bugün

bazı insanlar tarafından hayatın en büyük olgusu gözüyle bakılan olay. bu çoğu insanın yaşamının belli bir aşamasında yaşadığı, ömrün rutin akışının bir parçasıdır. ölüm kalım meselesi olmadığı gibi yegane amaç da olmamalıdır.
(bkz: evlilikte mantık aranmaz)
Bazılarının bir an önce olsun da kimle nasıl olursa olsun mantığıyla yaptığı hayat birleştirme olayı.

6-7 ayda tanışıp evlenmenin başka bir mantığı olamaz. Tabi mutlu olsunlar orası başka...
Bundan daha saçma bi müessese olamaz. Adete aşka düşman , insanlar birbirinden nefret etsin diye geliştirilmiş...
istediği yer gelmeyen reşit kızlar eqlesin.
Yalnızca 1 saatlik tanışıklığı olduğu halde evlenip 82 senedir mutlu bir evlilik sürdüren tanıdığım var.
Erkek bir güç pınarı olarak; kadınsa bir şefkat, incelik, güzellik pınarı olarak yeni bir can büyütmek için bir sürü fedakarlıkla güçlerini tek çatı altında topluyorlar. Gerçekten çok önemli bir kurum dünyanın devamının sağlanması adína. Lgbt, kadın erkek eşitliği, modern reformculuk adı altında çıkarılan saçma akımlardan uzak tutulup teşvik edilmesi gerekiyor.
illa otomatik olarak bir insanı düzeltecek, ahlaklandıracak bir şey değildir. ama ancak ahlaklı olan onu iyi sürdürebilir.
sözlük ergenlerinin para ve seksten ibaret zannettiği kurum. eninde sonunda tutuşup hayatı birlikte omuzlayacağınız, aynı yastığa baş koyup birlikte gülüp ağlayacağınız, sarılıp huzurla uyuyacağınız biri olsun diye etrafta dört döneceksiniz; ama bence siz bu kafada devam edin. yapayalnız, kendinizi bulunmaz hint kumaşı zannederek, herkes tü kaka ben şahaneyim kafasında çürüyüp gidin. müstahak.
insanın başka bir insanla imtihanı. gerçekleştirilmeden önce bin kere düşünülmesi gereken eylem.
" kadın olsaydı arkadaşın olarak seçmeyeceğin bir erkeği kocan olarak seçme. " sözü bu olayın en önemli sırrını açıklar. Erkekler de bu sözün tersini düşünüp öyle karar versin. nikahına on gün kala evlilikten vazgeçmiş biri olarak söylüyorum bunu, iyi ki yapmışım, pişman değilim.
görsel

Ruh eşi, gönül eşi, hayat arkadaşı...

Belki ruhen hissetmek gerek belki de dokununca hissetmek gerek. Evleneceğimiz insan önemlidir. O'nda ne hissedeceğimiz daha önemlidir. Çünkü iyi bir evlilik beraberinde daha iyi bir hayat getirir. Kötü bir evlilik tam tersi...

Ne umduğumuza da bağlı aslında. Bunu da atlamamak gerek. Günümüzde evlilik çok farklı anlamlar taşıyor. Eskiden sevmiyorduk, sevişirdik. Şimdi ise seviyoruz ama sevişmiyoruz. Sevişmek kelimesinin bile anlamı değişti. O yüzden ne umduğumuza dikkat etmemiz gerek.

Ne mutlu saygısı sonsuz evliliklere!
Evlilik mi hayal bile edemiyorum. Öğrenci evini geçindiremiyoruz biz allahtan arkadaşım akıllılık yaptıda eşyaları letgodaki yardımseverlerden aldık.
yakın arkadaşım yeni evli, düğününü yaptık neyse balayına çıktılar. döndü çalıştığı şehre eşiyle.yıllardan beri düzenli age of empires oynayan ekibimiz var, uzun süredir de oynamıyoruz. buna söyledik, hanımından müsade de aldı birazdan oyuna başlayacaz, ki saat 23.30. benim takım arkadaşım olduğu için de telden konuşuyoruz. oyun nedenli çok heyecanlıyız, tam herkes hazır, oyun başlayacak, biz de bununla telden taktik konuşurken, eşinin sesi geldi, annemler geldi.?!...taze damat da ben de şok oldum istanbul-konya arası belli bir mesafe tabi. evliliklerinin de daha 2. haftası, süpriz yapmak için habersiz istanbuldan çıkmışlar, saat 23.40 dolaylarında bunların eve gelmişler. hevesimiz kursağımızda kaldı tamam onu geçelim de daha 2. haftada kaç km yoldan haber vermeden saat 23.40 da eve damlamak nedir lan??

evlenilecek kişinin ailesi de önemli.
Bir insan, hiç evlilik teklifi etmeden, sözlenmeden, nişanlanmadan evlenir mi? Arkadaşım büyük bir oyuna geldi..
Erkek= Öfkeli kalabalık

Kadın= Çevik Kuvvet

Evlilik=Bir elinde cop, bir elinde kalkan ve üzerinde robocop kıyafetleri giymiş tam donanımlı çevik kuvvettir. Israrcıdır, kararlı ve istikrarlıdır. Gücünün, yetkilerinin ve yapabileceklerinin farkındadır . Bütün yetkilerini ve sahibi olduğu becerileri sayesinde asıl amacı olan sizi kendi istediği bölgede tutar. Flört etmeye başladıktan sonra baskın tarafını hafiften göstermeye başlar. Gidilecek mekanın yerini ve zamanını o seçer. Ailesi ile onun istediği zaman tanışırsın. Söz, nişan, düğün tarihlerinin, bu faaliyetler esnasında yapılması/yapılmaması gerekenleri o belirler. Düğün mekanını, giyilecek elbiseleri, kuaföre gideceklerin listesini, takılacak ziynet eşyalarının özelliklerini, evin yerini, katını, evin eşyalarını, eşyaların dizaynını, düğünün başlangıç şarkısını, takıların kimde kalacağını, balayına gidilecek yeri vs. vs.!! Yenecek yemeğe, arkadaşlık kurulacak kişilere, evlendikten sonra devam edebilecek arkadaşlıklarınıza, yatılacak saate, gidilecek tatilin yerine ve zamanına, yapılacaksa çocuk sayısına o karar verir. kadın reistir, o ne derse o olur.

Not: Bunları ben demiyorum haa! Bizim bi arkadaş var, geçen o söyledi
görsel
birkaç yıl içerisinde maddi durumu iyi ve beni çalıştırmayacak herhangi bir kadınla iştirak edeceğim sosyal faaliyet. hiç duygusal davranamiyiciğim.
Çok fena tufaya geldik.
Uludağ sözlük’e reklam veren dreamon gelinlik kadar ilginç bir durum. Keşke o kadar düğün masrafı yerine küçük bir yemek yiyip nikahlanıp dünyayı gezseydiniz o düğüne harcayacağınız para kadar, eminim daha gğzel bir anı olurdu.
evliliğin üç buçuk ayını geride bırakmış bir erkek olarak nacizane görüşlerimi belirtmek istediğim kurum. öncelikle belirtmek gerekir ki zor, çok zor. ben otuz iki yaşında evlendim. nerdeyse on altı yaşından beri çalışıyorum ve ona denk şekilde de geziyorum. sokak benim için hayattır. eve çok zor giren, geceleri dışarıda geçiren hatta aktif gece hayatı olan bir insandım. arkadaş çevrem yoğundu. hatta annem nerdesin diye sorunca ufak çaplı sinirlenen bir insan bile olabiliyordum bazen. evlenince bunlar bitiyor. hiç kimse yok efendim bitmiyor, vay ben çıkarım, ben hanımcı değilim demesin, bitiyor arkadaşlar. sadece cumartesi günleri istisna yapıyorum o da balkabağına dönmeden. sorumluluk bilinci zaten bazı şeylere müsaade etmiyor. yoğun kitap okuyan, mobil oyun oynayan (elveda pubg) birisiydim. kitap hanımla okuyoruz, bu güzel bir şey ama pubg bitti. acayip koydu. bazen evin duvarları üstünüze üstünüze gelecek, hemen balkona çıkın, bir ice tea bir de sigara için.oluyor o yani. sonuç olarak düzenli bir hayat klişesi geçerli oldu benim için. nerde akşam orada sabah mevzusu bitiyor. eşinizle anlaşabilirseniz bazı şeyler daha anlamlı ve daha güzel gelebiliyor. yine de gerçekten kişinin kendini eğrisiyle doğrusuyla tartıp ben buna hazır mıyım sorusunu sorması gereken bir kurum.
Evlilik iki hastalıklı kişinin sado-mazo ihtiyaçlarını doyurduğu bağımlılık ilişkisidir ve kurumdur.
Şu ana kadar kesin karşı olduğum bir eylemdi. Artık sıcak bakıyorum, desti izdivacına talip olduğumun çocuğu he diyince evlenecem, demezse de gaçıracam:)
Fobim olan aile kurumu.
kimisi için su gibi ihtiyaç kimisi için olsa olmasa farketmez kimisi için yoluna dahi girlmemesi gereken birlikte olma tarzı. Evlenmeden de sevebilirsin birini. Aşkın belki bir kuralı bile yok ama evliliğin kuralı sayısız olabiliyor.
Kezbanların oltasına düşen beta erkeklerin yaptığı şey.