bugün

soya fasülyesi maliyetinin 4 katını getirdiği için en kârlı üründür bu oyunda. ancak 1 gün sürede geliştiğinden 4 saatte olgunlaşan çilek daha çok kazandıracaktır. tabi sık sık girebilecekseniz oyuna.
kullanıcıların isyanı üzerine, çok kullanılan çitler(tahtalı ve ağaçlı olanları) ve balyalarla ilgili düzenleme yapılmış oyundur.

artık bunları alırken tek tek markete gitmek zorunda kalmayacaksınız. ihtiyacım ve vaktim olmadığından almadım, denemedim. eskiden bir tane alıyordunuz, sonra markete dönüp ikinciyi almanız gerekiyordu. marketten adediyle alıyordunuz. sanırım şimdi plow tool gibi iptal edene kadar yerleştirebiliyoruz. muhteşem olmuş. balyaları boş alanlara dizerek hayvan gibi exp yapma şansımız var.

120,000 kuruş param var. 20 kuruşa 1 exp olur balyadan. hmm, pek bi' şey değilmiş lan aslında.
farmville yaratıcıları işin dozajını arttırdılar. her yerden para kazanmaya bakıyolar.
http://www.zazzle.com/farmville

yalnız inekli tişört 10 numaraymış ya.
Atın ve Domuzun %100 ready olunca ne verdiğini merak ettiğim oyun.
hiçbir amacı olmayan ama insanı kendisine fena halde bağlayan, zaman çalıcı oyun.
uykusuz kalma sebebi oyundur. çok uykum var sözlük ama ben de pamuk ekmiştim ve birazdan oLacak. onLarı topLamam Lazım.. heder oLmasın 4 gündür bekLiorum. ama seviyorum.. çok eğLenceLi bence.. *
arkadaşımın iletisinde 'sabah 6da kalkıyorum çünkü farmville oynuyorum.' yazısını görüp derin düşüncelere dalmama neden olan oyun.
facebook'un şu sıralar en gözde oyunlarından birisidir. aslında ilk başta önyargılı davranmıştım bu oyuna ama biraz oynayınca alıştım bende.

(bkz: tarlaya ektim soğan)
bir yerden sonra anlamsızlaşan sikik feysbuk uygulaması. ek biç, nereye kadar? hayvan gibi animasyonu vardır ayrıca, her bilgisayardan girilemez öyle, acayip kasar. mouse ile tıklama olayı da cabası. masaüstünde oynayabiliyorum sadece.

yazı tabanlı bir oyun olsa çoook daha iyi olurdu. görsellik olsun diye bütün bilgisayarı, fareyi sikip atmak zorunda değiliz ki abicim. ne bileyim, "bir birim tarlayı 3 dakikada eker, 5 dakikada sürer, işine gelirse" yazsın. 500 parça tarlamız da olsa adam bir tıkla kendisi sürsün.

hayır artık autoclicker falan da kesmiyor. niye deli gibi ekip ekip topluyorum abi? bari highscore listesi yapaydın da adımızı göreydik. nedir yani? "oyun be abi ne üzerinde duruyosun" dersin ama oyunun da bir amacı, eğlencesi olur. oyun içinde seni mutlu eden şeyler vardır. farmville kesinlikle gazlayıcı bir oyundur, ilk aşamada bunu inkar edemeyiz. ama bir yerden sonra boka sarıyor abicim.

airline manager daha taş.
çitçiliğin 1011010101110101 versiyonu.
tüm arkadaşlarımı köleler gibi aç ve susuz saatlerce çalıştıran çiftlik. iki ayak iyi, farmville kötü.
arkadaşa sordum, koka ağacı yokmuş. dedim ne sikim oyun bu, ben koka ağacı ekip, pablo escobar ile ortak işe giremeyeceksem, neden ekip biçeyim ki?
çok feci bir hastalık. henüz tutulmadıysanız uzak durulası face tarlalarından biri.
listemdeki hemen hemen herkes oynamakta bu oyunu. hatta oynamakla yetinmeyip, tarlalarının fotograflarını cekip profil fotografı yapanlar mevcut. hepsi ciddi ciddi benimsemiş durumda ciftligini. fotograflardan gördügüm kadarıyla bi avuc topraga bişeyler ekiyosun. bi de inek, domuz, ördek gibi hayvanlar var ortada dolaşıyolar. o kadar. hayır oyundaki amac ne hala anlayabilmiş degilim.. farmville sevmeyenler bana ulaşın toplanalım, gücümüzü gösterelim.
ona buna sapkınca tavuk, ördek, kuzu yolladığımız sosyokültürel manyaklık.
gerekli entegrasyon, efendim kombinasyon, birleşisyon oluşturulması halinde, airline manager filomla saldıracağım oyundur. tüm bildiklerimi paylaştım, seven, oynayan faydalansın anasını satayım. benden bu kadar.

(bkz: 15 eylül 2009 ikiz tarlalar saldırısı)
organik tarım yapılmak istenen oyundur.
şehir hayatından bir nebze uzaklaşmak isteyenler için yapılmış oyun. ağır ağır ve uğraşarak büyütürsünüz çiftliğinizi, ürünlerin olgunlaşmasının gerçek zamanlı keyfini çıkartırsınız. ancak, şehir hayatından uzaklaşması sağlanmaya çalışılan kullanıcıları tarafından "otomatik tıklayıcı" uygulamalarla otomatiğe bağlanmaya çalışılır, o yetersiz zamanda ekebildiğin kadar ekmenin keyfini nedense anlamayanlar oyunu yine şehir hayatına döndürmeye çalışır.
çirkin ördeğin yerine kuğu oyuna dahil olmuştur. hayırlı olsun.
insana kazandıkça daha fazlasını isteten, bağımlılık derecesine kadar varabilen facebook oyunu. Ayrıca milleti kapitale alıştırıyor, hiç sevmedim.
insanı şehir hayatından soğutan ve yaşadığınız hayata küfrettiren oyundur. zevklidir, kafayı rahatlatmak için birebirdir.
bezelyenin 3 deneyim puanı verdiği oyundur. Denildiği gibi ilk başlarda çok kasarsınız 70binlerden sonra baygınlık gelir; ama bütün sebzeleri de bir görmek ister bu gönül. Tabi villası da var bari sanal alemde villamız olsun.
(bkz: villa olsun söz bırakacağım artık sözlük)
çürüme süresinin olgunlaşma süresine eşit olduğu oyun. ektiğiniz kabak kaç saatte büyümüşse o kadar zamanda çürür. iki günde büyüdüğü için çürüme süresi de iki gün.

kabakların büyüme süresine bakayım derken çirkin ördek kazandım. ayrıca sunflower eker dururken grapes diye bir şey çıkmış. sanırım üzüm. daha çok kazandırıyor. sayenizde iki güzel şey oldu.
çoğu kesimin beğenip oynadığı fakat benim hiç haz etmediğim oyundur.belki de browser oyunları oynamasını sevmediğimden olabilir.
travian ve facebook oyunlarının hiç biri ve browser oyunlarını kapsayan tüm oyunlardan nefret ediyorum (!) (bkz: nefret ediyorum)
arada duygulu anlar ya$atan oyundur.ugly duckling leri sahiplenip büyütünce kuğuya dönü$üyorlar bu oyunda.süper lan çok duygulandım.

tarla takka bombo$ idi ye$erdi
kavun karpuz hepsi be$er be$erdi
ugly duckling swan olup çıkanda
iki gözüm bak nasıl da ya$ardı.