bugün

tam balkona çıkmışız herkesin uyuduğundan emin olmuşuz. sigaramızı yaktık içimize çektik sonra da arkada baba...

- baba yukarıdakiler atmış bende taşları yakmasın diye tuttum.
arkadaşın baba!
ne napıyorum?
istersen sen de bir tane yak olmaz mı?
- önyargılı olarak nefret etmemek için deneyim de öyle nefret edeyim dedim, valla.
ister misin?
http://www.youtube.com/watch?v=QT2_PcjvOt0 tam olarak bu konuşma yapılmalı ve babanın beyni uyuşturulmalıdır.

-izlemeye üşenenler okuyup geçebilirler.-

--spoiler--
gülümsemesi, hayallerin gerçek oluşu, şu müzüün güzelliği, bütün herşey yalan olacak biliyo musunuz insanlar, bütün bu vallıklar bakın işte, işte herşey bu, bir hiç! bu bedeni görüyo musunuz? yok ki.. ben bile yokum. ben kimim bilmiyorum. kendime bazen çok değişik şfarhla bahıyorum amma, ne olacak bilmiyorum.

hayaller insan mı, yoksa bizler hayal miyiz? gene saçmaladım ben neyse.
--spoiler--
zamanında bu olay teyzemin oğlunun başına gelmiş. babasına aniden ağzında sigara ile yakalanan kuzenime, eniştem "o ne lan" diye bağırınca kuzenim de sigarayı aniden tutup yere atarak "bu ne lan" demiş. hatırlayınca hep güleriz.
- baba bu sigarada 8 mg zifir olduğunu biliyor muydun?
"baba bir tane de sana yakayım mı?"...ister tabii
- şu camı aç hava alsın odan lan sanki bilmiyorum sigara içtiğini.
+ hemen açıyorum.
"açıklayabilirim" *
+o ağzındaki ne lan!
- hani hep derdin ya baba "empati kur" diye, senle empati kurayım dedim ama, nasıl içiyonuz bunu be baba. bile bile kendini öldürmek bu, zararlı, içinde fare zehiri bile varmış. olmadı ama, bir daha görmeyeyim. hemen bırakıyorsun sigarayı babacım.

ve çocuk itina ile olay mahallinden uzaklaşır.
soğuk kanlılığı korumak gerek. * poker face ifadesiyle de olabilir. sıçtığımızı an ve an babaya hissettirip pişkin pişkin hı ? ne var ne bakıyosun ? tepkimeleriyle babayı refüze etmek şarttır. sanki senin orda sigara içmen değil , onun seni sigara içerken yakalaması absürt bir durummuş gibi hissettirilip kötü edilmelidir baba. sonrası malum. olmazsa beklenmedik cevaplarda yeterli olacaktır.

- şuna sen devam etsene ya içim bulandı. diyip eline sıkıştırılırsa bişey demez , diyemez o .
kısa aldım ama.
- o ne lan senin elindeki ?
+ cevabı bilindiği halde sorulan sorular. bunun hakkında bir kitap var biliyor musun baba. pek çok örnek var buna benzer. mesela "aa sen mi geldin ahmet ?" ya da " uyandın mı sen ?" gibi.
- çaaattt. hem çok bilmiş hem tiryaki şerefsiz seni.
+ şiddetin neyi çözdüğü görülmüş ki baba. bu tokat neyin nesi şimdi. "toplumun temelini oluşturan aile yapısına indirilmiş bir tokattır bu" diyeceğim, sen yine çakacaksın bir tane. en iyisi, ben susayım her zaman ki gibi.
- ben bu çocuğu yaparken neyi atladım ya rabbi.
yorumlarını okuyarak feyz aldığım başlıktır. yaş kemale erdi ama hala babama sigarayla yakalanmadım. yakalanırsam diye okuyuyorum ama esas feyzi sanırım benden almaları lazım, çünkü hala yakalanmamış bir bireyim.
'sen yorulma baba ben kıçımda söndürürüm'
--
not:hayatım boyunca bir kez dahi ağzıma sürmedim.
(bkz: pardon kuzenim içmiş)
Madem yakalandık, al Yak bi cigara da evveliyatını anlatayım.
-sen sigara mı içiyosun lan?
+kırk yılda bir, ama valla içime çekmiyorum.
-paket taşıyo musun?
+.........
-ne zamandır içiyosun?
+.........
-eşşoğlu eşşek.
+.........

henüz yakalanmadım 2 yılı aşkın süredir ama bence buna benzer bir senaryo gelişir diye düşünmekteyim.
naber moruk?
bu abiye yapılır mı be.

yapıyolar abi.
- o ney lan
+ sigaraa
- bide cevap veriyor şerefsiz.
+ şaşırdın dimi kabul et baba.
-napıyosun lan sen? o elindeki ne?
-ne eli?
-elindeki sigaradan bahsediyorum. o sigara ne lan?
-sigara mı? hangi sigara ya? (şöyle bi bakar.) ha bu mu? bu şeyy.. bunu sormuştun dimi? hakkaten bu ne ya! (balkondan atar)