bugün

Benimdir. Tek kullandigim ihtiyac oldukca wattsap.
Benimdir. Sebebi biri bana aşık olunca merak etsin bir tıkla ulaşamasın bana. Tabi ki o sosyal ortamların verdiği doyumsuzluk ve basitliğin etkisi de var.
gayet normaldir efendim asıl sorunlu insanlar facebook, twitter, instagram kullanmayı zorunluluk sanan tiplerdir. Yoksa sosyallik, gündemden haberdar olma, arkadaş çevresi edinme normal yollardanda yapılabilir.
bazı olaylardan geri kalan insandır.

yine kendimden biliyorum. hiç biri yok lan ben de harbiden. hevesim de yok. yaşlanıyorum galiba sözlük.
hangi amaçla kullandığınıza bağlı olarak güzel ve yararlı şeylerdir. türkiye'de her şeyin boku çıktığı gibi bunun da çıkmış, ego tatmini ve teşhir platformlarına dönmüşlerdir. yoksa güzel şeyler, korkmayın. twitter ve instagram beni sarmıyor ama facebook'ta iyi vakit geçiriyorum.
beni de yaz denilendir.
whatsapp bile kullanmıyorum, ühühühü.

tanım: artık vaktin geç olduğunu düşünüp hiç o işlere girmeyen insandır.
Kafası rahat insandır. Hiç bulasmadim bulasmam da.
Kullanmak çok gerekli degil,
Çok gereksiz de degil gözüyle bakan fakat yine de cok ilgilenmeyen ben de içinde bulunuyorum o kapsamın...
(bkz: medeniyet keşfetmemiş kabile)
bunları kullanmayan insan mı var lan en azından facebooku kullanmayanı dövüyorlar. ve hiç de öle büyük insan yüce insan değillerdir ,interneti olmayan insanlardır.
sözlük marabalarının seksi fotoğraflarımı görmesini istemiyorum.

not: kızlar siz hariç.
Kendini sanaldan soyutlamaya calisan sahistir. (bkz: buyrun benim)
Sosyal ağlarda aktif olunması veya hesapların olması bana kalırsa şart değil ama en azından internette haberlerin, blogların takip edilmesi gerekir. Zamana ayak uydurabilmek adına.
(bkz: pasta)
kendini kullandırtmayan insandır.
kırsal kesimde yaşayan dünyadan bir haber köylüdür.
televizyon'un kölesi olmuş insana nazaran sosyal ağları kullanan daha üretken ve daha aktif olan insandır. en azından sesini duyurmaya, birey olarak var olmaya çalışır. siyasetin tavan yaptığı zamanlar apolitik kalmaz.

(kullanmayanlar övüldüğü için kulllanan kesimi farklı perspektiften bakarak olumlu yönüyle ele almaya çalıştım)
yüksek ihtimal sözlüktede takılmıyodur.
benimdir. alınca fake diyolar üzüyolar beni.
Sosyalliğin, gündemi takip edebilmenin yalnızca sosyal paylaşım siteleriyle olabileceğini düşünen insanların şaşkınlıkla karşıladığı insandır. Hayır instagrama atılan yemek, kahve fotoğraflarına bakıp sosyal mi olunuyor? Iletişim kurmak yalnızca internet üzerinden mi oluyor?
Bunlar yerine Bonzai kullanma olasılığı yüksek olsn insandır.
twitterı saymazsak o kişi benim. twitterıda özel insanlar var o yüzden kullanmaktayım.
saygı duyulcak insan.
şu anda az rastlanır cinsten benim gibi whatsappım bile yok ama bunun nedenlerinden biri de akıllı telefonumun olmaması...
tabi fişlenme olayı da var en azından ondan kurtuluyorsun ne hale geldik ya.