bugün

eğer kronikleşmişse doktorun reçeteye yazacağı ilaçlar ezbere bilinir. augmentin, farhex, minoset...
yeni hastalığım. reflü ve soğuk algınlığıyla beraber seyrediyor şu anda. acıların nirvanasında geziniyorum gece gece.
günlük 1 tane içtiğim sigarayı 3 e çıkardığımda hortlayan hastalığım, gece gıcık yapar öyle bi gıcıktır ki midenizi bulandırır ,su içersiniz olmaz, ağzınıza bi lokma bir şeyler koyarsınız nafile geçmez! tavsiyem unutup uyumaya odaklanın.. ılık süt zencefil bal neyim fıs tavsiyeler.. önlemini alıp tozdan sigaradan kuru ortamlardan uzak durmaktır tek çaresi.
çok sesli konuştuğumdan ve ufacık bir soğuk algınlığından ortaya çıkan hastalığım.bir de kronikleşmişse artık kurtuluşunuz yoktur.zira vücut tüm haplara bağışıklık kazandığından etki etmez.papatya çayıyla ve tuzlu suyla gargara yapmak iyi bir yöntemdir.bir de sürekli sıcak çaylar içmeniz gerekir.aktardan aldığınız papatya,yeşil çay,sarı kantaryon,ada çayı vs. hepsini denemekte yarar vardır.
öğretmen hastalığı olduğunu söylerler genelde. sevinmeliyim bilmem ki o okadar istememe rağmen öğretmen olamadım ama hastalığını kaptım. helal bana be..
boğazımı söküp atma isteği uyandıran lanet hastalık. 9 yıldır yaşıyorum bunu bi doktor grip desin nezle desin diye dua ediyorum, yok arkadaş kronik farenjit... nasıl geçecekse geçsin dedirtti artık. ses falan kalmadı yani umudu kestim artık.
bademciğim olmamasına rağmen gece boyu beni uyutmayan, yutkunmamın işkence olduğu, tükürüğümün bile boğazımı asit gibi yaktığı ve bu durumda sürünerek işe gelmek zorunda kaldığım hastalıktır.
eşşoğlueşek bir hastalıktır. en zayıf anınızı kollar. namussuz.
Öğretmen hastalığı da derler halk arasında. yaşadığım büyük işkencelerden biridir. kronikleşmiş olması çok çok daha berbattır. öksürmekten kustuğunuz tek hastalık olsa gerek. öksürmekten nefessiz kaldığım, geceleri uykumu kaçıran berbat hastalık.
öksürürken yırtılmışçasına acıyan bir boğaza sahip olmuşken bitmek bilmeyen ve çok derinden gelen kusturacakmış gibi bir his uyandıran öksürük insanı kendinden alır.
gözden yaş baştan ateş vücuttan halsizliği eksik bırakmaz bu lanet hastalık nüksettiğinde.
ölüyorum sözlük.*
tek kelimeyle beladır.

4 mevsimin en az 3'ünü boğazınız kaşınarak, yanarak hatta ağrıyarak, cebinizde pastil, vicks ya da en kötü ihtimalle olips vb. şekerlemeleri taşımak zorunda bırakan hastalıktır.
astım ile de kardeştir. birbirilerini tetiklemek gibi pis bir huyları vardır. genelde önce farenjit olunur. burun yolları kapanır, ardından solunum güçleşir ve nefes darlığına neden olur.

strepsils çok iyi geldiği tespit edilmiş bir pastilir, ayrıca klacid de çok iyi bir antibiyotik.
kedinin patisini yutmuş hissi veren illet hastalık. nefes aldıkça, yutkundukça o patideki tırnaklar boğazı yırtar. hayattan soğutur.
yatağa düşürür, sigara içememek de cabası. çok nalet bir hastalık çok.
(bkz: ebe siken şeyler)*
azalır gibi olup tekrar müthiş bir düşmanlıkla geri dönüşleriyle meşhurdur.

sabahları kusana kadar öksürtür.
Nalet olası bahar alerjisini altına gizlenmiş. Doktor amca farketti, bir ilaç ilen çözüverdi.
öksürük sebebiyle gitmiş olduğum sağlık ocağında verilen reçetenin üzerinde teşhis olarak konulmuş hastalığın adı..

öksürtüyor boyuna, verilen ilaçlara bakacak olurak oksabron, augmentin, corsal..
Genel olarak boğazının bir bölümün'de yutkunurken acı hissi ve boğazda yanma ile geldiğini hissedersiniz.Kaşıntı,akıntı,halsizlik,ateş peşinden gelerek boğazınıda yanma hissi cevrenizde sırf ayakta durabildiğiniz için yok bir şeyi yat uyu geçer hissi oluşturur.Boğazda ki ağrıdan dolayı konuşmak dahi istemezsiniz bu nedenle şuan kimse bana ulaşamıyor antibiyotiksiz geçmeyeceğiniz bilirsiniz ama yıl içerisinde özellikle kronik faranjiti olan insanlar ömürlük antibiyotik ihtiyaçlarını karşıladıkları için fellik fellik kocakarı ilacı ararsınız bilen varsa söylesin.
sebeplerinin %80 ini virüslere geri kalan %10-15 ini de streptococcus pyogenes'e borçlu olduğumuz hastalıktır.
tıp çözüm bulamıyor bu melete.
son birkaç yıldır, yılda 2 defa periyodik olarak geçirdiğim hastalık, can dostum.
farenjitiniz var ise kesinlikle kız arkadaşınızla öpüşmeyin. kıza yazık ben öyle malca işler yaptım ordan biliyorum.*
(bkz: amın oğlu esteban)

canımı yakmakta olan hastalık. yaşam sevincimi aldı resmen...
insan bu hastalık yüzünden günde kaç kere yutkunuyosa hepsini hissediyor.