bugün

aziz yıldırım ve ekibinin altına dinamit koyduğu ve büyük zararlar verdiği camiadır. buna rağmen, taraftarlarının bir çoğunun kendilerini bu duruma düşüren aziz yıldırım ve tayfasını körü körüne savunması hayret vericidir. hakkında bu denli ciddi iddialar bulunan bir kulübün taraftarlarından biraz daha makul olmaları ve fanatizmi bir kenara bırakmaları beklenmektedir. ancak, hâlâ, "bize bunu yapanlara şöyle koyacağız, sokacağız, altın dişlerini sökeceğiz" vb. yorumlar hem komik kaçmakta hem de asap bozmaktadır.
herkesi hayretler içerisinde bırakan türkiyenin en büyük ve en güçlü spor kulübüdür.eğer futbol şubesi eğer izin verilir de bu sezon şampiyon olursa,o zaman görün siz şamatayı.
yüzsüzlükte çığır açıp mağdur ayağına yatan şikeci kulüp.

http://www.fenerbahce.org...detay.asp?ContentID=27794

http://www.youtube.com/watch?v=liHD7XvONwY
çok pis taklaya gelen takımım, lan biz bu takımı şampiyonlar ligi için tutuyoruz zaten, yemişim ligi isterse 5. Ligde oynatsınlar, bu sene de düşürüp yine alırlar cl hakkımızı, seneye tekrar uğraş bir daha süper lige çık, ondan sonraki sene süper ligde şampiyonluğa oyna ki bir sene sonra şampiyonlar ligine katılabil.

sonra bir de uefa çıksın katılsa problem olmazdı desin. yeminlen beni soğuttuğunuz şey fenerbahçe değil futbolun kendisi..
galatasaray'ın puan kaybetmesi ile yine en çok konuşulan kulüptür.candır.
dört bir yandan aldığı yumruklarla bile devrilmeyen dev. ayakta, dimdik, inadına ve taraftarıyla tek yumruk.
geçen sezon ki 17 maçta 17 galibiyet performansından çok uzak kalmış kulüp. aziz yıldırım olmayınca kolay kolay maç kazanmıyor anlaşılan.

halbuki geçen sezon ne güzeldi. hakem odaları basılıyor, olur olmadık pozisyonlara penaltı çalınıyor, rakip takımdan futbolcu ayartılıp sağa sola poşet içinde para gönderiliyordu. emre cep telefonuyla "sleam ben emre abin, başkanla beni papaz etme oğlum" mesajları gönderiliyordu. bu sezon hiç çalışmıyorlar hiç...

bu futbolla bankasya'da da işi zor bunların. 2-3 sene süper lige çıkamazlar.
(bkz: 5 şubat 2012 fenerbahçe beşiktaş halı saha maçı)
2 şubat 2012 akşamı yunanlılar tarafından follofoş edilmiştir. önce gekas 3 tane yazdı sonra pana 77-56 kaydı.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
isterse amatöre düşsün yine sevgimizin azalmayacağı büyük takım.
http://imgim.com/2429incis4942630.jpg
http://galeri.uludagsozlu...taraftar%C4%B1_141937.jpg

şöyle bir zihniyete ve taraftara sahip olan spor klübüdür.
istanbul'un asya tarafında olmasının ayrı bir hava kattığı tartışmasız türkiye'nin en büyük kulübüdür. avrupa yakasının şımarık ortamını bırakıp karşıya geçtiğinizde kadıköy, şükrü saraçoğlu stadı sizi bambaşka havaya sokar. işte o zaman anlarsınız bu kulübün ne kadar büyük olduğunu.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/fenerbah%C3%A7e/
yarın ki derbinin favorisi olan takım malesef. gönül isterki yenilsin fakat beşiktaşın yenmesi imkansız görünüyor. *
şike soruşturmasındaki tek suçsuz takımdır.
şikelerin takımı başka tanıma gerek yok.
yaptığı şike -yapmışsa- , küme düşmesi -düşerse- , başkanının hapiste olması beni zerre ilgilendirmeyen spor kulubüdür. Çünkü kendimi bildim bileli taraftarı olduğum bu kulubü 1.ligde oynadığı için, aziz yıldırım için sevmiyorum renkleri , ruhu için seviyorum. şike yapılmışsa bunu yapan yönetimdeki kişiler veya kişidir. bu yüzden "şikelerin takımı, şikeciler sizi ahaha" diyerek fenerbahçe'ye gönül veren taraftarı daha üzmemelidir. ayıptır, günahtır be.

edit: seviyorum suç mu ?
düşmesi zerre umrumda olmayan tek aşkım.iyi günde herkes yanında olur ama önemli olan kötü günde destek verebilmektir.sevmeyen varsa siktirsin gitsin biz bize yeteriz.
takım sanki şampiyon olmamış gibi yaşanan onca şike skandalı kazandığı şampiyonluğu unutturdu fenerbahçe'ye bu da fenerimi şampiyonluğa bir şampiyon gibi değilde daha fazla aç yaptı umarım bu senede şampiyon olacak takım.
futbol takımına kuvvetli bir brezilyalı aşısı yapılması gereken takım. 7 senedir derbilerdeki ezici üstünlüğümüze leke sürmek isteyenler kazandığımız derbilerden sonra bile oyunu güzelleştirdiğimizi rakibe sıka sıka kabul ettiremediğimiz için çamur atıyorlar. deivid ayarında iki futbolcu bulunmalı. aykut kocamanın dayanıklı zenci tezinin en büyük dezavantajı ciddiyet ve istikrar sıkıntısını beraberinde getirmesi. sanıldığı kadar da dayanıklı değiller. ayrıca brezilyalılardan daha pahalılar. afrikalı siyahi futbolcular avrupa futbolunun içinde olsalar bile sonradan gelen bir brezilyalı bu futbola daha çabuk uyum sağlıyor.
alex, nobre, luciano, andre dos santos, baroni, deivid de souza, aurelio.... bu adamlar ayarındaki brezilyalı futbolcuları yakalarsak oynadığımız oyuna eleştiri kabul etmeme lüksüne sahip oluruz. başkaları fenerbahçenin futboluna fütursuzca laf söyleyebilecekse kazanmanın pek de bir anlamı yok.
öncelikle beşiktaşlıyım tebrik ederim.

fenerbahçe'nin bu maçtaki oyun anlayışından bir an önce kurtulması gerekir. takım olarak bir gol bulup üzerine yatmaya çalışıyor, aykut kocaman.

yalnız her zaman beşiktaş gibi duran toptan gol yemez rakipleri ve rakip oyuncuları simao ve holosko kadar savruk oynamaz. özellikle playoff döneminde daha baskı kuran ve mücadele eden oyuncularına yönelmeli
Bu takım yatsın kalksın bu staddaki taraftara, atmosfere dua etsin. Aynı şekilde Aykut hoca'da.

Bir değil, iki değil her maç. Bana kimse şu anda gelip süreçten bahsetmesin. Artık kötü bir süreçten geçiyoruz, hala eleştiriyorsunuz lafını duymaktan bıktım. Süreç diye bir şey kalmadı. Rüzgar Fenerbahçe'ye dönmek üzere ama kimin umrunda.

Ne futbolcularda, ne Aykut hocada konstantrasyon kalmamış. Bir iki futbolcunun hakkını yememek lazım ama Ziegler, Serdar, Mehmet Topuz, Baroni falan iyice kendi halinde takılmaya başladı. Aykut Kocaman çok felaket bir konsantrasyon kaybı yaşıyor ve geçen seneden geleneği devam ettiriyor. Derbi maçlarda korkak futbol...

Geçen sene bjk ile kendi evimizde 1-0 öne geçiyoruz. Takımı geri yaslıyor. Bjk bastırıyor, bastırıyor. En sonunda bir penaltı buluyor ve beraberliği kurtarıyor.

Geçen sene gs ile kendi evimizde yapıyoruz maçı. takım baştan geri çekiliyor. bana beraberlik yeter tarzında oynuyor. gs o kadar kötü kadrosuna rağmen bizi sahamıza kilitliyor. maç şans eseri 0-0 bitiyor.

Birisi aykut hocaya hatırlatsın. Bu takım kadıköy'de Beşiktaş'a 2005, gs'ye 2000, ts'ye 1996'dan beri kaybetmiyor. Bu ne demektir? Taraftarı arkana al ve bastır demektir. Ama aykut kocaman 1-0 öne geçsin aman aman etliye sütlüye karışmayayım. Hepiniz geri çekilin, ileriye adımını atanı yakarım modunda oynatıyor takımı. Manisa maçında 1-0 öne geçtik 1-1 yaptılar puan kaybettik. Son haftalarda Mersin'e 2-0 öne geçtik. 2. yarı takım gömüldü sahasına az kalsın maçı çeviriyor Mersin. Bu maç Beşiktaş'a karşı 1-0 öen geçmişsin ve önemli ayaklar yok Beşiktaş'ta. korkup takımı geri çekiyorsun. Geçen maç Samsun maçı 1-0 öne geçip takımı geri çekiyorsun. Kaybediyorsun.

Öyle çok örnek var ki. Ve bir insan hiç mi hatasından ders almaz? Yok.

Hani diyorlar ya Beşiktaş için kanser eder insanı diye. Fenerbahçe'de öyle. Kim rahat maç izledi bugün? Hepimiz diken üstündeydik Sow'un golüne kadar.

Aykut Kocaman hala iyi bir teknik direktör değil. Şu taktiği Daum'dan farklı değil ne yazık ki.
bazılarını kapak ve ayar manyağı yapan takım. işte o kapaklardan ilk 10:

Fenerbahçe'nin Top10 Kapağı!!!

1) Alex malex gelmez kandırmayın fener taraftarını - fatih altaylı
2) Feneri 100.yılda şampiyon yapmayacağız - yıldırım demirören
3) Fener sevilla yı yenemez - celal kolot
4) Semih golcü molcü değil - hıncal uluç
5) Fener carlos´un posterini alır - adnan polat
6 )istesem carlos´u 2 saatte buraya getiririm - yıldırım demirören
7 )Fener tur atlasın bikini giyerim - ahmet çakar
8 )Uğur fener´de 5 maç oynayamaz - ilhan cavcav
9 )10 maç yapsalar ikisi berabere biter 8 ini chelsea alır - ahmet çakar
10)Türkiyenin 4'te 3'ü şampiyon olmamızı istiyor - Sadri şener
erkekler voleybol liginde deplasmanda galatasaray'ı 3-0 yenen kulüp.

(bkz: http://www.hurriyet.com.t...digersporlar/19845480.asp)

(bkz: klasik)

öte yandan, futbolda son yıllarda derbilerdeki üstünlüğü dikkat çeken takım.

--spoiler--

fenerbahçe, Beşiktaş ile ligde oynadığı son 14 maçtan 9'unu kazanıp, 4'ünde berabere kalırken, sadece 1 kez kaybetti.

fenerbahçe, Galatasaray karşısında ise son 14 lig maçından 10'unu kazanıp, 2'sinde berabere kalıp, 2 kez de yenildi.

--spoiler--

kısacası türkiye'nin en büyük "spor" kulübü.
budur:

görsel