bugün

herhangi bir üniversitede felsefe bölümü okumaktır. çıkınca diplomalı entelektüel olursun ama iyidir hoştur.
Bu insanların sorunu nedir? Nasıl böyle yapabilirler? Böyle bir şey olabilir mi? diye diye kafayı yemektir.
herşeyi alakasız sorularınızın bir tarafına ekleyebileceğiniz ve zamanla ruhunuzda astronomik delikler sağlayabilecek, özellikle ebeveynler tarafından hiç onaylanmamış mevzudur. diplomayla alakası olmadığı gibi, ortalama bir manyağın karışabileceği ibret alınması gereken bir durumdur.
freudla başlar. ve hiç bitmez.
sosyoloji'de doktora yapmaya meyillidirler.
Odtü'de bile okunsa işsizler ordusuna katılırlar.
boyuna tek renkli şal sarıp kalın siyah çerçeveli gözlük takıp koltuk altında hayatın anlamı üzerine yazılmış kitap taşımaktır.

entel olmaktır entel.
Sorgulamak fiilininin mezuniyetin ardından nerede hata yaptım Şeklinde evrildiği hayat şeklidir.
Bir disiplin, bilim dalı okumak.

istanbul üniversiTESi edebiyat fakültesi FelsEFE BÖLÜMÜNDE OKUDUM.
YERli yabancı(tercüme) bir çok felsEFi ESer okuduk.
doktora yapmak isTEDiM, YABANCı dil bilmiyorum diye kabul edilmedim.
burası sORBONNE Mu DEDiM
GÜLDÜLER,
YETERLi KAYNAK BULAMAZSın dediler
niye tercüme etmediniz dedim
kızdılar,
velhasıl felsEFE okumak fırsATım OLMAdı.
lisANS okumak değil
olsA OlsA HAZırlık.
ZATEN felsEFE fakülte bile olamamış,
edebiyatın kolu
felsEFE.
OKUMAK NEREDE
BiLMEM Ki.
ilerde açlığa sürükler.
*şarkıcı olabilme ihtimalleri yüksektir.

(bkz: despina vandi)
(bkz: göksel)
insanların bölümünü öğrendikten sonra ya diye kısa bir suskunluğun oluşma sebebidir, yazık işsiz kalacak bakışlarına maruz kalınan tek bölüm değil ama en çok bunlar acaba ne iş yapacaklar diye düşündükleri bölümdür, soranlara okuduğum bölümü söylemekte tedirginlik yaşatıyorlar artık .
okuyunca yüksek oranda işsiz kalacağınız bölüm.
ne okuyorsun denildiğinde rehber öğretmenliği gibi cevaplar verilen aslında alakasının olmadığı, genelde kızların okuduğu, sosyoloji okuyanlar arasında bir rekabet oluşan bölüm. gercektende mezunlar genelde dershanelerde rehber öğretmen olarak çalışabiyorlar.
Bir insan neden felsefe okur ki? Yani tamam belki türkiye de binlerce gereksiz bölüm var ama felsefe kadar gereksizi var mı bilmiyorum. Bir felsefeci ne üretir yani dünya ya katkısı nedir? Yani gerçekçi olalım sene 2014 ne felsefesi allasen.
felsefe, senin orda yazdığın şeyleri düşünüp kafanda oluşturup sistemlendirip sunarken; bunları tamamen bilinçli bir şekilde yapmanı sağlar.
çok havalı olduğunu düşündüğüm ve asla yapmayı düşünmediğim eylem.
yıl 2014 de felsefe bölümünden mezun olanlar felsefe yapmazlar. nitekim, felsefe yapmak bir meslek değildir, her filozofun meslekleri vardır. sokrates bir taş işçisidir, platon bir öğretmendir, freud bir psikanalizcidir, martin luther bir din adamıdır. mesleği olmayanlar genelde baba parası yemeleriyle ünlüdür (bkz: aristoteles)

nitekim, yıl 2014 de felsefe bölümünden mezun olanlar genellikle siyaset, gazetecilik, yazarlık, öğretmenlik gibi mesleklere yönelirler. felsefe bölümü, bu mesleklere yönelmeleri açısından büyük bir yardımcıdır.
zaman ve para kaybıdır. en iyi ihtimalle üniversite senesinde fularlı kız sikersin. mezun olunca da düşünürsün. zaten olayı o değil mi? düşünmek. ölene kadar düşün amk.
Para derdim olmasa yapacağım olay. Ne güzel olurdu la miras yesem paso okurdum. Her uninin ortamına girip tarihtir felsefedir psikolojidir sürekli öğrencisin mis gibi.
biz okuduk da ne oldu rahmetli marx, platon mezarında zengin oldu sakın ha aklını alır adamın diyalektik materyalizmden tut idealizme kadar sil süpür yaş gelince 30'lara bütün devreler yanmıştır... ben yandım siz yanmayın...
Esnaf mantığıyla anlaŞılAmayacak aktivitedir. "Pekü bo ne işü yorayacak, büraz am bulirsin amo karon doyirimi"
parasal olarak 0 ama kendini geliştirmek açısından okunabilecek en iyi bölümdür . okuduğum için hiç pişman olmadığım bölümdür.
Yapacak olduğum için çok memnun olduğum eylem. Umarım istediğimi bulabilirim.
aöf'den yapılması daha hayırlı olur. örgünde yeteneğinize göre başka bir bölüm daha okursunuz, işte orada aöf'den edindiğiniz felsefe bilginiz örgünde okuduğunuz bölümü destekleyici olur.
işsiz işsiz hayatı sorgulamayla devam eder. ateist olurlar, kendini zeki sanarlar ayrıca kızları da orospudur.