bugün

entry'ler (400)

citycoco

Çin'den 400 $ ila 500 $ arasında fiyata satın alabileceğiniz araç.Türkiye' de 8.000 ila 10.000 arasında fiyatları var. Üstelik marka farkı da yok. Aynı firmaya ait.
(alibaba' dan kontrol edebilirsiniz)

kadınları çekici yapan detaylar

saçları, gözleri, gülüşü. Hele bir de zekiyse, öff

defne samyeli

dün tv8 in yılbaşı programında gördüğüm ve helal olsun dediğim hatundur. Hala taş gibi maşallah

aşk

önceden dinlediğiniz şarkıların artık daha başkası gelmesi, daha önceden gördüğünüz yerlerin artık daha güzel gözükmesi, aklınızın hep o kişide olması, müziğin, kokunun, hayatın, renklerin, yerlerin, insanların, manzaranın size daha güzel gözükmesi. acıyla tatlının en güzel şekilde harman olmuş hali.

çocuk

Evin içinde her zaman hiç durmadan güzelce çalan bir keman.

vodafone internet

Ayda 2.5mb (ikibuçuk megabit) internete 50 lira vermek isteyenler için ideal internet sağlayıcı. çözemedikleri problemleri ile meşhur firma. 3 aydır kullanıyorum bir sorunu çözemediler. aciz, yoksun, para için ruhunu satacak firma. yalvar yakar dayadılar 16mb diye interneti, sürekli koparak ve kopmadığı zamanlarda 1.5- 3.5 mb arasında değişken hızı ile hayattan soğumamı sağlayan firma. Asla, kati şekilde önermem. Hayatımda gördüğüm en kalitesiz, basiretsiz, kullanıcısnı s.kine takmayan değersiz, şişirilmiş bir balondan başka birşey olmayan uyduruk yan sanayi internet sağlayıcı.

samimi olmayan cümleler

(bkz: aynen)

vodafone

Vodafone internete geçmek isteyenler geçmeden önce bu yazıyı okusunlar.

Superonline internet kullanıcısıyken beni Vodafone' dan aradılar. 16 MB interneti 75 gb ADK ile ayda 49,90 a vereceklerini söylediler. Ben de kendilerine superonline kullandığımı, alt yapı desteklemediği için 8mb'i bile tam veremediklerini, bu yüzden16 MB' i sağlayıp sağlayamayacaklarını telefondaki çalışana sordum. Bana kontrol ettiğini 16 MB interneti desteklediğini söyledi. Ben de o halde bağlayın dedim. 1 gün sonra beni başka bir Vodafone çalışanı arayıp "internet başvuru kaydımın olduğunu, ayda 49,90 TL' ye 16 MB "60 gb" ADK' lı internet vereceklerini onaylayıp onaylamadığımı, işlemi başlatanın ben olup olmadığımı sordular. Ben de 75 GB ' dı adil kullanım kotası 60 GB' a mı düştü dedim. Gayet soğukkanlı bir şekilde çalışan arkadaşının yanlış söylemiş olduğunu söyledi. Eyvallah dedim geçtim. daha sonra gerekli soruları cevapladıktan sonra bana sözleşme imzalatacaklarını söylediler. tamam dedim. arkasından otomatik bir mesaj geldi. Bağlı kaydınız oluşturuldu. 16 MB "50 GB" adil kullanım kotalı internet başvurusu için sözleşmeniz tarafınıza ulaştırılacaktır dedi. Şaka gibi.

Sonra neyse bu kota süreci bonusu. Asıl olay interneti bağlamaya gelenlere eşim kabloların eski olduğunu değişmesi gerektiğini kutunun sokakta olduğunu ve içinde kabloların bantsız olduğundan oksitlendiği ve çürüdüğünü söylemiş. Eleman, şöyle bir gözle bakıp sizin kablolarda bir sıkıntı yok demiş. Daha sonra internet açıldı ve ilk gün sorunsuz kullandım. Bir gün sonra işten geldiğimde değil internette takılmak bağlı kalmak 15 saniyeyi geçmiyordu. Arayıp durumu söylediğimde altyapımın 16MB' i desteklemediğini söylediler. Ben de haliyle ilk başta konuştuğumuz alt yapı kaldırma olayını kendisine anlattım. Kendilerinin sahtekar olup olmadığını sordum.

Güç bela kutuyu kontrol etmeleri için bir ekip göndermelerini istedim. Kutudan eve gelen kablonun değiştirilmesini söyledim. Telefondaki kız bana önce dış kutuya gelen kablo kontrolü yapılması gerektiğini daha sonra sonuca ulaşılamaması halinde kutudan eve gelen kablonun değiştirileceğini söylediler.
2 gün sonra Vodafone' dan tekrar aradılar ve dedilerki dış kutuya müdahale edilmiş, kablo kontrolü sağlanmış dediler. Bende teşekkür edip internetin düzelmediğini evin içine kutudan giren kablonun da değişmesi gerektiğini söyledim. Bana verdikleri cevap, kutudan eve gelen kablo için elektrikçi çağırmam gerektiğiydi. Çok sinirlendim.
Sonra kendi sahtekarlıklarını baştan telefondaki görevliye anlattım. 18.08.2016 tarihinde görüştüğüm kişi bana iki iş günü içerisinde ekiplerinin gelip kutudan eve gelen kablonun değiştirileceğini söylediler. Az önce tekrar internetin gitmesi ve bunun uzun sürmesi, tekrar bağlanması sonrasında oluşan muazzam yavaşlık sebebi ile bugün, tekrar Vodafone' u aradım. Yani tarih 25.08.2016 ve Vodafone' dan hala gelen giden yok. Arayıp sordum. Zar zor türkçe konuşabilen bir Vodafone görevlisi bana kaydı gördüğünü ve en kısa zamanda ekibin gönderileceğini söyledi. Internetimi ise şu anda verimli kullanamayacağımı ve ekiplerin kontrolü sonrasında düzeleceğini söyledi. Yani onlara göre ben en geç 27.08.2016 22:00 itibariyle sorunsuz bir internete sahip olacağım. 2 iş günü içerisinde ekibin sorunu çözeceğini söylediler.

SIZ SIZ OLUN SAKIN VODAFONE INTERNET ALMAYIN. SIZ, CEVRENIZ, AKRABALARINIZ, IS YERLERINIZ VE ERISIMINIZ OLAN HERKESE VODAFONE KULLANMAMALARINI ONERIN.

Tanım: her yere anten dikmesiyle gurur duyan talihsiz, basiretsiz, kullanıcı düşmanı firma.

Aradan uzun zaman geçti, bu süre zarfında 8 - 9 kere Vodafone ile görüştüm. Hala gelen giden yok, ne arayan var ne soran. Internet hala 1.5 - 2 mb hızında. inanılmaz yavaş. Sakın ama sakın düşmanınıza bile Vodafone yalın internet önermeyin, almayın, kullanmayın, kullandırmayın. Bedava bile verseler asla ama asla kullanmayın. 11.10.2016

Yeni gelişmeler: 11.10.2016' da yazıya yaptığım düzenlemeden sonra Vodafone' un twitter hesabına paylaşmıştım. Hemen ilgileniyoruz dedikten bir hafta sonra ses çıkmayınca tekrar twitterden firmamsıyı dürtükledim, inceliyoruz beklemenizi rica ederiz dediler. Bugün tarih 06.11.2016 ve hala inceliyorlar. Bir bilglendirme yok. Asla yaklaşmayın VODAFONE'a

orospu çocuğu

bolluğu var çok şükür, trafikte, işte, evde, okulda, markette, avmlerde. etrafımız bunlarla çevrili. kendinizi nereye atsanız bunlarda kurtulamıyorsunuz. o kadar çoklar ki, başınızı nereye çevirseniz muhakkak en az bir tane görürsünüz. annesinin *rospu olmasına gerek yok illa ki. muazzam derece annesi *rospu olanlara taş çıkaranları var bunların. hepsinin .mına koyayım.

21 yüzyılda hala müslüman olmak

insanlık da 1000 lerce yıldır olduğundan insanlıktan çıkılıyor demek ki, diye düşündüren hede.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

eurythmics - sweet dreams (ibiza mix)
öneririm.

evli erkeklerin kadınlara daha çekici gelmesi

yakışıklıysanız her zaman çekici gelirsiniz, evlilikle ilgisi yoktur.
bekarken kimse ilgilenmezdi, hasbel kader evlendim yine kimse ilgilenmiyor. :P
benim bakış açımdan doğru olmayan sorunsaldır.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Mesela,

-hayat ile ilgili;
bir şeyler yaşadıkça edindiğin tecrübelerin artık sana yetecek kadar olduğunu anladığın noktada bir sonraki olayda bu düşündüğünün yanlış olduğunu anlamak,

-iş ile ilgili;
ne kadar çalışırsan çalış, ne kadar titiz ve doğru iş yaparsan yap yaptığın işe değil, geç kaldığın 2 dakikaya bakıldığını,

-kadınlar ile ilgili;
küfür edersen tekrar aranı düzeltebileceğini, hoşlandığını söylersen bir daha asla eskisi gibi olamayacağını, hatta küfür edildiğinde verilmesi gereken tepkiyi aldığını,

az çok anladım. yada madde ilk madde yine etkisini sürdürüyor.

Hayat çok zor be;
ev, iş, ödemeler, sosyal çevre, yetişmen gereken şeyler, arabanın bakımı, çocuğunla vakit geçirmen gerektiği, tebrik etmek zorunda kaldığın şeyler. biri hapşırdığında çok yaşa demek bile gerekiyor. neden hep birşeyler yapmak zorundayız yahu. isviçre'nin dağlarına vurasım var kendimi.

Hayat emekli maaşı gibi, yaşlandığında güzel tecrübe sahibi oluyorsun ama o tecrübeyi kullanamadan da ölüyorsun.

şiir

eşşeğe at semeri vurma
sanır kendini nimetten
ayırma birini milletten
sanır kendini kıymetten
dinleme kendini durmadan
ayılmazsın gerçek yüzüne vurmadan
bayat ekmeğe su vurursan yumuşar
tazeyken yemesini bilmeli
iş işten geçtimi geri dönmesini bilmeli

-pilavyiyenpapaz

tespit

sonradan görme, görmeye ne kadar devam ederse etsin, her zaman sonradan görme olarak kalacak ve öyle davranacak.
birini denemek istersen ona ver, sonar yine ver. almaya alışırsa boşver. vermeyi bilmez almaya alışan.
yüzüne her gülene inanma, onlar sen onlara iyi kalana güler. yüzünü as, 5 dakika dayanmazlar. ha dayanır da destek olursa ne âlâ, sarıl, bırakma.
yırtık parayı yapıştırabildiğinde bile övünürler. sanki dünya harikası yaratmış gibi. egolu olandan kaç. kendileri bile egolarının esiri olmuş, kurtulamazlar.
bir yerden sonar seni senden başkası düşünmez. herkesi yada kimseyi kendin gibi sanma. kimse senin onları düşündüğünün çeyreği kadar bile seni düşünmez.
Farkında olarak yada olmayarak edindikleri bu tavırlar, boktan dedikleri dünyayı boktan kılandır aslında. kendini bilmeyen hiçbir şeyi bilmez.

bir erkeğin en güzel olduğu an

bekar olduğu andır.

40 kişiyle çin sarayının basıldığı sanmak

tarihte yaptığımız ve kazandığımız zaferlere bakacak olursak, kimsenin ihtimal vermediğini yapabildiğimiz doğrudur.

heroes of the storm

tek kişilik ranked oyunda siz ne kadar iyi oynarsanız oynayın noob olarak tabir edilen acemi oyuncu (-ki bence az beyni olsa başarabilecekler) takımınıza denk gelirse muhtemelen kaybediyorsunuz. single rank kasabilen adamların muazzam bir şansı olsa gerek.

esrarı tehlikeli sanan geri zekalı

Esrar zararlıdır, içki kadar, sigara kadar zararlıdır. fiziksel zararını bilemem ama bu tip uyuşturucuların hepsinin ortak yönü içen adama göre zarar derecelidir.

içip müziğe dalıyorsa, ayda 2 3 kere içiyorsa, dertlenmiyor neşeleniyorsa, içtiğinde bir olayı birden farklı perspektiften görebiliyorsa çok da zararı/zararlı olduğunu düşünmüyorum.

Yine de siz uzak durun, uyuşturucu kullanımının ilk adımı esrardır. ama benim demir gibi iradem var derseniz bilemem tabi ;)

murat akgiray

Bimeks' in kurucusu ve büyük hissesinin sahibi.