bugün

Herifler hem YPG PKK ya yüzbinlerce mühimmat sağlıyor sonra biz veto verince natodan, torkoyo nodon boylo yopoyor. Yaa dün yediğiniz hurmalar Rusya tarafından tırmalayacak diye mi tırsıyorsunuz. Beter olun.
Yüzbinlerce mühimmattan sonrasını okumadım.

Sen git o terör örgütünü kuran Ruslara kız.
Finlandiya ile hususi bir sorun yok.
Finlandiya'yı Rusya'yı karşımıza almamak için işin içine kattık. belki ABD bile el altından olay büyümesin, siz veto edin demiş olabilir.

isveç konusunda ise evet isveç alenen Türkiye'deki terör örgütlerini destekliyordu.

Finlandiya değilse de isveç'in veto edilmesi kararını olumlu buluyorum.
türkiye'ye karşı terör faaliyetleri sürdüren grupları fonlarken düşünselerdi batının oç'ları. rusya makat korkusundan türkiye'ye diz çöküp aman diliyorlar. rusya analarını hüp diye çeksin de akılları başına gelsin ama bunlar yorgo'nun çocuklarından (yunan) daha da beter, çünkü uzaktan uzağa oynarlar. beter olun.

edit: tanımı finlandiya için değil işveç için diyorum.
Telaş yok Yiğenler, şahsım yine karşılığında bir şey almadan ok diyecek.

(bkz: geri kabul anlaşmasını imzalamak vatana ihanettir)
Finlandiya ile bizim bir sorunumuz olmadı ve bulunmamakta. Finlandiya kendi halinde, medeni bir ülkedir.
isveç ise terör konusunda aynen batının yaptığını yapmakta. Yani insan hakları, demokrasi mefhumunu kullanarak bize içten içe zarar vermekte. Kürt terör örgütlerini destekledikleri gibi zamanında kamusal alanda tesettür yasakken "türkiyede insan hakları, demokrasi yok" diye yaygara koparıyorlardı.
Batı, rusyadan farklı olarak dünyada terörün her türlüsünü (islamcı, kürtçü, sol..) ve islami hareketleri, islamcı iktidarları destekler ve seküler iktidarları devirmeye, baltalamaya çalışır. Bugün tüm dünyada müslümanlar teröristlikle özdeşleştiriliyorsa biliyoruz ki bunun sorumlusu yalnızca müslümanlar değil.
Bunları bir de Rusya işgal ederse gülerim ben ya.
Aslında Avrupa Birliği'ne girme şartı ile onlara NATO üyeliğinin kapılarını mı açsak? Bence çok mantıklı.
dış siyaset dünya çapında bir alış veriştir. bu pazarda sadece ilgili taraflar değil, bütün ülkeler yer almak ister.
Dağ kadrosunu çekirdek gibi citlediler. Ondan olabilir
Adamlar tutarsızlığa ayar olmuşlar. https://twitter.com/i/status/1526305155674677248
Lan finlandiya Ve isveci bile sevmemeyi başarcak kadar ne yaşadın türkiye. 32 ülkenin Kabul edip tek türkiyenin Veto verdigi oylama sonrası tüm dünyada düşünülendir.
Cevap basit: tipik müslüman ülkesi. tarih boyunca bi şey başarma sonrada mızıkcılık yap ego patlaması yaşa.
bi iskandinav ülkelerini karşımiza almadığımiz kalmisti.. başardık..
Hem Türk hem de isveç/Fin vatandaşı olanlar ne düşünüyor, çok merak ediyorum doğrusu. Ofkelenmelerinin nedeni çok açık. Bir gün Türkiye çok memnun sizin natoya girmenizden deyip ertesi gün veto edeceğiz dersen ve edersen normal.