bugün

En ilginci şudur, zaten Twitterda herkes gün boyu aklına geldiği gibi saçmalayıp, aklına gelebilecek her konuda Atatürk'ten Hazreti Muhammed'e hükümetten penguenlere kadar herkese karşı yorum yapıp küfrederken ''kabak'' onun başına patlamıştır.
1 2 3 4 5...*
ateist fikirlerini yaydığı için dinci gerici savcılar tarafından hapis cezası istenen sanatçı.
akp'nin gericiliği, toplumun üzerine giderek daha baskın olarak çörekleniyor.
saygısız müzisiiiyiyeyeen.
doğru konuşma konusunda iyi olan ama yerinde konuşamayan adam.
what you say?
fazıl say
esprisine konu olan insandır.
bir uyuma yöntemi. koyun say olmadı fazıl say.
belasını bulmuştur. beter olsundur.
içinde bulunduğu toplumun degerleri ile alay eden, onları aşağılayan, onlara küfür eden bir iki ayaklı cumhuriyet aydını türüdür, nesilleri tükenmiş kelaynaklar gibidirler bunlar, işte bi bu kaldı, bir müjdat gezen, bir levent kırca, bir zeki alasya metin akpınar kalmışlardır ki muhtemelen bunların tamamı, zeki alasya nın gururla açıkldığı gibi mason olmaları % 99 dur bu gibi cumhuriyetçi sözde laik, sözde kendilerine aydın gerici cuhelanın.

saydık saydık sanırım sonuna geldik bu gibi iki ayaklı insan görünümlü faşiklerin, işte baktığın zaman bir kaç tanesi dışarda küfretmeye devam ediyor, bir kaç tanesi içerde ceza alacagı günü bekliyor, mahkeme kapılarında başbakan ı tehdit ediyor, "erk bir gün el degiştirebilir" napacan ibne başbakanımı asacan, diye soran yok bunlara elbette, bunları ateist zannedenler yanılırlar, bunların hepsi gizli dinlidirler ama biz ulusalcı ibneler gibi olmadıgımızdan milliyetleri küfürmüş gibi burda yazamayız, degersiz olan aşagılık olan milliyetler degil, iki ayaklı olup, insan olmayı başaramayan insansı faşiklerdir. saydıl saydık sonuna geldik sanırım, nefret suçu yasası çıktıgında bunların kalanlarıda içeri girerler, bu millete küfretmenin ucuz olmadıgını hepsi görmelidirler.
ona sevdiği birinden yazayım.

yansın ibnelerin alayı su veren itfaiyenin
Kültür bakanı...
Bir kere olsun "Fazıl Say ülkemin değerli sanatçısıdır, ona son aylarda yapılan haksızlıklara karşıyım. bu saçma , demokrasi dışı davada beni yanında bilsin! Hayyam retweet ettiği için müzisyenimin hapislere düşmesini istemem! Sanatçımız suçsuzdur, dokunmayın!"
demez, diyemez...
Diyememesinden de ne kadar demokrat (!) olduğunu anlarız...
29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı kutlarım.
Cesur adam; Atatürk. Teşekkür ederiz.
FAZIL SAY
söyledikleri çoğu zaman doğru olsa da dilinden dökülen sert notalar nedeniyle kendilerini bir safa koyanlar tarafından anlaşılması ya da algılanması pek mümkün görülmeyen sanatçıdır. hadi bu adam dediğiniz; fiziksel özelliğiyle dalga geçtiğiniz nerdeyse yerden yere vurduğunuz adam haksız diyelim. hadi bu adamın her söylediği yanlış diyelim. padamın dine saygısı yok diyelim. dedik... e hadi zaman tünelinde biraz geriye gidelim ne dersiniz? mesela 2009 yılının temmuz ayına süzülelim mesela topkapı müzesine gidelim. o müze de idil biret konseri olsun birde. kimseye zarar vermeden konserine devam etsin bu yüzü güzel eli ayağı düzgün kadın. bi dakka konsere devam edemiyor neden? nedeni çok basit çünkü konseri konseri sadece alkollü içecek tüketiliyor bahenesiyle basan zihniyetin sulanan ağzı.
yani dine saygı duymanın sınırı yok; saygı duymak hapsedilmek ya da her an yargılanacakmış korkusu ile yaşamaksa bunu bazı korkaklar gerçekleştirebilir. hangi iktiadar gelse o na yanaşarak ya da onun politikalarına inceden inceden destek vererek, hiç değilse öylece susarak duruma tabi olmaksa dine saygılı olmak. ne yapsın fazıl say bu konuda pek becerikli değil. idil biret konserini basan zihniyet'e laf yok. üniversiteler ahlakımızı bozdu el ele dolaşıp geziyorlar onlar cezalandırılmalı gibi bir beyanatta bulunan zihniyet bunu söylerken rahat rahat konuşabiliyorken. bu cahillliği ayan beyan açıklayabiliyorken öylece hayatına devam edebiliyor ve fazıl say aynı güncel dönemde yargılanıyorsa herkesin kendisine artık ne kadar hapsedilmişse o kadar iğne, çuvaldız, döner bıçağı, şiş, tığ batırması gerekirken. asıl bu tür konularda mevzuya hemen dine sygısızlık olarak atlayanları anlamak çok güç. aslında üzerlerine geçirilmiş soyut burkanın kevgirli penceresinden dünyaya bakarken buna alışmış olmaları ve bunu kabullenmeleri hatta savunmalarının anlaşılması daha güç. bunu bir anlasalar kim bilir kaç yüz yıl yol alacaklar da işte onlara saygı göstermek lazım değil mi çünkü? hadi saygı gösterelim; mesela ötenazi hakkı diye bir hak yok türkiye de çünkü bu hakkı kullanmak istemek bile dine saygısızlık olarak algılanabiliyor. yani saygı kavramı saygısızlığın ta kendisi buralarda. bu kavram ve olumsuzu olan saygısızlık aslında tam ters bir perspektif. algılanması güç çünkü boyutlar farklı. nietzsche gibi mesela? üstelik o çağda; algılanması; algı... paralel evrenler v.b. algılar. bu algılardan en basiti olan ateizm ya da agnostik düşünce yapısı bile algılanamzken hangi dünyalı "saygı" kavramından bu kadar basitmiş gibi bahsedebilir?
görsel
memleketteki ender aydınlardan. tek suçu gerçeği söylemek. aptala zeki mi diyecek ? (bkz: bu memlekette göte göt denir)
üretmeyen sadece üretilenleri icra eden biri. sanatçı olarak niye böyle abartılıyor anlamıyorum.
dünyada az çok tanınan ender türklerden biri olan, piyanist. çok yetenekli, aydın bir kişilik.
değeri ölünce anlaşılacaklardan olacak ne yazık ki.
fazıl saya müzikten anlamıyor demek için biraz müzük bilmek gerekli değil mi.fazıl sayda bu ironiye dikkat çekmek istedi.sen fizikçiye fizik bilmiyosun demek için fiziği onu alt edebilecek kadar bilmelisin diyor,işkembeden sallayıp müzik bilmiyorsun diyemessin diyor.kaldı ki uluslar arası arena da yapılan her şeyi başarı olarak gösteren insanlar bu adamın uluslar arası arene da verdiği konserleri neden başarı olarak görmüyor.biraz eğri oturup doğru konuşmak gerekli değil mi.
Bir ay once kadar selanikte karsilastigim sanatci ergen bi liseli havasi var adamda bi alim bi calim cozemedim her neyse banane.
artık sanatından çok polemikleri ile gündeme gelen, boş konuşan müzisyendir...
adam kültürlerarası elçi olduğunu söylemiş. böyle bir elçi insanların kültürlerine, geleneklerine, görüşlerine saygı duymaz mı?
sosyal paylaşım sitelerindeki işsiz güçsüz kültürel anlamda manda kıvamındaki insanlara dert olmuş dünyaca ünlü, gittiği her ülkede çok büyük saygı gören piyanist.

şu adamı eleştirenlere 3-5 eserini dinledin mi diye sorsan ''aa ee şey ama adam sarhoşşş, alllahsız yeaa'' der büyük ihtimal.

lan olm ne kadar mal var lan. bu adam gündeme geldiğinde ibretle takip ediyorum.

adam bazı şeyleri çok farklı ve kendi istediği gibi yani düşünce özgürlüğü çerçevesinde ve başına bence ekleyerek söylüyor. bu yarrak kafalılar da ''adam hakaret ediyoooo yaaa :/ '' diye çıkıyorlar piyasaya.

bi siktirin gidin amına koyayım. sen gel bu denetim mekanizması yerlerde olan, kalite süzgeci olmayan bu tip yerlerde bu dünyaca ünlü sanatçıyı eleştir, sonra ben küfür etmeyeyim sana.

gerçekten bi siktirin gidin.

arabesk vatan hainliğidir dedi bu adam. ulan az bile söylemiş. şu söylediği sözü eleştirenler yarın öbür gün ''araplar çok şey yhaa'' diye çıkacaklar ben en çok ona gülüyorum işte.

hadi eleştireceksin önce arabeskin, arabesk müziğin ne olduğuna bak lan davar insan. adam niye öyle konuşmuş bir bak.

arabesk: arap müziğini andıran, genellikle karamsarlığı konu edinen bir müzik türü.

bak anlamı bu arabeskin. arabesk müzik dersen o işte bizim tarafımızdan uydurulmuş bir müzik türü.

oryantale yakın garip bir müzik aslında.

tanımı şu hatta al sana copy paste.

Arabesk, Türkiye'ye özgü, oryantal bir halk müziği türü. Daima duygusal olan şarkı sözleri; başarısız aşkları, her türlü günlük sıkıntıyı, umutsuzluğu ve başarısızlığı konu edinmektedir. Arabesk müzik Arap müziği değildir. Türk müziğinin bir parçasıdır, bu yüzden 'Arab-esk' denmiştir. Klasik Arap müziğinin klasik Türk müziğinden geniş ölçüde ayrılması sebebiyle Arap müziği Türkiye'de benimsenmemiş, fakat sonra Türk sanat müziği ve Türk halk müziğine Arap ezgileri ve usulleri eklenerek arabesk müzik doğmuştur.

yani bizim müziğimiz değil amına koyayım. götten uydurulmuş saçma sapan bir müzik türü.

türk halk müziği, türk sanat müziği, klasik müzik, türkçe tango hatta mevlevi diye say ama bunların yanına arabeski koyuyorsan sen harbiden müzikten bir sikim anlamıyorsun demektir.
bizdeki gelen ağam giden paşam sanatçı kafilesine uymadığı için sürekli saldırılan sıradışı sanatçımız.
bakalım bunu ne zaman kaçırırız ülkemizden?
dünyaca ünlü türk piyanist. bak tanımı yaptım hem de dünyaca ünlü ile başlayarak. Allaha inanıp inanmaması veya siyasi fikirleri zerre şeyimde değil. burada yazacağım arabesk müzik ve dinleyicileri hakkında dediği saçma sapan sözlerdir.
zerre empati yeteneği olmayan insanlar sürüsü bu ve bunun yandaşları. lan gram saygınız yok mu? bir tek siz doğrusunuz herkes yanlış. bir tek siz aydınlaşmışsınız biz davar sürüleriyiz değil mi?
şunu armağan ediyorum size : http://www.youtube.com/watch?v=DWKYFRDGqME

ve devam ediyorum aşağıda "sen" diye hitap ettiğim kitle fazıl ve onun gibi düşünenlerdir.

isteyen istediği müziği dinler lan. zevkler ve renkler tartışılmaz diye bir klişe söz var onu da mı düşünemiyorsunuz ha? Ben ferdi tayfur'un şarkılarıyla bir şeyler hissediyorsam, rahatlıyorsam sana ne lan. sen kimsin ki hakkımızda yavşak, vatan haini diyorsun. illa senin piyano çalmanı mı dinlemek zorundayım ben. zorla beethoven dinleteceksiniz elinizden gelse.
insanlar çeşit çeşittir bak sizin anlamanız için en basitinden giriyorum. isteyen rock isteyen rap isteyen arabesk isteyen mozart dinlesin. Bizim herkese saygımız var. arabesk bir acının müziğidir. bir isyanın, haykırışın müziğidir. Toplumun birçoğu bu müziği dinlemiştir, dinlemektedir. Üzerine sayısız makaleler yazılmıştır. Neden bir toplum arabesk dinler? hiç düşündün mü? herkes senin gibi zengin bir babadan çıkma değil. hayatın acı yönleriyle karşılaşmış insanlar var. yüzünüzde o kibirli ifadeyle yeaa ajitasyon yapmayın ağlak herifler dediğinizi duyar gibi oluyorum sik kafalar önce bir toplumun geçmişini araştırın. diğer insanları da düşünün lan sorgulayın en azından. ikinci nokta arabesk müzik bize ait değilmiş. sanki rap,rock ve klasik müziği türkler buldu amına koyayım. sanki hiç türk sanat müziği dinlediniz. lan kültürlerin etkileşimi diye bir şey var onu da mı duymadınız?

bak kardeşim, dersin ki arabesk müzikten hoşlanmıyorum bana basit geliyor, bence kötü bir müzik türü. amenna. ama sen kimseye dinlediği müzik üzerinden laf atamazsın. bu senin hoşgörüsüz bir insan olduğunu gösterir.

bak cemil meriç hakkında bir yazı kopyalıyorum internetten oku biraz üstüne düşün:

Meriç'in yeni yöneldiği alan Hint kültürüdür. Hint'ten düşünce hürriyetini, düşüncenin gökkuşağını bütün renkleriyle sevmeyi öğrenmiştir. Bir tarih hocasının Hint'le uğraştığı için onu ayıplaması üzerine, "eskiden Batı aforoz edilirdi, şimdi Doğu aforoz ediliyor. Daima aforoz, daima duvar, daima husumet. Bu lanet çemberini nasıl yıkacağız?.. Bundan sonra kütüphanene dön, yani kitap ol, aydınlan ve aydınlat"2 diyerek ideoloji tutsaklığına ve tahripkâr Batıcılığa karşı toplumu aydınlatma görevini üstlenir.

1968'lere kadar insanlığın düşünce tarihini inceleyen Meriç, bir Konya yolculuğu sırasında bir üniversiteli gencin "Sen bizden değilsin" demesi üzerine, ben ve onların kim olduğunu düşünür ve "Uçurumun kenarında uyanıyordum. Demek boşuna çile çekmiş, boşuna yorulmuştum. Bu hüküm hakikatin ta kendisiydi" diyerek aradığı hakikatin kendi öz değerlerinde olduğunu keşfeder. Aynı zamanda kendisiyle birlikte yanlış istikamete gitmiş Türk aydınlarına ithafen şöyle der: "Tanzimat'tan bu yana Türk aydınının alın yazısı iki kelimede düğümleniyordu: Aldanmak ve aldatmak. Senaryoyu başkaları hazırlamıştı, biz sadece birer oyuncuyduk. Nesiller bir ütopyanın kurbanı olmuşlardı. Avrupa'yı tanımamak gaflet; Avrupa'yı tanıyan ülkesinden kopuyor. Bu lanet çemberinden nasıl kurtulacağız."3

fazlası için : http://www.koprudergisi.c...oster=Yazi&YaziNo=102

Aslında olay doğu-batıya dayanıyor. doğu müziği olduğu için küçümsüyorsun arabeski. Klasik batı müziğine tapıyorsun. tamam, batı ülkeleri daha modern, gelişmiş olabilir. sevebilirsin, örnek alabilirsin. ama tarih boyunca hep ilişki içinde bulunduğun bir diğer kültüre hakaret edemezsin. küçümseyemezsin.
1 aralık 2012'de karadeniz teknik üniversitesi akm salonunda sahne alacak piyanisttir.

http://www.biletix.com/etkinlik/NKLWN/ISTANBUL/tr