bugün

Kıbrıs Fatih'i, garaoğlan Ecevit'in coni karşısındaki utanç verici el pençe divan duruşudur. O değil de solcular şöyle bir görüntü yakalayamadılar ya kudurmaları ondan. Asla da yakalayamayacaklar Allah'ın izniyle. "Ehonomi ahepeden önce coh eyyidi" diyenler bu fotoğrafa çok iyi baksın. Bu fotoğraf bir devletin kendi memurunun maaşını ödeyememesi sonucu yapılan dilenciliğin fotoğrafıdır. Başörtüsü takan milletvekiline aslan kesilip, abd başkanı karşısında süt dökmüş kediye dönmenin resmidir.
görsel
cobani biden onunde egilirken poz veren koyun melemesi.
Got nasil tutustu ama cobanlarida ayni duruma dusunce.
Bu fotoğraf amerikan projesi, fetönün o zamanki kankası, günümüzde duyup şaşırmadığımız her türlü pudra şekerli, mafyalı, cinayetli rezilliğin baş mimarı için özellikle tasarlanmış, organize edilmiş, yüzlerce fotoğraf arasından özenle seçilip servis edilmiştir.

(bkz: Hamdolsun hiç gündeme gelmedi)
sandıklardan nihayet çıkartılmış fotoğraftır.

(#44801895) bu entryi dün yazdıydım. neden geç kaldınız ki kardeşim ?
Fotoğrafta bişey yok komplekslisiniz.
sizin utanmayı bilmeniz, utanç diye bir duygu sahibi olmanız gerçekten şaşırtıcı.

şahsen ben ecevit'in hiçbir zaman; "abd'ye bunların hesabını soracağım" deyip de, bir sonraki gün "hamdolsun o konular hiç gündeme gelmedi" dediğini duymadım.

ecevit böyle bir yanar dönerlik örneği sergileyerek bizleri hiç utandırmadı.

yine ben ecevit'in ağzından hiç "bu fakir bu görevde olduğu sürece sen o papazı alamazsın" deyip, ardından papazı gönderdiğine de şahit olmadım.

ecevit bu şekilde de hiç utandırmadı bizi.

yine ecevit döneminde kimse askerlerimizin başına çuval geçiremedi. zaten buna kimse cesaret edemezdi. çünkü ecevit böyle bir şey sonrasında "ne notası veriyorsun, müzik notası mı?" demezdi...

çok şükür bu utancı da yaşamadık ecevit döneminde...

misal, "teröristbaşını yakalayacağız, ona sahip çıkanları engelleyeceğiz" dedi kendisi.
gerçekten de teröristbaşı abdullah öcalan hangi ülkeye gittiyse, o ülkede barınamadı ve nihayet paketlenip ülkeye getirildi.

yani sizi bu duruşuyla utandıran ecevit bu konuda da dediğini yaptı.

kıbrıs harekatında bütün dünyayı karşısına alıp, ambargoya rağmen sözünden geri adım atmadı, adaya barışı götüreceğiz dedi ve götürdü. ecevit'in amerika'ya rağmen yaptığı bu operasyon neticesinde şimdi sizin uyuşturucu kaçakçıları, kara paracılar, hırsızlar, müptezeller orada rahat rahat gezebiliyor...

ecevit'ten biz bunları gördük.
vatan sevgisini, namuslu siyaseti, tükürdüğünü yalamamayı öğrendik.

o bizi hiç utandırmadı. allah rahmet eylesin.

bir fotoğraftan utanan sizler, maşallah hiçbir rezaletten utanmıyorsunuz.
peki ya bizi utançtan utanca sevk eden, başımızı sürekli öne eğenler için diyeceğiniz bir şey yok mu?

yok tabi, çünkü satılmış bir pelikancı olmak bunu gerektiriyor değil mi?
Resmi dış politika kazanç ve kayıplarını değil de, "obama ile görüşürken bacak bacak üstüne atmayı" çok önemli görüp inanılmaz düzeyde kafaya takanların dönüp dönüp ziyaret ettiği bir pespayece saldırı taktiği. Ne de olsa sadece imaj önemli değil mi? Yoksa muhtemelen asla kıbrıs harekatı düzeyinde bir başarısının uzağından bile geçemeyeceğiniz bir merhuma dönüp dönüp bir ayaküstü konuşma ortamında yakalanmış -çok da abartılamayacak- nahoş bir anlık görüntüyle cezbeye tutulmuşçasına saldırmak niye?
Ecevit'in vücut yapısı gereği öyle zannedildi. Aslında Ecevit'in duruşu değil problem, problem Amerikan rahatlığı.
sizin medyanızda olsa böyle olurdu büyük ihtimal *

görsel
Karşısındaki yavşağın saygısızlığı utanç vericidir. Ama bizimkiler terbiyesizliği özgüven zannettiği için anlamamaları normaldir.
Semiz domuzun hortlattığı yalandır.

Madem öyle, işte böyle:

(bkz: rte nin Biden ın elini öpmesi)
asdghjadfh.
görsel
hakkaten bu ne biçim poz. ben çok rahatsız oldum türkiye başbakanının bu hallere düşmesinden.
görsel
oldu olacak elini uzatıp entarinin altından clinton'ın takımlarını da yoklasaydın. yerinde duruyormuşlar mı. zaten kol mesafendeler.
Bir "hamdolsun" değildir. Utanmanın ne olduğunu unutmuşlar lütfen böyle bik bik konuşmasın. Omurgası yok fikri var.
"şahsım" el öpmeye uzanana kadar en kötüsü buydu, "şahsım" yaptı, daha beteri oldu.
Bi bitmedi sik kırıkları.
--spoiler--
yaw he yaw heee...
--spoiler--

bir Amerikan başkanı da birilerini elinde beysbol sopası ile ağırlamıştı.
Birileri rahibi vermem diyordu o noldu acaba?
görsel