bugün

hüzün kovan kuşu ne güzel bi şarkıdır böyle dinlemekten nasılda zevk alıyor insan.

ruhun ayrılır sanki bedeninde ve kalbin açılır senin asla açamayacağın kadar.

(bkz: anne ben manyak oldum)*
niye sakin oldukları merak edilen insanlar. nedendüş sokağı kudurukları olamıyorlar?
dinlenilesi gruptur.dinledikçe sizi de o düşlerle yoğrulmuş sokaklarına çekerler farkında olmazsınız.istemeyerek de olsa o sakinlerden olmak gerçekten çok güzel bir duygu.*
murat yılmazyıldırım ve murat çelik'in güzel sesi ile birlikte dinleyicilerini kendinden geçiren grup. grup dagıldıktan sonra murat çelik sadece bir albüm cıkarmış. murat yılmazyıldırım ise durmak bilmeyip 7 solo albüm ile yoluna devam etmis her ablümünde bize o ince hassas duyguyu yasatmıstır. yamulmuyorsam inanc meselesi yüzünden dagılmış olan grup.
hüzünkovan kuşu. nereden uydurmuşlarsa bu kuş türünü artık.. *
albümlerini dinlerken, bizi, var olduğuna inandırdıkları düş sokağının üçüncü sakini yapabilen grup.

ay gözü yaşlı bakıyormuş anladım..
grubun ilk albümü olan düş sokağında yer alan bir parça,

sözleri ve müziği ile keyifle dinlenilir. dss deyince sevdan bir ateş * çok iyi ya diyenlerin kafasına vura vura dinletilesi parçaç

sözleri:

düş maviyle uyandı
güneşi yorgun dünyalara
gece oyunları oynardık yarı uykulu
şiirlerde
mmm

düş maviyle uyandı
öper gibi yar uykularını
dönüşü yok sevdaya dikilmiş çiçeklerdi
o oyunlar
mmm

sevgiler kendi renklerini değiştirdiklerinde
değişken yüzler girerdi hep aynalara

yine de sevgiyle bakardık onlara
ve öperdik ak alınlarından
yağmur düşerdi sevincin aktığı yollara
martılarla
mmm

düş maviyle örtündü
yağmurla kardeş bedenlere
sevda oyunları dönerdi çırılçıplak
gölgelerde
mmm

sevgiler kendi renklerini bulduklarında
kendilerine kavuşuyor yüzler aynalarda

`düş sokağında yaşardı renkli cıvıl cıvıl düşler
ve sakinleriydik bu sokağın
düşler birikmiş sevgilerimizdi`
sonsuzluğa armağan edip şarkılarını, kendilerine iki ayrı yol çizen sakinler bunlar.hatta 2000 yılında taşınmışlardır.
ölümler çıplak gelir adlı eserle, beni her dinlediğimde duygulandırır kendileri.

Ölümler çıplak gelir,
Geceyi indirir yavaşça gözlerine,
Benden geçmek kolay değil,
Feryat eder ateş sözlerime.

Yayılır nefesin çiçeklere,
Ay ışıldar soğuk soğuk bedeninde,
Günah bana hiç el değil,
Feryat eder dilim hüzünlere.

Vedalar doğru değil,
Sevgiler yalan değil,
Koşarım ben sensizliğe,
Bu son bakışsa,
Gitmek hiç mümkün değil.

Görünür bana senden kalan,
Bilirim ki vardır şarkımı duyan,
Boşunadır yakarış çizilene,
Geçer zaman aşk sevilince.

Ölümler çıplak gelir,
Geceyi indirir yavaşça gözlerine,
Senden çıkmak kolay değil,
Beterdir hayat acılar çekenlere.

Vedalar doğru değil,
Sevgiler yalan değil,
Koşarım ben sensizliğe,
Ağlarım yağmur düşürür seni,
Kapı açık gir içeri...
melankoly yaşatır; 16lı, 17li yaşlarda..20lere gelince; etkiler ve melankolıysi biter..

kimse o'nların eserlerini o'nlar kadar iyi ifade edemez; hissederler..hissederken hissettirirler..

melankolıyı yaşatır; 16lı 17li yaşlarda..gecenin bi yarısı hayalı birine aşık olmayı saglar; ya da var olana aşık olmayı..

her seye ragmen eskimezler; eskimedikleri o^nların kalitesinin örneğidir..
adsız özlem.
anlayamadığım bir alışkanlık düş sokağı sakinleri.
nostalki konseriyle tekrar bir araya gelmiş grup. birliktelik sadece konserler için olacakmış. ilk konserlerini verdiler bile ankara'da.
(bkz: düş sokağı sakinleri nostalji konserleri)
dün akşam çorum`da verdikleri konserde beklenen ilgiyi görememiş grup. gerçekten süperdi herşey ama düş sokağı sakinlerini hissetmek lazım.

adam bir sarkısını bile bilmiyor gelmiş bi de çok sıkıcı diyor.
Ha gayret güzelim gayret
Biter elbet bu yağmur sabret..

en güzel şarkılarından biridir.
(bkz: seni tanımayan yok bu şehirde) şarkılarının arka fonundaki bas gitar sesi her notasında kalbinizde bir yeri titretir.
aşkı aşkla anlatan en güzel gruplardandır. konserleri mutlaka kaçırılmaması gereken gruptur ayrıca.
yaşadığım şehre her geldiğinde gittiğim , insanı depresif ruh haline sokan şarkılarıyla bir kaç gün etkisinde kaldığım eski ikili yeni tek solist.
yalnız ve gece dinlenilmemesi tavsiye olunur, uzun bir geceyle başbaşa kalırsınız hadi yok ben yapacam diyorsan bari yanına bira alma.
3-4 şarkısı üst üste dinlendiğinde 2 şişe vodka etkisi yapar. tek kelimeyle müthiş.
sevdan bir ateş isimli müthiş parçaya can vermiş grup.
yolların bana aşktır artık...
Herhangi bir şarkısıyla ilk karşılaşmanızda muhalefetlik veya küçümseyici hücreleriniz sizden uzak ise fanatiği olacağınız, şu şarkıyı bir defa daha dinleyelim diye başlayacağınız ama başka şarkılarını dinlemek için kudurmayacağınız; rastlaşmalarınızda keyiflerinizi büyüteceğiniz saçma bir ruh isteğine dönüşecek şarkıları yapan düş çocuklarıdır. Sözlerini çokta anlamanız gerekmez. Sözler kulağın işittiği her melodide yavaş ve huzurlu etkileri bünyeye aşılar. Sadece 1 sözün üstüne kurulan popüler şarkıların hatta albümlerin yarattığı etkiyi daha doğrusu yarattığını sandığınız etkiyi arka arkaya gelen 3 mısra ile bastırabilecek kadar sihirlidirler. Sanki ruhu bedenden ayırıp dünyanın dışında gözlem yapıp yazılmışçasına tarifsizdir.

bu kabiliyetlerinin uyuşturucu severlikleriyle bir bağlantısı olup olmadığını yorumlamak istemiyorum...
ölüm çıkar karşıma yine sen derim.
dinleyenlerden çoğunun karizma olsun diye aslında anlamadan dinledikleri müzik grubu.
düş sokağı sakinleri ankara'dır.