bugün

5 eylül 2011 ispanya türkiye basketbol maçında yine kalitesini gösteren, çok yetenekli basketbolcudur. hep dediğim gibi milli takımda hidayet'in alternatifi olarak değil, ilk 5 başlamalıdır.
o değilde has türk olsa bu çocuk bu kadar iyi oynardı.
milli takımda yüreğini ortaya koyarak oynamaktadır. enes kanter ile birlikte, milli takım için çok büyük kazançtır.
sanki gerçekten türk'Müş gibi oynuyor bu çocuk, yüreğini ortaya koyarak. helal olsun sana be emir! senin yerin gönlümüzde ayrı artık. iyi ki seni kazanmışız.

takıma zarar veriyor diyenler utansın; şu turnuvanın kesinlikle en iyi oyuncularındandır. belirtmeden geçmeyelim.
Bugün 18 sayı atan ama bir o kadar takıma zarar verdiği düşünülen oyuncumuz. Adam en azından korkmuyor. Paşa gibi şutunu atıyor. Ersan gibi yetenekli bir oyuncumuz şut atmaktan korktuğu için kaç tane sayıdan olduk. Emir candır can. Ve sonu röportajda ispanya koçunun maçtan önce Emir bence Avrupanın en iyi oyunlarından biri sözü kendisine aktarıldığında ben takımın için diğer arkadaşlarım gibi elimden geleni yapıyorum diyecek kadar tevazu sahibidir. Ve en güzeli bü yürekli çocuk Fenerbahçelidir.
gün itibariyle doğum günüdür. seni doğuran ananın alnından öpeyim be emir. iyi ki doğmuşsun.
türkçe konuşursa kendisine alışacağıma söz verdiğim insan.
hangi dili konuştuğu umurumda değildir. benim için maçlarda ortaya koyduğu performasla, yürekten oyunuyla, artık bir türk'tür.
polonya maçında hakemin yaptığı üst üste hatalardan sonra polonya oyuncusunun bir serbest atışı kaçırmasıyla beraber elini havaya açıp ' bak yukarda allah var' diyen oyuncumuzdur. çok çalışkandır. hepsi gibi.
yazıldığı gibi okunur. yada biz öyle okuruz. nasıl yazılır ki bu ? yazımı da zor arkadaş.
kendisi şüphesiz ki yolda bulunan 100lük banknot gibi değerlidir.
mazlum tipli oyuncumuzdur.
iyi ki takımdadır dediğim yürekli genç adam. takımın en yaratıcı oyuncusu konumundadır ve hücumda büyük sıkıntı çektiğimiz göz önüne alındığında ne kadar değerli ve gerekli olduğu ortadadır.
yalnız hiç hido ile beraber oyunda olmadılar, ben özellikle hücumda sıkıntı çektiğimiz anlarda hidayet ile beraber sahada olması durumunda hem hido' yu, hem hücumu, hem de takımı rahatlatacağını düşünüyorum.

ayrıca doğum günü de kutlu olsun allah ona uzun ömürler versin, takımımızla birlikte daha nice zaferler nasip etsin...
takıma hayat verir hayat.
iyi ki doğmuştur.
nice başarılara emir.
eline sağlık.
soyadını düne kadar yanlış söylediğim, boşnak olmasından mütevellit pek sevdiğim, "yaş bakımından" milli takımdaki bir çok oyuncudan daha iyi oynayan oyuncumuz. ancak biraz küçük gösteriyor, 20-21 yaşında gibi. doğum günüymüş bugün, nice senelere *
fazla sempatik milli basketbolcu.
doğum günü kutlu olsun basketbolcusu.
çok yetenekli bir basketbolcu ve milli takıma verdiği katkı asla tartışılamaz. fakat bir noktayı gözden kaçırıyoruz. kendisi topu elinde çok tutuyor ve bu da takımın pas alışverişini engelliyor. takım içindeki pas dengeleri kaybolunca haliyle takım içi denge de bozuluyor. yaptığı hatalı yürümeler veya fransa maçındaki topu elden çıkaramaması bir talihsizlik ki bu her basketbolcunun başına gelebilecek bir durum. eğer takımdaki pas alışverişine katkısı olursa takımın seviyesini 1 level artırır.

edit: buna eksi oy vereni de anlamıyorum, oyuncuyu iyi anlamla eleştirmek de hata sanırım. galatasaraylıyım bu arada, sevgiler. emir iyi ki milli takımda.
kendisi hakkında bir galatasaraylı:" bu adamın takımda ne işi var" demişti. kötü oyuncu olduğundan değil sadece fenerbahçeli olduğundan. allah akıl fikir versin.
kritik anlarda top eline her geldiğinde rahatlatan basketbolcu. çok yetenekli ve ne yapacağını iyi biliyor. in emir, we trust.
5 saniyede topu oyuna sokamaması yüzünden üzerine gidilmemesi gereken basketbolcudur. her basketbolcunun başına gelebilir böyle durumlar. ki zaten kendisi de, bizi bu maçı alabilecek noktaya getiren 3lüğü atan adamdır. bir an önce unutsun bugünü, konsantrasyonunu yüksek tutsun.

ayrıca orhun ene'nin yapması gereken, topu sokmaya bir oyun kurucu göndermek ve emir'in 3 sayı çizgisinin gerisinde şut için beklemesini söylemekti. bugün takımında en iyi üçlük atan oyuncu emir'di be adam. topu oyuna o mu sokmalıydı yani? yoksa üçlük için pozisyon mu almalıydı?

edit: emir'i kollamam yüzünden* fenerbahçeli sanılmışım. deli fanatik beşiktaşlıyımdır. bu adam hakkında yazdığım yorumları da son derece samimi yazmaktayım. her boku takım fanatikliğine bağlayanlara selam olsun.
çok iyi oyuncu ve çok büyük bir oyuncu olma yolunda da ilerliyor. fransa maçındaki 5 saniye olayı için onu suçlamasın kimse, topu çıkaranda hata yoktur, topu alamayan oyuncularda hata vardır ama o da maksimum yüzde 20'dir. en büyük hata çize çize öyle bir set çizip takımına top aldıramayandadır.
Fransa maçında Orhun Ene aptalca Emirle topu oyuna sokmaya karar vermiştir bre adam az önce üçlüğü sokmuş eli sıcak ne diye onunla oyuna sokarsın topu şutu atacak adamı çizginin gerisine aldı resmen bu nasıl bir koçluktur. Üşüyoruz Tanjevic diyorum.
ispanya maçından sonra ibrahim kutluay tarafından maçın yıldızı ilan edilmiştir. maçı izlemeyip istatistiklere baksam belki inanabilirdim kendisine ama 3. çeyrekte kaç top kaybı yaptı takip bile edemedim. attığı şans basketleri de gözümün önünde, özellikle de panyalı attığı üçlük. hele de ömer aşık'ın insan üstü performansından sonra(ispanya'nın bütün uzunları 4 faullüydü sonlara doğru) maçın yıldızı seçilecek kişi değildi bence.
sözün özü televizyondan bütün türkiye'ye seslenebilme imkanına sahip yıllarca bu spor ile uğraşmış bir kişi bile fanatiklik yaparak emir'e haddinden fazla methiyeler düzerken, buradan insanların yaptıkları fanatiklikleri görmezden gelebiliyorum.
tanım: iyi basketbolcu, milli takımımıza yaptığı katkı ise görmezden gelinmeyecek düzeyde.