bugün

özellikle çalışkan öğrencilerin başarıyla icra ettiği eylem. evet, yıllarca takip ettim, yeri geldi 100 kişiye sordum. bu hareket zeki insanın hareketi. mal, salak, embesil, gerizekalı tipler asla yapamıyor. yanlış anlaşılmasın bu hareketi yapamayan herkes az evvel verdiğim terimleri kanıksamış durumda değildir, elbette iyi kalem sallayamayan fakat zeki olan insan evladı vardır. fakat bu hareketi yapıp da salak olan, tembel olan tek bir kişi bile tanımıyorum ben. ya bana öyle denk geldi, ya da hakikaten zeka ile bağlantısı var.
çok iyi yaptığım eylem. görenler ''aa bana da öğretsene nasıl yapıyosun onu öyle'' derler genelde. fakat çalışkan olduğumu söyleyemem.
düşmesi sinir eden zevkli eylem.
sıkıcı derslerde gerçekleştirilebilecek eylem. ustasıyımdır elde kalem çevirmenin, sıkıcı ders çok olduğundan heralde.
bir kızı etkilemenin başka bir yoludur.

genelde başarısızlıkla sonuçlanır.
can sıkılınca yapılan eylem.
Nasil ortaya ciktigini bilmiyorum ama 3 farkli sekilde cevirebiliyorum. 1. Havada 2 tur attirip bozmadan tutmak. 2. Bas parmak uzerinde bir tam tur(favorimdir). 3. isaret parmagi ile orta parmak arasinda pervane gibi araliksiz cevirmek. Ama bitek tum parmaklar arasinda indirip cikarma hareketini yapamiyorum sanirim parmaklarim yeterince uzun ve ince degil.
(bkz: aferin iyi bok yedin)
Kalemle fazlaca hasir nesir olmaktandir.
sapkınlıktır. gereksiz hareketler.
zeka ile bağlantısını kabul etmediğim ve beceremedigim aktivitedir.