bugün

yalan söylemiyorsa sağlıksız bi psikolojiye sahiptir. başka bi açıklaması yoktur insan bir "canlı" olarak güzellik ve estetik kaygılara mazhardır bunu reddetmek ise bir başka kendini aldatma biçimidir.
bulduğu kızın dışarıdan onaylanmayacağını bildiği için kendi kendine geliştirdiği savunma mekanizmasına sahip olan erkektir. abi bu kız sana yakışmamış sanki - yaa kaptan biliyosun benim için dış güzellik önemli değil.
çok güzel olup da iki lafın belini kıramayan , hayattan ve felsefeden sanattan ve edebiyattan anlamayan bir kadınla yalnızca sevişileceğini , hatta sevişmenin bile duygusal tatmin noktasında yetersiz kalacağını bilen erkektir.
(bkz: zeka)
(bkz: genel kültür)
(bkz: iç güzellik)*
(bkz: kitap okuma)
(bkz: %55 sosyal)*
(bkz: siyaset)*
(bkz: futbol)**
(bkz: dış güzellik)**
nefes alsın yeter şiarını benimsemiştir.
Malesef ki bir organı gelişmiş bir insandır.
Malesef denilir çünkü, başka canlılar karşısında insan oğlunun utancıdır.
ruhlar aleminde de yaşamıyoruz.
bir erkek olarak söyleyebilirimki kadında güzellik gerçekten önemli değildir.
Güzellik allah vergisidir ve bir müddet sonra güzellik gidecek eşeklik baki kalacaktır.
Ben güzelim diye orada burada kırıtan hanım kızlarımız orta yaşlarından itibaren bi boka benzememeye başlarlar.

Çoğu erkek için ( genelleme yapmanın anlamı yok en azından benim için ) bakımlı kadın daha evladır. Çünkü bir kadın güzel olmasada bir şekilde, tavırlarıyla, kendine bakmasıyla, asaletiyle çok çekici olabilir. Allah vergisi bir güzelliği olmasada bu saydıklarım vasıtasıyla allah vergisi güzelliği olan kadınlardan bir adım öne çıkar ve bunu uzun yıllar korumasını bilir. Genç kızken çekici olmasını bilen orta yaşlardada çok çekicidir.

Ama genç kızken güzelliğine güvenip bu saydıklarım konusunda kendini bir gram geliştirmez ise ilerleyen yıllarla beraber bir paçoza dönecektir.

Nefes alsın yeter, düz duvara tırmanmak tarzı boş konuşan arkadaşların kadınları anlamadığı konusunda fikirler ediniyorum. Gençler silkinip kendinize gelin.

Bide hem güzel hem bakımlı kadınlar varki onlar başka bişey zaten,başka gezegenden, yıllar onlara şarap etkisi yapıyor.

(bkz: monica belluci)
(bkz: liz hurley)
realist olmak gerekir. aç erkektir o kadar... aç derken, bu açlık cinsel veya duygusal manada da olabilir.herhangi bir açlık işte...
dış güzelliğe önem vermeyen bir erkek ya da kadın yoktur. hiç bir erkek ayı derisine sahip bir bayanla yatmak istemez **
(bkz: boş küme)

valla bak.
duş güzelliğine önem veriyordur o. ne bileyim ruslar, sen istiyor duj verecek 100 dolar daha...
nalburdur nalbur. kese kagıdı falan satıyodur yada görücü usulu evlenmiştir. yada bunlara hiçç gerek yok neyse konuşamıyacagımm.
bu yüzdendir ki yakışıklı erkeğin yanında hep çirkin kız, güzel kızın yanında da çirkin erkek olurmuş. allah hepinize çirkin şansı versin.
(bkz: peyzaj)
dış güzellik elbette önemlidir. önem vermeyen bir erkek ancak suratına bakılmayacak kadar çirkin biri olabilir.

ama biz de (en azından şahsım adına konuşayım) dünya güzeli istemiyoruz ki canım. ruhen tamamen anlaşabildiğim bir kadının yanında çirkin olmayan, en azından hoş hatlara sahip bir yüz... çok zor değil sanırım. elbette çoğunuz kendini güzel, hoş buluyordur. çeşitli sebeplerle talipleriniz de vardır ama bu biraz da gördüğün anda hoşlanma meselesi. yani ilk seferde olmayınca zor be arkadaş. olmuyor yani.
karşısındakindende önem vermemesini tüm kalbiyle istiyordur.

-baba gerçek güzellik insanın içinde midir ?
-hayır oğlum, onu yalnızca çirkinler söyler.
görme engellidir.
(bkz: laf ü güzaf)
(bkz: dış güzelliğe önem vermeyen kadın)
http://1.bp.blogspot.com/...a-marko-jaric-married.jpg
yoktur. erkeklerin hepsi yüzeysel düşünme yetisine sahip canlılardır. karşıdan bir kadın geliyorsa ve güzelse bakar. güzel ise; değer verir, güzel ise; saygı duyar, güzel ise kaybetmekten korkar. bir erkeğe göre, kadının güzelliği belirler bü tür şeyleri.

diğer bir seçeneği düşünmemize gerek yok.

ben varım, ben dış güzelliğe önem vermiyorum diyen erkek ise yalan söyler. bal gibi de dış güzellik düşkünü milletiz biz. ne de olsa ruhlar aleminde yaşamıyoruz. değil mi ama? artık manevi yönlerin hiçbir değeri yoksa, gözümüze hitap etmeli bazı şeyler.

mesela ben bir kadın olarak erkeğin çirkininden hiç hoşlanmam. horlarım be onu, 'hadi ordan, çirkin' diyerek küçük düşürür, dış güzelliğiyle yargılarım. türk erkeklerinin, dış güzelliğe verdiği önem gibi.

ama ben çirkin erkeklere aşık olurum. konuşmaya başladığı zaman mesela. içinin güzelliği yüzüne yansıdığı zamanlar. uzun uzun sohbet ederken, sıkmadığı zamanlar. beni anladığı zamanlar, güzel bir şey fısıldadığı zamanlar.

evet, dış güzelliğe hepimiz önem veririz. atladığımız bir şey var;

biz dış güzelliğe önem veririz ama, iç güzelliğe aşık oluruz.
(bkz: yalan söylüyorsun)

bir kadını tanımaya başladıktan sonra değişen duygularından bahsetmiyorum amma lakin ki ilk görüşte illa ki dış görünüşe baktığı için söylediğinde doğruluk payı olmayan erkektir.
(bkz: nasıl yalan).
memeden çok beyine önem veren erkektir.abazalıkla bir alakası yoktur