bugün

üye sayısı çok arttı heralde. bazıları bu nasıl tasarım deyip de çıkar umuduyla iğrenç bir tasarım yapmışlar. büyük ihtimalle de amaçlarına ulaşırlar. çünkü çok kötü olmuş.
yeni arayüzüyle insanların tam sıkıldığı bir anda tekrar bilgisayar başına bağlatmaya çalışan bir arkadaşlık sitesi. boş işlerle insanın zamanını öldüren diğer internet siteleri gibi bir site.
yeni tasarımını görür görmez hemen * yaptığım site.
türkçe kullanımını gözüme, gönlüme ve bilimum organlarıma sokmuş site.

buyurun efendim; http://img14.imageshack.u...php?image=ekranalntsp.jpg
yeni görünümüyle kendinden soğutan, artık hiç girmek istemediğim site.
http://new.new.new.new.ne....new.new.new.facebook.com a kadar yolu olan insan pazari.
bu türkçe hiç bişeye mi yakışmaz feybukun türkçesi de bok gibi olmuş. biriyle iliskiye girdiniz sanki yataktayız canlı yayınla bildiriyolar.
bir açık bir kapalı olan youtube'un alternatifi olmaya çalışan sitedir.ya da benim listemdeki insanlar "video , video" diye çıldırmaktadırlar.
bildiğiniz video paylaşım sitesi olmuştur sitedir.
ingilizce olunca bütün mesajların çok mantıklı ve estetik olduğu yanılgısına kapılan üyelere sahip sitedir. hiçbir amerikalı birisi ile çıkmaya başlayınca "i'm in a relationship with jennifer" demez ama ingilizce facebook bize böyle açıklıyor olayı. o yüzden kendi diline yabancılaşmak yerine internette otomasyon mesajların garipliğine alışmak gerekiyor.
uyduruk bir isim alıp, sırf meraktan içerde yellik yellik gezdiğim, eeennn popüler arkadaşlık sitelerinden biri. bir arkadaşa bakıp çıkma hesabı hani. ama bitecek gibi değil. baktıkça biri çıkıyor. arkadaş listesi kapalı olanların arkadaşlarını da, çevrelerinden tanıdığınız bir iki kişi varsa, zınk diye buluyorsunuz.

bir arkadaşını tanısan bile yeter. o arkadaşının adını yaz, kesin facebook'tadır zaten, herkes orada malum. arkadaşının listesine bak, aradığın kişi o listedeyse, aynı listedekilerin arkadaş listelerine tek tek bak. al sana, gizlenen arkadaş listesi. o kişinin çevresinden çok isim biliyorsan, işin çok daha kolay. tüm listeye ulaşman an meselesi. eh artık, hepsi olmasa da, fikir edinebilirsin veya hepsine ulaşman zaman alır.

biraz eğlence yeter. üyeliği sileriz gider be abi.
metalji guitaristh gibi kullanıcı adı taşıyan biriyle 23 ortak arkadaşım oldugunu ogrendıkten sonra kendimi çevremden soyutlamanın vakti geldiği kafama dank etti. teşekkürler feysbuk.

kendimi yogaya feng shui'ye falan vericem moruk, böyle olmuyor.
beni üzen bir site bu. ilk defa böyle fotoğrafların yüklendiği, profil oluşturulduğu bir siteye üye oldum. lisedekilere falan bakıyorum, öğle arası yengen yiyen kızlar, kravat takıp maç yapan adamlar ne kadar zenginmiş lan. ben de onları bizden zannediyordum. herdaim bir birayı paylaşıyorduk. bi bara gidiceksek dışarda içip içerde bir içki alıyorduk. ulan bakıyorum özellikle istanbulda üni okuyan adamlara. girdiği ortamlara falan. hadi ortamlara girilirde masalara bakıyorum her türlü içki falan. noluyor olm?

vallahi sinirimi bozdu facebook. bana fakir olduğumu gösterdi. ben hala 2 bira içmek için okulda yemek yemiyorum. Arkadaşların gerçek yüzünü gösteren sitedir abicim bu.

ha bir de yavşanmak istenen kızdan anında soğutabiliyor. bi bakıyorum kızın fransalarda, italyalarda fotoğrafları var. sonra benimkine bakıyorum korkutelide mangal başında ayağımda şalvarla fotom var. napsın olm bu kız beni. ben de en yakın zamanda bari olimposda çekindiğim fotoları yükliyim. sinirim bozuldu lan.

sözlükçüler siz fakirsiniz demi lan?

(bkz: sözlükçülerin fakir olması)
türkler için ilk baslardaki arkadasını bulma işlevinden uzaklaşıp, komik video paylaşım sitesi şekline dönüşen site. bir blog veya bir yazı nadiren paylaşılırken, bir yarragımı ye fener videosu elde ele gezmektedir. tamam bende galatasaraylıyım, yesin! ancak bu siteyide kendimize benzettik ya onu diyorum.
(bkz: face tube)
üye sayısı uçmuş seviyeli ve kaliteli site.wiki'ye göre 175 milyon aktif kullanıcısı varmış...
kuruluş amacını yeni yeni anlamaya başladığım arkadaşlık, dostluk, her bir şeylik sitesi. arkadaş listesi kapalı olanların tüm arkadaş listesini çıkarmak kesinlikle mümkün. hem de üye bile olmadan. kuran kişiler çok akıllıymış. bu site üyeler için değil, üye olmadan bilgi toplamak isteyenler için kurulmuş.
üye olmamamdan dolayı gurur duyduğum oluşum.
ilk zamanlarda bir hevesle search kısmında aranacak tüm isimleri tükettiğim daha sonra ise yalnızca tanıdıkların foto albümlerini kontrol için kullandığım site.
Diğer iletişim sitelerine göre daha seviyeli olan kime üyemisin diye sorsam evet cevabı aldığım güzel bir sitedir.
hala isteğe göre çevrimdışı takılabilme opsiyonu içermiyor. sohbete kapalı durumda olsanız bile çevrimiçi olduğunuz kabak gibi görünüyor. devlet buna bi şey yapması lazım. [edit: turkuaz saolsun, varmış böyle bi opsiyon]

ayrıca "profilinize kim bakmış", "kim platonik takılıyor" gibi uygulamalar fake'tir. hala inanan bi çok insan var da o yüzden şey ettiydim.
yeni haliyle isim değiştirip facetube yada booktube yada en olmadı tubetube * olması gereken site.
kimin kalbi ne renkmiş, kim hangi şehirde yaşamalıymış, kim hani osmanlı padişahıymış gibi testlerle* bir sikime benzemiş sosyal ağ şeysi.
Dünya'daki en büyük arkadaşlık, eğlence, gezinme sitesi diyebiliriz...
(bkz: insanı hayattan sogutan seyler)