kadar.

zamanında kulüp takımına teknik direktör oluştururken bir yandan da ingiltere milli takımına teknik direktör oluşturdum. diğer teknik direktörler yavaş yavaş değişip dururken milli takım teknik direktörü hep kaldı. katıldığım iki dünya kupasını da konfederasyon kupalarını da kazandım. avrupa şampiyonası'nda yarı final gördüm. altyapı millilerde turnuva başarım olmasa da o takımlardan a milliye oyuncu çıkardım ve oyuncular sayemde avrupa'nın büyük kulüplerine gittiler. hem başarılı hem de idialisttim.

derken 2012'ye geldik, avurpa şampiyonası'na. takım daha hazırlık kampı ve ilk maçta sakatlıklardan dökülürken grubu 9 puanla geçtim. yarı finalde 3'ü kaleci 15 oyunculuk bir kadroyla sahaya çıktım ve finalde sürpriz şampiyon olacak danimarka'ya son dakika golüyle yenildim.

turnuvanın bitiminden 2 gün sonra kovulduğum haberini okudum. neymiş, avrupa şampiyonası performansı çok kötüymüş takımın. soktuğumun ülkesine 2 tane dünya kupası kazandırdım lan!
gelmiş geçmiş en güzel menajerlik oyunudur. futbol menajerlik oyunlarının piridir, şahıdır.
2-3 yıldır yazları köye gittiğimde oradaki bir akrabamda oynadığım oyundur.
insanı bazen acayip sinirlendiren genellikle kolay oyun. irfan başaran , freddy adu , freddy guarin gibi genç yeteneklerin bulunduğu , lionel messi'nin ilk sezonlarında acayip kötü olduğu oyun. günde zorlarsanız 1 sezon bitirebileceğiniz oyun. türkiye'de yedekler dahil 6 yabancı oynatabildiğiniz oyun. beşiktaş'ı alıp oynaması acayip zevklidir. sergen , carew , cordoba gibi oyuncular bulunmaktadır.
Beşiktaş'ta ortasahada kimi oynatsam diye 2 saat dusundurten oyun.
bu oyunda milli takım nihat , emre , yıldıray , hasan şaş , hakan şükür , tuncay gibi oyuncuları olmasına rağmen nasıl kötü diye düşündüren oyun. 5 maçın 1 ini zor kazanıyorlar.
aldım milli takımı dünya kupası elemelerinde 5 te 5 yaptım. hazırlık maçında italya'ya 1-0 yenildim. 1 aydan fazla bir boşluğum vardı bende 1 ay tatile çıktım. geldiğimde çoğu oyuncum yoktu. milli takıma çağırsamda gelmediler. sinirlendim bıraktım bende. şimdi başlıyacağım galler maçım var inşallah böyle bi kadroyla yenebiliriz.
9 maç 9 galibiyetle ukrayna , danimarka , yunanistan , gürcistan , arnavutluk ve kazakistan'ın bulunduğu grupta lider olduğum oyundur. türkiye'yi gerçek hayatta katılamadığı 2006 dünya kupası'na sokmak üzereyim. milli takımlarla oynamak o kadar kötü değilmiş bana bunu öğretti bu oyun. 1 ayda en fazla 2 maç olsa bile zevkli.
ulan ligler bitmiş tatil var upuzun ama biz o tatilde hazırlık maçı yapamıyoruz.
real madrid ile ligde ve kral kupasında şampiyon olup , şampiyonlar liginde çeyrek final oynatmama rağmen yeni sözleşme teklifi alamadığım oyun. ben mi göndermeliyim onuda bilmiyorum. biren biri varsa mesaj kutumun ışığını yaksın bi zahmet.