bugün

uefa kupası alan takımların fener'e illa bir kere yenilmesinden dolayı ortaya çıkan güzellik.
mesela galatasaray.
galatasaray oyuncak oldu zaten geçelim.
son şampiyon sevilla'yı da geçelim, bunu 20 şubattan sonra konuşacağız.
ondan önceki şampiyonlardan bir cska mesela, moskova'da elimizden kaçmıştı edu sağolsun, içerde 3 tane yediler.
ya da bir inter, psv ya da parma.

sırada sevilla.
orjinali için;

(bkz: fener zenci sever)
fenerbahceli ve hastalikli bir grup taraftarin sara nöbeti tarzinda gecirdigi bir titremeyle, agizlarinda akan köpüklerle sarfettikleri sözlerdir. bu sözden hareketle feneri bu güne kadar sevenlerin sayisini da hesaplamak yine bu arkadaslara düser.

(bkz: ac tavuk kendini dari ambarinda sanirmis)
20 şubat günü hatırlanmayacak laftır.

edit: eksilenmeyi haketmiş evet. bravo fenerbahçe!
derbiye günler kala hatırlanmasıyla, zaten gerilimli olan ortamın tavana vurmasına sebep olabilecek cümledir. izin verin de keyfini çıkartarak maç izleyelim.
galatasaray, cska moskova, inter, psv disinda anderletch, bordeaux, goteborg maclarini da goz onune alirsak dogrulugu ciddi ciddi tartisilabilecek onerme.
sevilla maçında da tekrar etmesini istediğimiz sevgi. *
20 subat 2008 fenerbahce sevilla macının ardından gelen edit: takımını ülkesinden cok sevenlere kapak olmustur.
(bkz: fener pendik sever)
(bkz: avrupalı fener sever)

mesela,.. lan saydırmayın isimleri simdi teker teker
pendikspor'un uefa şampiyonu olmama gerekçesini anladığımız olay.
dogru bir önermedir. fener kupalara hasret kaldigi icin, bu gibi seylerle avunmaktadir. herhalde pendik sporda feneri yenince pendik fener sever demistir pendik taraftarlari.
fenerbahçeli bazı uçuk kaçık kişilerin slogan olarak söylediği provakatif söylem... arkasından fener tren gibi bir takım olan sevilla tarafından ezilicek, buna içten içe üzülmüş galatasaraylı taraftarlar yine de bu slogana cevap vermek isteyecek; "naber lan yarram" gibisinden tepkilerle, sonra bu kez sıra fenerlilere gelecek, yine 6-0'ın davasını açıcaklar, galatasaraylılar yine müzelerini sergileyecek, ohooo yer misin yemez misin yer misin yemez misin...
20 subat 2008 fenerbahce sevilla macinda da bozulmayan sevgi/gelenek.

ufukta da bir galatasaray maci varken aman diyorum; susuyorum.
sevilla'yı da sevdikten sonra doğruluğu bir kere daha onaylanan önerme.

peşin not: liver'a, lever'e kızıp kötülemeyin yahu, kötü bişey demiyorum. *
(bkz: siradaki gelsin)
chelsea'nin uefa kupası var mıydı diye düşünmeden edemiyor insan..

tanım: 2007 - 2008 şampiyonlar ligi çeyrek final maçlarında bozulmamasını dilediğimiz gelenek, görene, anane. *

edit: eksileyen arkadaşım, anladık ki sen fenerli değilsin, peki neden bu kadar hazımsızsın? ha evet çünkü fenerli değilsin, pardon. hadi eksile de eğlen biraz, bizim daha maçlarımız var, sen bunla idare ediver. * *
(bkz: omer mısır sever)
son 4 gs maçındaki performansıyla uefa şampiyonunu hangi açıdan sevdiği belli olmuştur.
bazilarinin ender basarilarini cimbizla cekerek albenili bir ambalaj olusturma cabasini iceren sikindirik onermedir. evladim kafan gibi bos kutuyu millet ne yapsin?
(bkz: ac ayi oynamaz)