bugün

cahil toplumla "seçim" yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır!.. (nietzche)
(bkz: Anadolu halkı)
(bkz: çıkarcı halk)
cahil denilince de alınan halktır. bundan ala cehalet mi olurmuş.
Referandumda evet oyu kullanan halktır.
(bkz: kömürden başka muhalefet argümanı olmayan yazarlar)
hakkı, adaleti elinden alınıp, yurrtaşlığa değil kulluğa zorlanan halktır. maldır.
Bu mutfağı akp hazırlamamıştır. AKp bakmıştır ki, un var, yağ var, şeker var... Bari helva yapayım demiştir. Aklıma dönüp dönüp mahsuni'nin "yiğit muhtaç olmuş kuru soğana" dizeleri gelmektedir. HAyırlısı...
her mahalleye bir cami sloganı ile; önce dilenecek hale getirilip; sonrasında ise sadaka ile gözü boyanan insancıklardır.
acı çekmeye alışkın olan halktır. akıllanmamaktadır.
chp nin istediğini yapmadığı için aşşağılanan halktır. onurlu , asil ve tehtitlere , hakaretlere boyun eğmediği içinde delikanldır.
eğitilmediğinin farkında olup ileridede eğitilmemek için elinden geleni yapan cahil halktır.
kimse kusura bakmasın da eğitimli kısmını an itibari ile basketbol maçında görmüş bulundukda ne oldu?
kimin ne oy verdiğine değilde şu olay kadar ayar olduğum başka bir şey yok şu seçimlerde.

not: daha anaokulundayım büyüyünce oy kullancam.
yeri gelince kahraman, vatan kurtaran halktır. konu tarih olduğunda en üstün halktır.
yeri gelince de dışlanan, bir torba kömüre vatanını sattığı, uyutulduğu iddia edilen halktır. aydın olmaya gerek yok bunu anlayabilmek için. bu halk değil miydi silahsız, askersiz, cephanesiz vatanı savunan. şimdi ne olmuş da bu halk bu kadar aşağılanır olmuş ?

ayrıca (bkz: kömür yardımı alan insanlardan eğitim çıkarımları yapmak)
kömürün ardında yatan gerçeği, bilmeyen halktır.
akp'ye muhalefet yapanlar bu kadar cılız bir yönteme sığındıktan sonra her zaman akp tarafında yer alacak olan halktır.

Memlekette ne dolaplar dönüyor, bu kafa gözünü tek bir noktaya dikmiş, bağırıyor da bağırıyor. hala pirinç, hala kömür... Yıllardır bir adım öteye geçemediniz.

'hayır' oyu verdim, hayırcıların da cahil olduğunu bile bile.
(bkz: yan cehennem yan iki kamyon kömürlen geliyom)
koyun de, cahil de, kömürle uyutulduğunu söyle, sonra oy bekle. işte sonuç ; " hadi ordan "
dün akpartinin yaptığı açıklama ile artık uyutulamayacak halktır. akparti fakir fukara ihtiyacı olan kimselere herhangi bir kurum veya kuruluş aracılığıyla yapılacak her türlü yakacak, giyecek, yiyecek ve eğitim yardımının yasaklandığını duyurdu. çalışsın herkes kendi geçimini sağlasın dedi. bu bağlamda muhalefetin istediği de yerine getirilmiş oldu.

ya bsg. böyle bir manyaklık var mı? yerel yönetimlerin görevi sadece kaldırım taşı döşemek, çiçeklendirme yapmak asfalt dökmek dğeildir. sınırları içinde yaşayan halkın muhtaç olanlarına elbette yardım yapacak. bunu akpartili belediye de yapar. mhpli de yapar chpli de yapar. yağmıyorsa görevini yapmıyor demektir. rahatsız olunan şey yardım yapılıyor olması mı? biri beri gelsin de açıklayıversin.
chp bu kafa ile kömür deği uranyum ve altın dağıtsa iktidar olamaz.
referandum yaz orasında yapıldı ne kömürü?
kömür diye diye aldığınız mağlubiyetin nedenini anlayamadınız.

(bkz: halkla uğraşan kol gibi ayarı alır)
cahillikten ölmek üzere olan halk...
bu al gülüm ver gülüm olayı da değildir. bu tamamen halktan 100 alıp, halka 10 vermektir. halkın cahil kalması tamamen bilinçli kesim yüzündendir, biz malesef bilgiyi paylaşamıyoruz ya da paylaşırken kavga ediyoruz, derdimizi anlatamıyoruz.

evet akp iktidarı halkı sömürüp, biz sizin yanınızdayız rolünü çok güzel oynamaktadırlar. insanlar aç ve insanlar cahil oldukları için vicdanları ile yaşıyor, ne bilsin doğunun bilmem neresinde kalan halk, istanbul da ulaşım zammı olduğunu. evet bizim cahil ve samimi halkımızı bir torba kömür ile kandıran bir iktidarımız var ve onlar o kadar kurnaz ki bu cahil ve masum insanların vicdanları ile yaşadıklarını biliyorlar. o yüzden o halkı çok güzel uyutuyorlar. ne bilsin gariban bura da olanları, o sadece kendine yardım eden bir partiye oy atıyor ama bilmiyor içte neler döndüğünü. o yüzden onları suçlayamam.. dedim ya," vicdan".

vicdanlı halk dediğim kesim gerçekten her şeyden bir haber, hiç birşeyi bilmeyen sadece o günüde karınını doyurmak için çalışan masum insanlarımdır. onlarda suç aramayın biz yaptık bunları. hala durup olanları seyrediyoruz vah vah diyoruz. işte hepsi o kadar.

birde akp yi destekleyen, siyasi amaçlı, insanların kırılmasını izleyen bir kesim var onlara değinmek bile istemiyorum. onlara sözüm yok, beni ilgilendiren kesimi zaten başta açıkladım.
eğitilmeyip postalla küfürbaz yazarlarla uyutulan chp seçmeninden daha kaliteli oldukları ortadadır.