bugün

bla bla bla, bla bla, bladır.

evrim teorisi insanların kıçından uydurduğu bi teoridir. o yüzden zaman dilimi hep "onlarca milyon yıl" olarak ifade edilmekte.

insanoğlunun günümüzde kullandığı teknoloji ile 50 milyon yıl öncesi veya 50 milyon yıl sonrası tespit edilemediğinden dolayı "salla gitsin" havası var.

bakın celal şengör hocanın katıldığı bi programda bi elemanın teki,
"karadeniz 400 milyon yılda dolmuştur" diyen celal hocaya karşılık "e hocam 400 milyon yıl diyosun, türkiye'deki onlarca göl 6 yılda kuruyup 6 ayda doluyor, bunun sebebi nedir" demişti. şimdi ben çapı karadenizin binde biri olan göl ile karadenizi bir tutmuyorum ama şöyle bi oranladığımızda 6 ay nerdeee, 400 milyon yıl nerde yani. çok uçuk.
kimse ispatlayamıyor ya karadenizin 400 milyon yıl önce boş olduğunu, o yüzden rahatlıkla sallayabiliyorlar.

karbon 14 metodu var yeaa diyenlere peşin not: o işlem sadece 50 bin(elli bin) yıl öncesine kadar gidebilir.
1 tek canlı hücrenin sahip olduğu evrim kabiliyeti, bilinen ve bilinmeyen evrendeki en büyük yaratıcı mucizesidir.
zamanın birinde örümcek kafasıyla din adamlığı yapıp, toplumu yonlendirmeye çalışan biri hiç düşünmeden, olmaz öyle şey dedi diye hiç kafanızı yormadan hala bu ilkel güdülerle evrimi reddediyorsunuz. çok yazık...
islamla celismedigini dusundugum teori. big bangi kabul eden muslumanlar esas rasgeleligin daniskasi big bangdir. big bang yoktur demiyorum senin tesaduf sandigin hersey allahla var oluyo bence, hersey oldugu gibi evrimsel gelisimde allahin kontrolunde olan bi gerceklik diye dusunuyorum.
aslında herkes bu teorinin doğru olduğunu biliyor fakat inanmak istemiyor. çünkü din denen bişey var. bazı insanlar dini için yaşar bu yüzden bu teoriyi kabul etmek onlar için ağır bir olaydır.
baştan sonra yalanlarla dolanlarla dolu teoridir. en basitinden biz maymundan geldi isek, niçin maymunlar hala maymun olarak kalakalmışlar da bir türlü evrilemeyip insana dönememişlerdir.
insanların ön yargılarından, inançlarından ve toplumsal baskıdan dolayı zahmet edip araştırmadığı teori. o yüzdendir ki 'maymundan gelme' söylentileri dolaşmaktadır ülkemizde. gerçi tüm dünyada durum böyle zira geçenlerde 'maymundan gelmedik!' diyen bir amerikan vatandaşı görmüştüm. neyse zaman gerçekleri açığa çıkaracaktır öyle veya böyle.
dine karşı her türlü cevabı bulunan, dinin ise her türlü tezi çürütmeye karşı delili olan bir teori, dinle beraber düşünüldüğünde ise bir paradoks
sadece bir teoridir.
hülooooğğğğ tepkisi ile çürümüş teoridir.*
özellikle akp iktidara geldikten sonra ilk ve orta dereceli okullarda okumuş olanlar bilir. akp ilk iktidara geldiğinde kitap dağıtımını başlattı.

işin aslı bizim için iyiydi çünkü kitap fiyatları özellikle bizim gibi beş çocuğu aynı anda okutan aileler için çok zordu. bu işin güzel görünen tarafı. işin diğer yüzü de bu kitapların vermek istediği. yayıncı özellikle yanlı seçilmiş olsa gerekecek ki evrim teorisi çürütülmüş bir teori olarak öğretildi bize. işin komik tarafı binlerce hatta milyonlarca yılda gerçekleşen evrim, bir fare deneyiyle çürütülmüştü.

bu deneye göre farenin kuyruğu yirmi nesil boyunca kesilirse artık kuyruk yok olmalı ya da kısalmalıydı. o yaştaki bilgilere göre buna hayır efendim bu kitap yanlış söylüyor diyecek halimiz yoktu. bir kere kitap diyordu bunu öğrenci kim ki. işte evrime bizi ön yargıyla başlatan eğitim sistemi bugünlerde evrim var mı yok mu tartışması yapıyor. komik.
islam'ın yaratılış anlayışına ters teori. din yok demenin başka yolu bulunmalı bence.
adı üstünde teoridir kesinliliği kanıtlanmamıştır.

insan maymundan geldiyse neden maymunlar hala var zihniyetinden değiilm evrimi en az bi evrimci kadar iyi bilirim.
evrimcilerin ayısını maymununu bir tarafa bırakıp bırakıp ters evrimi incelemesi gereken teori. (tanım kasmak zor iş.)

evet evrim varsa vardır. ancak bir yerde Durdu. artık sanayi devrimi ile mi geri evrim başladı. yoksa tüfek icad olunca mı, orasını bilmem.
ama geriye doğru bir evrim olduğu çok açık. bence artık bilim insanlarının bunun üzerine kafa yorması lazım.

hayvanlaşıyoruz mütemadiyen.
Ajdar'in kanitladigi, orlando'nun çürüttüğü teori.
yaklaşık iki yıldır araştırdığım ve artık kabullendiğim, evrimleştiğimiz'i ispatlayan bilimsel teori. bununla birlikte eski mitler ve dinler tarihini de araştırınca imansızlığım iyice arttı.
kendisini dünya'ya leyleklerin getirdiğini sanan kişilerin desteklemeye devam ettiği, bilimsellikten uzak teori.
ateistlerin aptalca savunarak kale haline getirerek, dini yok ettiği izlenimi verdirdiği teori. insanın oluşumunu evrimle açıklayan bir teori insanın oluşumunu ve yaratılışını inkar etmez. sadece ağaçtan düşen armut gibi gelmediğini belli süreçlerden geçtiğini ileri sürer. Halbuki dünyada hiçbir şey birden olmamıştır. tohum yavaş yavaş ağaç olmuş, dünya milyonlarca yıl soğuyarak bu halini almış, bebek yavaş yavaş gelişerek insan olmuş, tıpkı bunun gibi insan da yaratılışında birtakım sebeplere bağlanmıştır. ve kademeli olarak oluşmuştur. tanrıyı inkar etmez ancak bazı dinlerin yaratılış mitlerini yıkar, bu sebepten bilinmeden bakılmadan reddedilir bu teori. bu teoriyi inkar eden müslüman ile dünya yuvarlaktır iddiasını ortaya atanları inkar eden hristiyan arasında hiçbir fark yoktur.
şakirtlerin götüne kaçan teori...
ateistlerin çıkardığı saçma sapan şeyler.
Çürütülmesi artık neredeyse imkansız olan teoridir.
https://eksisozluk.com/entry/35683633
adamın biri benim dedem maymun demiş. inananlarda hayır benim dedem maymun demiş olay bu.
Her yıl eksik parça bulundu haberiyle yeniden gündeme gelen konudur... evrim devam ediyorsa madem hayvanat bahçesindeki maymunlarda neden bir degişim göremiyoruz.. ?
türkiye nüfusunun çok çok büyük bir kesiminin adını duyduğunda " git alla aşkına maymundan geldiğimize mi inanıyorsun" diyerek yerle bir ettiği teoridir. teorinin t'sinden haberdar olmadığını bu sözle dile getiren, teoriyi kanıtlayan biyoloji makalelerinden birini dahi okumamış, eğitim sistemindeki "yaradılışçılıkla" da kör bırakılmış ülkem insanına üzülüyorum.
bilimsel alternatifi lamarkçılık olan teoridir. çünkü lamarkçılık zürafaların boyunun niye uzun olduğunu açıklarken bu hayvanların besin bulmaya çalışırken uzun dallara uzanması sonucu zaman içerisinde boyunun uzadığını savunur. Bu görüş uzunca bir süre geçerli olurken, darwin'in savunduğu doğal seçilim ise, aslında tür içinde zaten diğerlerine göre biraz daha uzun boylu zürafaların var olduğunu, kısa boyluların elendiğini ve zamanla uzun boyluların baskınlaşarak zürafaların boylarının uzadığını savunur.

bazı arkadaşlarda zamanla hurafe çöplüğü olacak demiş ama bu teori din gibi hurafeleri çöplüğe atması yüzünden, türlerin kökeninin yayınlanmasından bu yana geçen 100 seneden fazla bir süreden beri doğada herşeyi tasarlayan bir yaratıcının yarattığını sananlar tarafından sürekli saldırıya maruz kalmıştır. kendilerinin evrime alternatif bilimsel bir teori sunmaktan ziyade evrimin hala açıklanamayan yönlerini bulmaları da manidardır.