bugün

kırsal erotizmi eşsiz bir bakış açısıyla yansıtır.
elle tavuk yeme üstadı.
"yolda yürürken insanlar bana taş atıyordu.bende onlara "atın. atın. bana ekmeğimi atıyorsunuz."derdim."

not : erol taş ile adab-ı muhaşeret kuralları.
ölümünün üzerinden 12 yıl geçmiş olan büyük oyuncu , büyük insan.

henüz kendisi kadar sağlam bir kötü adam çıkmadı.
adı bile duyulduğunda adamın canını tavuk butu çektiren insandır.
Yesilcam'da psikolojimi bozmayi basarabilmis tek insan. Ve artik acaba bu filmde iyi rolde oynuyor mu? Dedigim aktör.
Kara Murat Fatihin Fedaisi Filminde Nihal Karakteriyle nadir oynadığı iyi adam rolundedir.
cankurtaran daki kahvesi pek güzel, kahvenin duvarlarındaki afişlere göre "en iyi kötü adam"dır.
arslanbey filminde oynadıgı rus komutan rolünden dolayı halk kendisini dövmek istemiş bulamayınca ilkokula giden çocuklarını fena bir şekilde dövmüş.

http://alkislarlayasiyoru.../61546/erol-tas-belgeseli
türk sinemasının kötü adamıdır. rolünü o kadar iyi yapardı ki, bir yandan kızarmış tavuk budunu yer, bu sırada da ağzını sonuna kadar açıp kötü adam gülüşünü * savururdu. Sayısız filmde oynamıştır. canlandırdığı karakterlerin aksine her zaman iyi yürekli ve insan canlısı birisidir. Allah rahmet eylesin, büyük ustanın mekanı cennet olsun.
bir filminde sezerciği kaçırmıştı. ne kadar korkmuştum. acımıştım sezerciğe. vay anasını ne adammış ya helal olsun. kıymetini bilemedik.
ömer lütfi akad 'ın üçlemesinin son halkası diyet 'te de oynamış, kötü adam rollerinin hakkını müthiş verdiğinden bu betimlemeyle anılan türk sinemasında kadın oyuncu olarak aliye rona 'yla birbirini tamamladığını düşündüğüm oyuncu.
aliye rona'da olacak ki film de kötülük diz boyu olacak, eksik bir şey kalmayacak diye düşünürüm onu görünce.
1928, Patnos-Ağrı doğumlu sinema oyuncusu.

Kaynak: vikipedi
tiyatro sanatçılarının yeşilçama ne kadar büyük bir katkı yaptığını görmermizi sağlayan aktör. 700 e yakın filminin hiçbirinde kendi sesiyle oynamamış, filmlerinin yüzde sekseninde kendisini saadettin erbil kimi zaman da kemal ergüvenç ve agah hün seslendirmiştir. meşhur nıhahahah gülüşü de saadettin erbile aittir.

erol taşın gerçek sesini duyduğumuzda, kendi sesiyle oynasaydı yeşilçamda bu kadar başarılı olabilir miydi sorusu aklımıza gelmiyor değil.
yeşilçamın en yufka yürekli , kötü adamı.
sinema hayatı ömer lütfi akad'ın çektiği film setine musallat olan adamları arkadaşlarıyla dövdükten sonra aynı yönetmenden kavga sahnesinde oynamak üzere rol teklifi alarak başlamıştır. 600 kadar filmde çeşitli roller alan Erol Taş, oynadığı filmlerin altısında başrol aldı. Mapushane Çeşmesi (1964-Suphi Kaner), Kanlı Kale (1965-Yavuz Yalınkılıç)
efe'nin intikamı ( 1967- yavuz yalınkılıç) eşkiya kanı ( 1968- yavuz figenli ) konuşan gözler ( 1965- hiri akbaşlı ) katırcı ( 1967 yavuz yalınkılıç )...
herkese renkli günler
http://www.youtube.com/wa...mp;NR=1&v=IkF75pvKZ9A

mutlaka izleyin, çok iyi adam.

videonun sonunda anlatılan hikayede tahrik olup da sinemada silahını çıkarıp perdeye saydıran samsunlu memleket evladının da kulakları çınlasın.
Birtek sezercik te oynadığı bölümü beğenmediğim geri kalan tüm filmlerini tekrar tekrar izlediğim karakter özellikle gülüşü.
erzurumlu rahmetli türk sineması emektarı.
ölmeden bir kaç sene evvel geçirdiği rahatsızlıktan dolayı bacağı kesilmişti rahmetlinin. son dönemlerini protez bacakla geçirmiştir. ayağını kestikleri haberini televizyondan annemlerin altın günü ifa ettikleri saatlerde mahallenin kokoşları ile beraber öğrenmiştik. komşuların ilk tepkileri "ohhh iyi olmuş pis sapık az mı çektirdi millete" "bin beter olur inşallah" gibi olsada ben sanki kesilen babamın ayağımış gibi üzülmüştüm garibe... işini çok çok iyi yaptığından dolayı bizim milletten çok çekmiştir kendisi.

ayrıca:

--spoiler--
rahmetli gücün karanlık tarafındaydı...
--spoiler--
bir nesle tavuk yemeyi sevdirmiş adamdır. yıllar yılı onun gibi tavuk yemeye çalıştım. tavuktan o vahşi ısırışı alıp ayranı döke döke içtim. teşekkürler erol taş.
esra erolun programında eş beklemektedir.

görsel
adini duyunca akla o guzel kahkahasi gelir.nihahahahaaaa
Oynadığı kötü roller sonucunda maalesef halk tarafından linç edilerek hastanelik edilen, Türk sinemasının meşhur kötü karakterlerini canlandıran efsane sinema oyuncusu.
en iyi kötü adamdır. bazen kızının sevgilisine etmedik kötülüğü bırakmayan ağa olur bazen uyuşturucu kaçakçısı mafya babası ama her türlü rolünün hakkını verir. ruhu şad olsun.