bugün

Kedi harici bir şey besliyiorsa canidir.

Aksi için bana kimse bir şey kanıtlayamaz, gerçi kedinin bile dış ortamla bağlantılı olması lazım, yoksa yine canidir.
Küçüklükten beri özendiğim fakat hiç gerçekleşmemiş olan durumdur.
Yapmak istesem de ailemin izin vermeyeceğidir. Ulan bir minnak kedim olsa tum gunumu onunla gecirsem ne olurdu.
Evinizde hayvan besliyorsanız ve bunların tüyleri koltuklarınıza, kanepelerinize bulaşıyorsa elinize yapışkan bir bant sarın ve tüylü olan yerlerde gezdirin.
23 senedir bir fiil beni besliyolar evde.
Mantıksız şeydir. Evde hayvanın ne işi vardır ? Evde insan yaşar. Evet.
Biz evde babami besliyoruz hayvan da ne?
Anlaşılan o ki bazıları evcil olmayan hatta hayvan bile olmaktan men edilmesi gereken şeyleri besledikleri görülüyor.

Babam 1974 ten beri kanarya ile ilgilenirmiş. 1980 de akvaryum balıkları beslemeye başlıyor daha sonrasında ben doğuyorum ve evimizde civciv, tavşan, kaplumbağa, kedi, bahçemiz olduğunda köpek ve her daim bir adet akvaryum ve muhabbet kulu veya kanarya eksik olmuyor. Daha sonrasında aynı Tutku bana da geçiyor ve akvaryum balıklarının yanında bütün bir ekosistemi yaratmaya çalışıyorum. Cins salyangozlar, karidesler, yengeçler ve midyeler. Hali hazır da bir akvaryum ve muhabbet kuşu bulunuyor evimde. Neredeyse yakın akrabalarımın hepsi hayvan barınaklarında gönüllü çalışıyor.

Kısacası geyik yapmanın goygoyculuğun veya da ironi yapmanın bile bir sınırı var.
her nekadar güzel gibi görünsede bir çok zorluğu vardır. ayrıca bir çok gereksinim ve sorumluluk gerektirir. örneğin geniş bir ev. geniş bir bahçe. daima ilgilenecek bir insan (öyle bir heves sevip atmak değil.) gezdirmek. bokunu kirini temizlemek. ayrıca bence en az 2 tane alınması lazım tek başına pek hoş değil.
kanka ayrı eve yerleş. çok tatlı kodumun sıpası.
evlenen kadınların yapmaya başladığı şey.
net.
Evde, fesleğen büyütmeye benzemez.
Salt karnını doyurup, barındırmak yetmez.
Sevginizin, sabrınızın, şevkatinizin uçsuz bucaksız olması gerekir.
Her yiğidin harcı değildir!
görsel .
görsel
Gunesleniyor bildigin hanimefendi.
Birazdan da sahile gidip denize girecek.

Benden daha cok arkadasi ve seveni var. Kendisi ne kadar hayvan tartisilir. Yolda gordugum bir cok insandan temiz ve sakin.
Hem hayvana hem size eziyet olduğunu düşünüyorum. Gerçi bazısı gerçekten iyi bakıyor insan imreniyor ama çoğu kişi bi heves alıp sonra hayvanı kepaze ediyor. Bence zor eylem ama tırmalamayacağını ve dışarı gidince aramayacağını bilsem kedi beslerdim.
Keyiflidir.
tamamen bencilce ve insana savunmalarla aklanmaya çalışılan..
artık dertleşecek bir dostunuzun olması demektir.
görsel

biz iki kişiyiz artık. *
Evcil hayvan olarak göbeğimi besliyorum saygılar.
Sadece 4 gün sonra içinde olacağım durum.
Hatunun arkadaşları WhatsApp grubunda hayvan günü yapmış, galiba...
Öyle ya, hepsi evde beslediği kedi kuş vb hayvanları durumun da paylaşmış.
Bizim hatun ise benim resmimi paylaşmış.

Galiba evde hatunun neden kedi köpek beslemediğini anladım.
Her halde evin içinde iki hayvana birden bakamıyor olacağından, başımın tatlı belası.
bu var bende
ama bahcede sokmam içeri
görsel
Annem izin verse beslemek isterim ama, muhabbet kușuna zor izin aldim.
evlat gibidir evlat. hani derler ya anne baba olmadan anlayamazsın işte evde seninle beraber yaşayan bir hayvan olunca da anlıyorsun o duyguyu. baskasının cocugunu kendi cocugun gibi nasıl sahiplenebildiği.

bir insan bir hayvanı gerçekten sevene dek ruhunun bir yanı hep uykudadır.

görsel

görsel
sokakta beslemek kadar güzel değildir hayvan dediğin özgür olmalıdır ağzı vardır dili yoktur 4 duvara sınırlandırmak doğu değil.
güncel Önemli Başlıklar