bugün

ne istediğini bilen, hayattan beklentileri sabit ve bu beklentiler çerçevesinde yaşayan, azıcık aşım ağrısız başım diyip kendi egemenliğini kuracağı evliliği tercih eden erkektir. ortalamayı bir hayli düşürmüş olup, zengin kocaya kapak atıp hayatını kurtarmayı hedefleyen bir hanım kızımızı daha hayallerine kavuşturmuştur.
ev kızı ile evlenip şirketteki bakımlı güzel okumuş kariyer sahibi kızlarla sevişecek erkektir.
Soz konusu evin egemeligi ise, bu durumda egemenlik kadinindir.
Ev kızı olduğunu düşünür ve o an'a kadar kızın dışarıya hiç çıkmadığını düşünür. Kariyer sahibi oğlanda çok ses çıkarmaz ben yaşadığımı yaşadım temiz kızı buldum diye düşünür.
genelde yüksek puanlı bi bölüme girip, kafasında tek tel saç kalmayıncasına çalışan, daha sonra yaşının gelmişte geçmekte olduğunu farkeden annesinin en yakın altın gününden aldığı kızla evlendirme halidir.
benim kazandığım para ikimize de yeter, eşim çalışıp da para kazanma derdine kendini yıpratmasın, eve geldiğinde o yorgunlukla bana yemek hazılama derdinde olmasın mantalitesindeki adamdır. belki de eşi olacak kişinin kendisine sağlam bir nesil yetiştirmesini istiyordur.*
kariyer sahibi erkek de zaten gidip hiç bir şeyden anlamayan, işi gücü süslenip gezip tozmak olan kezbanı getirmez evine. belki de üniversite mezunu olan ama çalışmak istemeyen karakter sahibi, kültürlü bir bayandır evlendiği kişi.

olaylara hep kötü yanından bakmak adetimiz mi olmuş ne?