bugün

insanın üzerinde bulunan, "ayy çok güzel-yakışıklı" , "çok sıradan" , "ayy çok çirkin" gibi etiketlenmesini sağlayan, kişinin dış planında kalanlarıdır.
ikiye ayrılır.. (bu aralar herşeyi ikiye ayırıyorum ya hayırlısı:))

1. doğuştan var olan
2. botoks, silikon vb atraksiyonlarla sonradan kazanılmış

tabi ki birincisi tercihimizdir...

p.s. iç güzellik te bir o kadar önemlidir..
sadece kabuk!
dış güzellik, bir insanın dışarıdan görülebilecek özellikleri ile diğer insanların estetik duygularını okşayan güzelliğidir. Genel olarak bir öneminin olmadığı öne sürülsede, gerçekte durum bunun tam tersidir. Neredeyse bütün insanlar dış güzelliğe aşık olurlar. Dış güzellik onlar için bir ön gerektirmedir. Eğer olay ilerlerse tabi ki kalıcılığın belirleyicisi iç güzelliktir. Fakat gel gör ki, dış güzelliğe fazla bağlılık, insanın olası uygun eşleri kaçırmasını sağlamaktadır. Dış görünümünden dolayı sürekli reddedilen yada dikkate alınmayan bir kız yada erkek bile, hoşlandığı kişilerden dış görünüşlerinden dolayı hoşlanmışlardır. Bu bağlamda onların"*" "kahrolsun dış görünüş" demeye hakları yoktur. Buradan çıkacak temel sonuç şudur: davul bile dengi dengine, çirkinsen güzelden hayır bekleme, ama güzelsen bir çirkini keşfedebilirsin,onu sevebilirsin, bu sana kalmış birşey. Bunu yapabilenler ne yüce insanlardır kuşkusuz*.
kadınların kendilerinde arttırmak için çaba sarfettiği özellik...
benim icin ic guzellik daha onemlidir diyen bazı insanların baktıkları ilk seydir aslında. buna bakmayan insanlar ya tipsizdir yada cirkin.kendilerini avutmak icin uydurdukları safsata işte.

herkesin ilk olarak baktıgı,degerlendirdigi durumdur.
görülen kişinin içine de bakıp bakmamaya karar verme sürecini 1 bölü on katına indirger.*,**.içine bakıldıktan sonra dışından daha güzelse ömür boyu hangi sıfatla olursa olsun hep beraber olmak istenir.değilse bir süre sonra dışından da güzel gelmemeye başlar. hatta gözünüze çirkin görünür.
benim için önemli olmayan, ama erkekeler için bir o kadar önem arz eden durum. *
(#977268)
insan ilişkilerinde %50 etkili olan güzelliktir.
ilk intiba konusunda etkisi çok güclü olan görünüş biçimi.
(bkz: iç güzellik)
çok güzel kar elde edilebilecek bir sektör haline gelmiştir.
(bkz: dış güzellik fani iç güzellik baki önermesi)
meyvenin kabuğu gibidir.
garantisi kozmetiğe bağlı olan başkalaşımdır.
kişilerarası çekimin kaynağı.
iç güzelliğin dış kapısıdır' dış güzellik. içeriye* girmek isteyip istemeyeceğinize karar verdiğiniz bir kapı...
görünendir, bilinendir.
nedense iç güzelliğin yanında ezilendir her zaman. aslında ikisi de eşittir iç güzellik ne kadar önemliyse dış güzellik de o kadar önemlidir.
efendim kişinin içi güzel olmadıktan sonra alın kıçınızda kıvırın bunu.
ilk 10 saniyede önem oranı % 100 dür.
iç güzelliğin yanında inkar edilemez şekilde etkili tek başına hiç bir işe yaramasa da onsuz da olmaz.
iç güzelliğin dışa yansımasıdır.
en güzelliktir.