bugün

müslüman sol hareketinin kurucularından biridir.
bir zamanlar içinde bulunduğu shp ve chp 'nin parti içi muhalefetinin simgelerinden biri olmuş kişi.
her parti içinde dikkat çekmiş muhalefet olmuş islami sol gibi saçma sapan hareketlere girmiş sanıldığının aksine çok da değerli olmayan adam.
>abi bir insan ne kadar döner?
<dönmüşü var...işte.
akp'nin yeni vitrin mankeni olmasi muhtemel kisi. akp'nin onerisini hemen reddetmemesi bile yadirganacak bir durum.
asagidaki sözleri ile akp'yi niye tercih ettigini(edecegini) acıklayan siyaset adamı.

Özgürlük, eşitlik, adalet anlayışını AKP daha temsil ediyor gibi görünüyor Türkiye'de. Dar gelirliler, yoksul kitleler neden AKP'ye oy veriyor? Halbuki yoksulların oylarını sözde sosyal demokrat partiye vermeleri lazım. Ama sosyal demokrat parti meseleyi sosyal yaşamın korunmasına indirgemiş sadece. Onlara kalsa tek sorun içkiyi nerede içeceğiz, ne giyeceğiz, hatta şu Anadolu'dan gelenlerde bu kılıkla Beyoğlu'nda gezmeseler iyi olur, bunu önlesek, durumundalar. Bu bir sol bakış değil. Bu bir liberal, batılı, sağcı parti bakışı. Bunun adı Türkiye'de sol parti. Yoksullar, mağdurlar Anadolu'dan gelenler oy verecek parti arıyorlar. CHP'nin bu insanların oyunu alması lazım. Bunun için de kıyafetleriyle değil, bu insanların ekmeğiyle uğraşmamız lazım. Şimdi bunu AKP yapmaya çalışıyor. Atatürk'ün "kimsesizlerin kimsesi" sözünü benim dışımda bir tek Erdoğan'ın ağzından duydum...

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2007/05/22
akp'ye geçişiyle büyük dumur yaşatan siyasetçi. bir de çıkmış meclis toplantısında o kesimi mutlu etmek için hazırlanmış iğrenç bir konuşma yaptı, pişkin gülüşler ve tavırlar sergiledi, gülücükler dağıttı etrafa.
"ben değişmedim" diyen, -hiç değişmemiş hakikaten *, ayrıca değiştim diyen prim yapar bu alemde neden "değişmedim" dedi ki?- sağ yumruğunu kalbine götürerek, yeni dava (!) arkadaşlarını selamlayan siyasetçi...
o değil de yıllar önce deniz gezmiş'in mezarında sol yumruk havada saygı duruşu yapmışlığı olan bu muhterem artık akp grubunda bülent arınç ile omuz omuza cuma namazı kılar. özellikle bülent arınç. yakışır. şuradan bakın:

"en büyük tehdit, en büyük suikastlar, en büyük ihanetler milli eğitim üzerine yapılmıştır. yıllardan beri belli bir veya iki partinin sempatizanları milli eğitim'de kümelenmişlerdir. milli eğitim zararlı ideolojiler için de uygun bir zemindir. deniz gezmiş idam edilmiştir. gezmiş'i bir defa siyasal bilgiler'de bir defa da odtü'de gördüm. zaten odtü'de onun mekanı vardır. orada istirahatte bulunurdu. yanındaki hüseyin inan ve yusuf aslan'la asıldı. onların hayatını incelediğimde üçünden birinin pırıl pırıl bir anadolu ailesinin evladı olduğunu, ankara'ya pırıl pırıl geldiğini ama üniversitede karşılaştığı kişilerin onu bir şekilde elde ettiklerini yakından görmüştüm."

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=204868
(bkz: DÖN BABA DÖNELiM)
herkesin bir gün dönüceğini inanırdım ama ertuğrul günay dan bunu hiç beklemezdim. kültürlü ve sola herşeyini veren bir insanın akp li olmasını yakıştıramadım. bunun bir takdik olduğunu düşünüyorum ama şu bir gerçek akp grubunda o selamı verdikten sonra yüreğim cız etti ve şunu düşündüm bu ülkede deniz gezmişler boşuna asılmış bir solcu hem de sol uğruna partisinden bile dışlanan biri bile akp gibi bir gruba sırf siyaset yapmak için girdiyse burda uzun uzun düşünmek gerekir. sanırım insan oğlunun dönekliği böyle birşey olsa gerek ... dicek bir laf yok bu noktadan sonra.
fikret bilanın bir programda "sayın bülent ecevit chp başındayken onu yeterince sosyal demokrat olmamakla, sol olmamakla suçlamıştınız. şuan ak parti ye geçtiniz. bu çelişki hakkında ne söyleyeceksiniz?" sorusuna cevap verememişti.

ama her şeye rağmen kendisini mecliste görmek iyi olacak. ne idiğü belirsiz bir akepe milletvekilinden yeğdir.
10 aralik platformunda süleyman celebi ve daha bircok sol görüslü insanla beraberken,bir anda ters yöne sapan (transfer olan da diyebiliriz) insan.türkiye´de siyaset böyle birsey iste maalesef.
cehape eski genel sekreteri. 27 mayıs'ta akp saflarında seçime girecektir. nedenini ise şöyle açıklamaktadır. dikkatlice okunması tavsiye edilir. zira bazı sığ beyinlerin anlaması zor olmaktadır.

--spoiler--
türkiye'de derinsel bir sınıf çatışması var. eski kent soylular ile batılı yaşam tarzını herşeyin üstünde tutanlar,kendi değerlerini yeterince benimsemeyenleri hor görüyor hatta aşağılıyor. 22 temmuzda bu eksende derin bir çekişme yaşanacak. sandıkta demokrasiyi içselleştirmeyen,yeni,genç,dinamik,arayıştaki insanları ötekileştirmeye çalışan anlayışlara gereken cevabın verileceğini umut ve temenni ediyorum.
atatürkçülük ve cumhuriyetin kimsenin tekelinde olmadığıdır.
atatürkçülüğü dans etmek ve balo düzenlemek olarak gören zihniyetin benim için hiç derecesindedir
--spoiler-- *
meydanlarda, sağda, solda, tv de göremediğimiz, e madem katkı yapmayacaksa niye akp ' li olduğunu anlayamadığımız aslında çok karakterli ve gururlu, çalışkan bir siyasi. onun sadece bir dönem daha mecliste olmak için akp' den üst sıralarda bir yer kaptığını düşünmek istemesek de, en azından ntv' de falan görmek istiyor gözler. bağımsız adaylar bile daha fazla yer kaplıyor kadrajda.
recep tayyip erdoğan tarafından hükümette önemli bir kademede görevlendirilecek olan yüce(!) şahsiyet.
erkan mumcu da gördüğümüz hassasiyeti kendisinden de beklemekteyiz. hatırlarsanız ertuğrul günay gibi erkan mumcunun da ellerini tutarak havalara kaldıran rte daha sonra kendisiyle kanlı bıçaklı olmuştu. erkan mumcu nun dediğine göre seçim öncesindeki vaatler tutulmamış, kültür bakanıyken bazı durumlarda katakulliye getirilip zorla imza atmak zorunda bırakılmış. o da bakanlık gibi bir makamı bırakmıştı.
sayın rte milli görüş ceketini çıkarmıştı ama biz onun alttaki milli görüş gömleğini görmüştük. erkan mumcu da buna dahildi ve bıraktı. şimdi milli görüş gömleğini de çıkardı kendisi. ama hala atlet olarak bunu barındırıp barındırmadığını göreceğiz. aslın sırf göğüs kıllarını görüp iğrenerek ayrılacaktır ertuğrul günay.

hem baksanıza hikmet abi ceketini çıkardı.

--spoiler--
http://www4.gazetevatan.c...d=129265&Categoryid=1
--spoiler--

ona dayanamayıp özüne dönecektir inşallah ertuğrul abi.
Türk solunun artık ne kadar denge yoksunu olduğunu kanıtlayan siyaset adamlarındandır. Sormak lazım yıllar önce arkadaşlarıyla sol politikalar üretirken kafaya taş mı düşmüştür. Yoksa kara bahtını yenip, kafaya talih kuşu konmasını mı istemiştir? Muhtemelen CHP'de kendine yer bulamaması bu tarz hareketlere neden olmuştur. iyi de akp nereden çıkmıştır onu dimağımız almıyor.
turkiye cumhuriyeti'nin yeni kültür ve turizm bakanı. atila koç'tan sonra ilaç gibi geleceği kesin.
hilmi güler ile birlikte kabinedeki iki ordulu'dan milletvekili.
BAŞABAKAN YARDIMCILIĞI VE DEVLET BAKANLIĞI iÇiN DÜŞÜNÜLÜRKEN BiRDEN TURiZM VE KÜLTÜR BAKANLIĞINA GETiRiLiP BiR NEVi iRTiFA KAYBETTiRiLEN BiRi. HEM SAĞA HEM SOLA AYNI MESAFEDE DURABiLiYOR BEN ONA ŞAŞIRIYORUM iNSANIN RENGi BELLi OLMALI YAHU. NE ŞiŞ YANSIN NE KEBAP OLMAMALI, YA KEBAP YANMALI YA ŞiŞ YANi.
türk siyasetinin döneklerinden.
siyasi, ideolojik fikirlerin ve yorumların hepsi bir yana kültür ve turizm bakanlığı gibi -bizim için- önemli bir göreve gelmesi sevindirici. en azıdan gözleri açık olacaktır.* sol tabandan gelen birinin kültür bakanlığına getirilmesi cesaret isterdi rteyi tebrik etmek gerek. erkan mumcu da vitrindeydi ve aynı bakanlığa getirilmişti. umarız aynı şey olmaz -ya da olur- *
http://www.tbmm.gov.tr web sitesinde 1970 lerden kalma siyah beyaz bir resmi bulunan politikacı.
yoksa baykal haklımı? dedirten dönek şahsiyet.