bugün

ölmek gibi bir şeydi ama kimse ölmedi adlı çalışma.
Zaten senin gibiler üniversitede değerli abicim kendini kasma bu kadar.

iki bireyin birleşik aile olması.
Hayat kalitesini arttıran bir eylem. Düşünsenize her şeyde iki kişisiniz alışveriş, yemek, yaşam...

Kişiler birbirine yardımcı oluyor, ekonomik anlamda daha üst seviyeye çıkıyorsunuz. Böyle düşünülürse hiç de eziyet değil.
Seks için senet imzalamak.
“...Evlenmek için delicesine aşık olmayı bekleyeceğim. Sanırım bu yüzden de evde kalacağım...”

(Aşk ve Gurur - Jane Austen)
erkek için ekonomidir. çünkü kadın ister. yapamazsan ezilirsin. senden fazla kazanan çalışan kadın bulursun bir laf eder ezilirsin. kavga olur. doğacak çocuklara değinmiyorum bile. kısacası paran yoksa evlenmeyeceksin.
Doğru kişiye bulduğuma inandığım zaman nikâhı basacağım.
hayali bir bardak şaraba 80 tl vermek veya çeşme'de haftasonları kaçamak yapıp iki teklik bırakıp dönmek olan hatunlarla yaşarsanız sonu zulüm olacak eylemdir.
Nasip! Ben bu kelimeyi genelde çok da şeeyetmediğim, başarısız olduğum zamanlarda ya da başkasını teselli etmek için vs laf olsun diye kullanırdım. Hiç bir zaman bu kadar derinden bu kelimenin ağırlığını hissetmemiştim içimde.

6 sene boyunca o kadar dua ettik o kadar çabaladık o kadar Maddi manevi aile içi anlaşamamazlıklar oldu ki dayanamayıp ordan oraya savurulurken artık ayrıldık.
Aramızda mesafeler varken hiç ayrılmamış küslüğü en fazla 1 2 gün sürmüş 6 yıllık koca bi ilişkinin bitip adamı 3 Ay içinde başkasıyla hayatını birleştirdiğini gördüğümde anladım nasip demenin Ne demek olduğunu.

Sen 6 sene 400 kilometre git gel çabala uğraş Yıllarını ver Oysa Nasibin dibinde olsun.

6 sene uğraşıp yapamadığımız şeyi başkasıyla 3 ay içinde yaptı gerçekten nasip !
Çok gereksiz bir karar.
Birken iki olanlar ayri ayri bir oluyorlar. ikiyken bir olmaktır evlilik. Oyle ki böldüğünde yarım kalmalı.
yil olmus 2020 hala ne evlenmesi.
Hayırlı bir kısmet karşıma çıkarsa evet evlenmek istiyorum. Tabi bunun icin kafaların uyumu, sevgi ve güvenilir bir ilişki tabanı olması gerekiyor.
Bekarlar evlenmek istermis evliler de boşanmak.
iki ucu boklu değnektir yani. Her şekilde en pis yerini tutar insan.
Öncesinde ev araba almadan yapmayı düşünmediğimdir. En azından borç bataklığı ile evliliğimin ilk dönemlerini heba etmemiş olurum.
Yalnızken evlenmek istersiniz evlilik yoluna bir kere girdiniz mi geri dönüşü olmaz. Sonra Türlü stresler ve borçlar sizi batırdıkça batırır. Yeter dersiniz ama iş işten geçer. Dua edin eşinizin huyu değişmesin.
Yapmam diyordum fakat 3-4 ay içerisinde kesinlikle evlenmeye karar verdim. Sadece kız isteme nişan düğün safalarını anksiyetemi azdırıyor bunu aşamıyorum bir türlü.
Evlenmek türkiyede mantıklı bir iş değilmiş onu anladım.

Elaleme anne baba demek gerçekten çok saçma. Adamı seviyorsun diye huysuz babasını da sevmek zorunda değilsin fakat o zaman da geçimsiz muamelesi görüyorsun. Çünkü yaşlı ya baba ya her zaman haklı.
Bana göre kişinin kendini kısıtlaması demek. Eğer ki aşıksanız iş değişir.
Çok ta büyütülecek bir olay değil. 12 saat dışarda, 8 saat uykuda geçiyor. Kalan 4 saat işte.
Koca dırdıri mi?

Biz zaten çok memnunuz evde evcil hayvan beslemeye.
Ortalık karışacak...
normalde hiç istemediğim fakat ebeveyn olmayı çok istediğimden dolayı bir gün maruz kalabileceğim eylem.
maalesef ki türkiye şartlarında evlenmeden ebeveyn olmak zor iş.
Hem cennet hem cehennemdir. Tekdüze değildir. 1 gün deli gibi aşıksındır 1 gün nefret edip öldüresin gelir.

Zaten tek düze bir durumda aşktan da söz edilemez.
evlendikten sonra erkek erkeğe yapılan aktiviteleri engellemek her kadına farzdır kafasından vaz geçin. bırakın ara sıra maça da gitsin , cafeye gidip arkadaşlarıyla lak lak da etsin , trekinge de gitsin , gym 'de kas da yapsın . korkmayın sümüklü kocanızı kimse kapmaz elinizden.
Hicbir hatun kişisine inancın ve güvenim yok o yüzden evlenmeyi aklımın ucundan dahi geçirmeyi düşünmüyorum.