bugün

iyi sevişen kızların genelde çirkinler arasından çıktığını bilen, estetik kaygılarıyla değil cinsel dürtüleriyle karar veren erkektir.
iç güzelliği derken böbrek dalak gibi sakatat güzelliği mi demek istediği tam olarak anlaşılamayan erkektir.
dış güzelik geçicidir, zeka kalıcıdır diye düşünen erdemli erkektir. zaten zeki kadın kendini her şekilde güzel göstermesini bilir diye düşünür. güzel olup dangalak olmasındansa en azından yanında güzel zaman geçirdiği fakat çok da güzel olmayan kadını tercih eden erkektir. dogru yoldadır.
yalancının tekidir.
olgun, aklı başında erkektir. yaşlılıkla beraber güzelliğin gideceğini, kalıcı olmadığını, yanına kar kalanın ruh ve akıl güzelliği olacağını bilir.
hatun olsun taştan olsun zihniyetinin vermiş olduğu şuursuzlukla etrafta arananlar.
belki de çok iyi anlaşacağı bir kadını, sadece "güzel" değil diye reddedip, mutlu olma şansını elinden kaçıracak olmayan erkektir.

ayrıca güzellik göreceli bir kavramdır. kime göre, neye göre?
zaten güzel bir sevgilisi olan erkeğin söylediği sözdür.
böyle bir erkek olmasını çok isterdim ama daha hiç karşılaşmadık kendisiyle. varsa da bu civara uğramamış erkektir.
yüz güzelliğine doyulurmuşta huy güzelliğine doyulmazmış. bu adam bu durumun farkındadır.*
kesinlikle rastlanmayacak erkektir. günümüz toplumunda, dış güzellikten etkilenmeden aşık olmak imkansızdır.
kese kağıdına itibar eden erkektir.
(bkz: nefes alsın yeter)
bunu kendi söylüyorsa yalancıdır.
başkaları söylüyorsa çirkin bir kıza aşıktır sonuçta en güzel kız sana göre leyle bana göre şirin...
sürpriz ata oynayan erkektir.
erkek için boka sardıran sebeptir. görüzleyelim;

-aşkhım bugün nasılım, hiçbi şi söylemedin ama yha?
+süslenmen önemli değil ki, ben senin iç güzelliğini seviyorum tatlım benim.
-yhaa sen deli misin bea, çirkinim yani öle mi ühühü.

erkek; yok, dış güzelliğine bugün dikkat etmedim dese, kız bunu dışım çirkin içimle yetiniyo olarak algılar. kavga ederler sonu da hep aynı terane.

isviçreli bilim adamları açıklamasa dahi bilinir ki; erkeklerin %80'i dış güzelliğe önem verir. sebepleri vardır belki de; ee durakta bir kız beğenip yanına anca güzel diye gider tanışır, aa bunun içi iyi olabilir diye tanışcak hali yok ya.

kavun mu alıyo ki hem koklayıp kız seçsin. keza mavi gözlü bebek yüzlü kız başlıklarının altında kayıp ilanı veren sözlük yazarlarımız bile mevcut olduktan sonra, ironi dolu başlığımıza selamlar ederim... (dil çıkaran smiley)
beyni hayalindeki kız profilini sorguladığında, "kalbi atsın yeter" şeklinde bir otomatik cevap elde edebilen insandır. bu şahsiyet; abazanlık sınırında 'çadır kurmuş' , yıllarca bu şekilde hayatını sürdürmüş, sınırın ötesine geçmeyi hayal bile edemediği için dış güzelliğin önemli olmadığı yanlışına kendini ikna etmek zorunda kalmış insan tipidir.
yok öyle bir şey yok. hurafe.
milyonda bir rastlanan erkek türü gerçeği isterseniz ben daha görmedim.
varsa da hayattan kopmuştur. dünyevi işlerden elini ayağını çekmiştir.

ihtimali yoktur önem vermemesinin. ucundan kulağından bi yerlerinden mutlaka o da ister dış güzellik şeysini.

ekranlarda renk renk desen desen hatunlar, hepsi birbirinden taş.
onları gör, sonra da de içi temiz olsun yeter.

geç bu kalbinin temizliği her şeye bedel zırvalarını gözüm.

öyle değil işte.

öyle olsa kuaförler olmazdı veya olayın temelini oluşturan güzellik çabaları.

makyaj olmazdı. herkesin içi dışı bir olurdu.

he belki sevdiği kızın kusurlarını görmez, aşk kör etmiştir gözünü. onun önünde eğiliriz saygıyla.

ama devam eden normal hayatta yoktur öyle bi erkek.
Önem vermeyen değil de çok takılmayan denilse daha doğru olabilecek başlıktır. Sadece erkekler değil hepimiz aslında estetiğe ilk bakışta önem veririz. Ama kafa yapımızın uyuşmadığı insan zaten bir süre sonra bize ilk seferki kadar çekici gelmicektir. O yüzden biraz estetik en çok da anlaşma.
nesli tükenmiştir ve muhtemelen yalan söyleyen abazalığıni çaktırmamaya çalışan erkektir.
muhtemelen sebze olarak salatalığı, otomobil olarak şahin'i seven erkektir. karpuzu tokatlamadan, kavunu da koklamadan seçer kendileri.
Her insan ilk bakista karsisindaki insanda ona cazip gelen fiziksel bir ozellige bakar. Fakat bunun guzellik kavrami ile siniflandirilmasi gerekiyorsa konuyla ilsikili gorecelilik kavrami devreye girecegi icin kimin dis guzelligi hangi kistasa gore degerlendirdigi ya da bir kistas olup olmadigi konusulmalidir once. Kimi kadinlara ve erkeklere gore guzellik gercek yakisiklilik ya da guzellik, yani sadece fiziksel olarak toplumun diger bireylerinden uztun vasiflara sahip olan kisilere atfedilirken, kimileri ise bu guzelligi, bilinc alti anlaminda, kisinin bilincine ya da bilinc altina tekabul eden bir deger veya gorunuse atfedebilir ve yorumlayabilir. By yuzden bir erkegin siradan bir durumda, , siradan bir durumda, sadece yuzeysel bir guzellik kistasini benimseyen ya da algılayan bir erkekten farklı olarak, hic de guzel olmayan bir kadinin dis guzelligini dusunmeden ona karsi yuksek bir cinsel cekim icine girebilir. Bu kadin icin de gecerlidir.

Bu yorumu yavan ve yanlis bulan, tam anlamiyla fisiksel guzellige endeksli ve yuzeysel standardlarda yasayan, tahmin edilenin cok cok uzerinde bir kadin ve erkek toplulugu bulunmaktadir dunyada. Ama demem o ki, uzun sureli bir duygusal tatmin ve sevgi devreye giriyorsa, guzellige zaten onem vermiyorsunuz. Ilk bakista degil ama bir diyalog sonrasinda, kendine hayran birakacak bir kisiyle karsi karsiya geldiginize asik oldugunuz kara kasi kara gozu degil, tamamen kisiligi ve dusunceleri zekasi olyor. Evet oluyor.

30 yasinda bir adam olarak, su ana kadar hayat bana bunlari ogretti.
yok öyle bir erkek.