bugün

bazıları bu eylemi dikkat çekmek için yapar. iki gün sonra tekrar açarlar. Sonra dengesiz damgasıyla dolanırlar. Yapmayın çocuklar.
manita sayısı 2 veya üstüne çıkan çapkın adamlar faka basmamak için facebook'u dondurur.
biraz önce yaptığım olay. seneler sonra açacağım değerlenir herhalde.
kişisel tercihtir. isteyen arkadaşlarıyla sohbet eder, eğlenir. isteyen kapatır, köşesine çekilir. saygı duyulmalıdır.
2 gün sonra açılması muhtemeldir.
ilk günler huzurla dolar insan fakat birkaç gün geçince 'açsam mı acaba ya' diye düşünmeden edemez.
akıllıcadır. eğer bir de facebook' ta çok zaman harcamaktan diğer işlere vakit ayıramıyorsanız tam akıl kârıdır. kapattıktan sonra insan ne kadar çok zamanım varmış aslında diyor. lâkin tekrar açmak gibi bir hata yaparsanız yine eski alışkanlıklara dönüyorsunuz benden demesi.
ağustos sıcağında bile donabilme yeteneği ile beni dumura uğratmış olay. bu gavurlar da herşeyi yapıyor canıım.*
doğum gününden kısa bir süre önce açması olasıdır.
Kafa iznine benzer. Bazıları ilişkide bile ara istiyor. Olur o kadar.
içindeki arkadaşlar üşüyeceği eylem. yapmayın lan. (bkz: yazar burada espri yapıyor)
hesabı buzluğa atması sonucudur, muhtemelen akşam çıkarilip yemege konulacaktır o.
insana ''napıyolar lan acaba içerde bensiz? çok eğleniyolar mıdır? yok eğlenmiyolardır boşuna mı kapattım. ya eğleniyolarsa...'' gibi deli saçması dialogları kurdurabilir.
dondurup hesabı çözdükten sonra asla aynı tadı vermez.
dondurduktan hemen sonra "oh lan süper çok iyi yaptım" dedirtir.
birkaç ay geçince "bi açıp baksam mı bir kereden bişey olmaz" dedirtir.
kimseciklere görünmemek için gecenin bi vakti açarsınız bakarsınız, tekrar dondurursunuz.
10 gün sonra meraktan tekrar açıp bakıp dondurursunuz.
3 gün sonra açıp bakıp yine dondurursunuz.
ertesi gün "amaan dursun işte ne zararı var" diyerek bu lüzumsuzluğa kaldığınız yerden devam edersiniz.
çok cool bir davranıştır. facebookta görünmediği zaman arkadaşlarının onu arayıp "ne oldu","neredesin","ne yapıyorsun" diye sormasını bekler. böyle bir şey olmadığında da tekrar hesabını aktif hale getirir.

(bkz: ilgi budalası)
akıllı her insanın bir gün gerçekleştireceği eylemdir. Kim kiminle, nerede, ne giymiş, ne yemiş merak etmezler basarlar dondur butonuna.
en iyisi benim gibi yapacaksın arkadaş. sileceksin ne kadar arkadaşın varsa listede. sonra yok sildindi yok dondurdundu uğraşmayacaksın hiç. kafa rahat. temiz..
insanın kendisinden ve çevresindeki insanlardan bıktığında aklına gelen ilk şey. ama çözüm değil.
sevgiliye küsünce haber alamaması için yapılan işlem. genelde kızlar yapar.
arada bir kafa dinlemek için yapılan eylemdir. 3 aydır kapalı ve yokluğunu hiç hissettirmiyor.
genelde pek uzun sürmeyen faaliyettir. sınava çalışan kişilerin başvurduğu eylemler arasındadır.
şu sıralar pek bir havalı gözüken eylem.

dondurayım mı ismail abeğğ?
kafa rahatlığıdır. 2 senedir donuk ve kafam rahat. çok gereksiz bir şey bu feysbuk.
bir feysbukun olmaması değildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar