bugün

iktidardaki partiye verilen oyların sebebini açıklamak için -ki öyle böyle değil, 22 temmuz 2007'de aldığı oy sayısı 16.327.291, oy oranı ise %46.58'dir- anayasa'da belirtilen sosyal devlet olmanın gereği yoksul vatandaşlara dağıtılan sosyal yardımları sebep gösteren yazarlardır.

evet haklısınız, herkese kömür dağıtmışlardı yazın ortasında...
(bkz: beyaz eşya)
(bkz: ananı da al git)
(bkz: yan gelip yatmak)
(bkz: davos)
(bkz: alevi politikası)
(bkz: kürt sorunu)
(bkz: işsizlik)
(bkz: avrupa birliği sorunsalı)
(bkz: amerikancılık)

go on?
aaaa nasıl olurda unutulur diye yardımcı olunası yazarlardır.

(bkz: makarna)
(bkz: gemicik)
(bkz: başbakan ın oğlunun askerlik yapmaması)

not: hadi hadi zorlayalım, daha çoook şey çıkar. ben inanıyorum.
akp oy için ne dağıttıysa onla yetinen yazarlardır. altın dağıtsın argüman da genişler canısı.
çok yanlış düşüncedir kömürden başka bir çok seçenek vardır.

yiyecek içecek.
beyaz eşya.
ananı da al git.
seçim öncesi alevi açılımı.
davos.
ne hikmetse kömür, beyaz eşya dağıtılmasının, nazım hikmetin mezarının türkiyeye getirilmesinin, trt-şeşin açılmasının, 1 mayısın tatil edilmesiyle ilgili yasa tasarısının meclise sunulmasının tam da seçim öncelerine geldiği düşünüldüğünde aslında ellerinde çok da güçlü bir arguman bulunduran yazarlardır.
halktan çaldıgını halka yardım olarak göstererek veren, ve aslında zaten mecbur oldugu parayı/eşyayı/kömürü vermesi gerekirken bunu bir yardım çatısı altında gösteren * iktidarın oy toplama politikasını çözmüş sevgili yazardır..
(bkz: şaban dişli)
(bkz: dengir mir mehmet fırat)
(bkz: melih gökçek)

facialarını * unutmuş yazarlardır. ayrıca sayın bakanımız mehmet ali şahin in " bize oy vermezseniz hizmet alamazsınız" söylemini de unutmuşlardır. hatırlatılması gerekirdir.
(bkz: sözlüğü miting alanına çevirmek)
(bkz: akp yi savunma histerisiyle açılmış başlıklar)
kendilerini geliştirmişlerdir.

şimdi, yükselen benzin fiyatları var ellerinde. analarını da alıp gelmişler, benzin fiyatları çok kötüymüş bik bik.

ulan, benzin almak için, elde bidonlarla kuyruk beklenilen günler gördü bu ülke be! sen araba alacak refaha kavuşmuşsun ama benzin de benzin diye ağlıyorsun. ayıp lan!!
(bkz: sevim tanürek)
yanlış yaptığını düşündüğüm ancak bu düşüncemin söylediklerinin doğruluğunu değiştirmediği yazarlardır.

hayır, hadi onlar sadece kömürü kullanıyor muhalefet yaparken.
ben defalarca anayasa ve türklük kavramı üzerine başlık açtım, bir akp destekçisi çıkıp cevap vermedi?
akp nin referandumda darbe ile aldatarak oy alması üzerine başlık açtım, kenan evren'in, 28 şubat'ın sorumlularının (başta çevik bir) neden yargılanmadığını sordum hiçbir akp li adam gibi cevap veremedi?
ki bunları bir tek ben söylemedim. birçok yazar arkadaş bu konularla ilgili başlık açtı.
siz cevap verebildiniz mi peki?
veremediniz.

siz kömür meselesinde bile sadece ergenekon dediniz, başka bir şey demediniz.
üzgünüm ama sizin de tek savunma argümanınız ergenekon. ha bir de postal yalayıcılığı. onu da başbakanınız ve amerika'daki hocanız iyi bilir.
şu bir gerçek ki Türkiye'nin matematik konumu Libya ile yer değiştirseydi iktidara gelmeleri zor görünmekle beraber konu başlığının 'klimadan başka muhalefet argümanı olmayan yazarlar' şeklinde deyişe bilmesi ihtimal dahilindedir.lakin sorun şu ki halkın kömür yada klima vs vs vs gibi ihtiyaçlara muhtaç olması
(bkz: pelin batu)