bugün

bunların inandığı kadar sahadakiler de inansaydı kupayı alacaklarına çoktan amsterdam bavulları hazırlanmaya başlanmıştı.

günahım kadar sevmem ama bugün üzülüyorum bunlara.
galatasaray'ın schalke ve real maçlarında en koyu schalkeli yada realliden bile daha koyu taraftar olup sonra benficaya elenince 'bizi desteklemediniz hüüü hainler sizi' diye ağlayan grup

komiksiniz lan vallahi...
bir çeşit sivil toplum kuruluşu üyeleri. biri de benim. şu var ki tur atlasaydık 'size de koyduk olm' tarzı agresif cümlelerle gs'lilere saldıracağımızı bildiğimden gönlüm rahat. tabi elalemin şeyiyle gerdeğe giricekler, sanki biz girmedik mk.

not: aklıselim gs ve fb taraftarlarını tenzih ederim, siz bizim gibi değilsiniz.
çok eşliliği seven bir camiadır. önce leeds united lıdir. hemde sapına kadar. köprüden kendini atarcasına. sonra hamburg lu. geçenlerde schalkeyi tuttular. daha sonra da real madridi. hatta madrid için marş yazmışlığı bile vardır lan bunların. başkalarının şampiyonluğuna sevinirler vs. renkli kişiliklerinden ötürü severiz kendilerini.
günlerdir formalarıyla sağda solda dolaşan takımları 3'ü yiyince ortalarda gözükmeyen taraftar topluluğu. her yaştan her cinsten eleman fener formasıyla dolaşıyordu ortalıkta kaç gündür bugün biri bile yok.
işletim sistemleri basic ile yazılmış olan topluluk;

10 print "bu yıl üç kupayı da alacağız"
20 print "siz şampiyon olabilirsiniz ama biz UEFA yı alacağız."
30 print "biz sizi 6-0 yenmiştik."
40 go to 10
bir hafta once aslan kesilen, saga sola saran, deyim yerindeyse kafa siken, simdi ise sut dokmus kedi gibi yorumlar yapan, hatta ve hatta eziklik yapip 'kina yakin' gibi basit cumleler kuran, saskinlik ve kahkahalarla izledigim taraftarlardir. sevgi pitircigi civcivler sizi.
türkiyenin en çok gülünen takımını tutmalarına rağmen sürekli ağlayan taraftardır.
kıskandığım topluluktur.
şampiyon kim olursa olsun kutlayan hep onlar.
dünyanın en güzel takımına ve renklerine destek veren şanlı taraftardır.
şu saatlerde evlerinin pencerelerini kapatmış ve kıskançlık krizlerine giren taraftarlardır.
araçları park halindedir.
Ağlayan taraftardır.
evinde bira içip, dışarıya çıkamayıp sözlükte takılacak kadar asosyal olan gese taraftarlarını hiç bi yerine takmayan taraftardır * .
(bkz: üçün birini almak)
türkiye gibidir.

onca dönen dolaplarla hala ayakta kalabilen futbol takımıdır.

fener pes ederse bilin ki, türkiye pes eder.
ne olursa olsun takımına olan inancını kaybetmeyen, desteğini devam ettiren, takımıyla gurur duyan taraftardır. ayrıca en kral taraftardır.
az evvel bağdat caddesini göbeğindeki evimin balkonuna türk bayrağının üzerine galatasaray forması astığım için evime bira şişesi atıp, sokak ortasında ateş eden taraftardır. rekabeti hazmedemeyen, kimi kişilerdr. ulan şerefsizin evladı eve annemle erkek kardeşim var az erkek ol da o tetiği çektikten sonra 2 dk orda dur.adam türk bayrağını kurşunladı üzerinde forma var diye. ciğerinde az delikanlılık olsaydı ben aşşağı inene kadar kalırdın oda.

edit: centlmence bizi tebrik eden fenerli kardeşlerimi tenzih ediyorum.

edit: eksileyenin de şerefini sikeyim çok net evime ateş ettiler diyorum. empati yap azcık güzel kardeşim.
bu sabah iş yerlerinde soda ısmarlanması gereken taraftar topluluğudur.
en azından bu sezon rakibinin şampiyonluğuna yanlışlıkla sevinmeyecek taraftardır.
türkiye kupasını heyecanla beklemektedir.
bağdat caddesinde bekleyen taraftardır. delikanlı olan kutlasın ya aşağı inip buradan entri kasacağına, hadi yavrum giy formanı in bakalım. elalemi tahrik et, sonra bana saldırdılar. bir ara da bağdat caddesinde kutlama yapmaya kalkıp dayak yemişti bunlar, dün gibi hatırlıyorum.
Bu sene de Bağdat Caddesi Sanal Futbol Liginde şampiyonluk kutlayan taraftar kitlesidir. Bir grubun timsah yürüyüşü eşliğinde fenerbahçe'nin "lig sezonu boyunca ilk 60 dakikada en fazla gol atan takım" istatistiğine sevindiği gözlemlenebilir.
2 hafta önce 3 kupa hayalleri olan taraftardı. şimdi onlar için 3'ün 1'ini alma zamanı geldi. ziraat türkiye kupası.
peşrev: galatasaray taraftarı olduğumu tüm yazılarımdan anlayabilirsiniz.

dün akşam itibariyle gönülden destekçisi olduğum galatasaray spor kulübü türkiye birinci ligi ve türkiye süper ligi'nde toplamda 19. şampiyonluğunu yaşadı. kimi taraftarımız ufak tefek eğlendiler ama ben onlardan değilim. tamam, güldük eğlendik ve şampiyon olduk ama bunu arsene wenger bile daha ikinci devre başında söylemişti. öyle büyük, kimsenin beklemediği bir şey değil yani. malumun ilamı oldu. bu yüzden kutlamadım. hatta şampiyonluk konusuna değindiğim tek nokta da şu yazımdaydı:
(bkz: 12 mayıs 2013 fenerbahçe galatasaray maçı/#19594047)

gelelim konunun fenerbahçe taraftarı bölümüne:
dün akşamdan beri adamlar sosyal medyada sürekli olarak galatasaray'a ve galatasaray taraftarına saydırıyorlar. ama öyle böyle değil, ne malca söylemler.

kaynak-1: https://www.facebook.com/...hcesukrusaracoglustadyumu

görsel-1: görsel
be amına koduğum evlâtları; aha yazılarım burada. tonla da galatasaray taraftarı tanıyorum. içlerinden biri bile, özel konuşmamızda bile benfica'yı desteklediğini söylemedi. konu birkaç densizse fenerbahçe spor kulübü'nün yöneticilerine bakmak gerekir. ta ömer çavuşoğlu'ndan bu yana galatasaray spor kulübü hangi branşta kiminle oynarsa oynasın bunlar rakibimizi tutuyorlar.

görsel-2: görsel
bu da samsun'dan. görselde görünmeyen ve bu kadar adamı kovalayanlar kim acaba? kaç kişiler ve daha önemlisi ellerinde ne var? kaldı ki niye kovalıyorlar? şampiyonluk kutlamak ne zamandan beri yasak?

görsel-3: görsel
buna not düşmüşler: KORKULU DADiKALARINI ANLATAN BiR CiNCONLU ©zgü®
birileri eşkıyalık yapsın, bu sığır da bu eşkıyaları desteklesin. e ne farkın var poköküye hep destek tam destek veren bdp'lilerden?

görsel-4: görsel
bunu galatasaray taraftarının yaptığını iddia ediyorlar. dediğim gibi, pek çok galatasaray taraftarı tanıyor ve toplumsal basından da izliyorum; yok böyle bir şey! kendi kendilerine gaz vermek için gökhan gönül'ü kullanmaktan bile çekinmeyecek kadar her türlü yükseklikten uzak bunlar.

kaynak-2: https://www.facebook.com/fenbhcee

görsel-1: görsel
yanlış anlamayın, eski değil. 8 saât önce yüklendi.

akıl bali fenerbahçe taraftarını tenzih ederim ama fenerbahçe spor kulübü'nün genel taraftar ve yönetici profili böyle. geçen yıl 3 temmuz sürecine topu atan aziz yıldırım, bu yıl bok atacak yer bulamayınca gene eskiye dönecek ve meşhur istifalarından birini her an gerçekleştirecek mi?. amaç? galatasaray'ın şampiyonluğunda gündem saptırmak.

lütfen, bakın lütfen diyorum... n'olur biraz aklınızı başınıza devşirin. n'olur kendinize ve işinize bakın. biz başarısız olduğumuzda size salça olmuyoruz, siz de başarısızlığı kendinizde arayın. gelişin, büyüyün. türk futbolu yalnızca galatasaray spor kulübü'nin sırtında yükselmesin. bakın, bu yıl ne güzel yarı final oynadınız. gelecek yıl daha iyilerini yapın. ama yalvarırırım, bırakın artık bu aşağılık kompleksini.