bugün

ilk duyduğumda kulaklarıma inanamadığm,bana ne kadar aciz bi durumda olduğumuzu hissettiren olaydır.bu haberin üstüne kişilikli bir siyasetçimizin çıkpta dtplilere 'biz abd'nin eyaleti değiliz.siz kimsinizde kimden özerklik istiyorsunuz?'demesini beklerdim.
bu dtplileri anlamak zor.tamam devletimiz zamanında oraya yatırım yapmamış, aş,iş, eğitim sağlık götürememiş.ama ne olursa olsun size sahip çıkmış.elektriği,suyu,yolu yapmış.oradaki vatandaşın cebine 3 kuruş geçiyorsa buda devletin sayesinde.diyelimki özerk oldu o bölge :olacak tek şey oradaki herkesin sefaletinin artmasıdır.her şeyle tc ye bağlı olduklarının farkına vardıkları halde,laf olsun diye,gerilim yaratmak ve gündem değiştirmek için dtpliler bu mantıksız söylemleri hep yapıyorlar.
kürtler hakkında sanki bu ülkenin vatandaşları değilmiş de devlet onlara türklerin servetini boca etmiş gibi emperyalist bir bakış açısının boca edilmesini sağlayan ortalama türk fikir dünyasını afişe etmiş çakma iddiadır.
-güzel bir talep, obama kabul etse, alsa bunların topunu amerika'ya götürse, yarından itibaren Amerika'nın kürt sorunu diye konuşulmaya başlansa, şu ülke de kocaman bir dertten kurtulsa.
-eee sonra?
-sonra sabah oldu uyandım.
"tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış" sözünü hatırlatan gülünç durum. **
(bkz: obamanın dışkısının dtp genel merkezine yollanması)
hala neden kapatılmadığını anlamadığım bir partinin isteği. *
kufur etme sebebidir , bunlara kufur etmek gunah bıle olmayabılır. (bkz: orospu cocuğu)
dtp'ye küfretmek için nedene ihtiyaç duymayanların "a bak hak ediyorlar" şeklinde ahlaksızca küfretmesine neden olan çakma haber.

milletin anasına sövenlerin annelerine nasıl sarılabildiklerini çok merak ediyorum.
Türkiye Abd'nin egemenliği altında olduğuna göre talepler saçma bile olsa adres obama'dır.
dört bir yandan girişilen çabalar mevcuttur bu konuda. başlı başına ayrı devlet haline gelen bir cemaat var ortada. bunlar erbil'de düzenledikleri abant platformu toplantılarında ne talep ettiler? türkiye'nin erbil'de konsolosluk açması ve kürt devleti ile resmi ilişki geliştirmesi talep edilmişti değil mi. bahsi geçen oluşumun devlet kademelerindeki mevcudiyeti ve ağırlığını vurgulamaya gerek yok zaten. federe ya da tam bağımsız bir kürt devleti abd'nin uzun yıllardır gerçekleştirmeye çalıştığı bir hayal. oldukça da yol aldığı... türkiye, herhangi bir abd başkanının görevinin dördüncü ayında ziyaret edeceği kadar önemli bir ülke mi onlar için? tabii ki değil. bölgede aktif bir kürdistan israil'in de işine gelecektir ayrıca. tampon vazifesi hesabı. şimdi "abd'yi zaten israil yönetiyo hacı" falan demeyelim. yahudiler abd içerisinde elbette etkilidir lakin olayın daha vahim boyutları vardır. ingiltere'nin uzun yıllar abd eliyle dünyayı sömürdüğü gibi. yazılacak çok şey vardır hülasa. lakin ne bizde söylemeye dil ne de anlamaya kafa yeter bazıları için.
buna "bir kadinin, kocasini korkutmak icin mahallenin kabadayisina sikayet etmesi" de denilebilir. obama kim? türkiye bagimsiz bir ülke, kimsenin haddine degil ic islerine karismak.
(bkz: itin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı)
(bkz: pkk partisinin abd den medet umması)
(bkz: bir çok komünist ve sosyalist oluşumun pkkyı halk mücadelesi olarak görmesi)

afiyet olsun...
Ne istediğini bilmeme durumudur. "Bende büyüyünce ırak olacağım Obama abi ne olur benimde anamı ağlat bana da demokrasi ver tey tey"demektir.
Ne istediğini bilmeme durumudur. "Bende büyüyünce ırak olacağım Obama abi ne olur benimde anamı ağlat bana da demokrasi ver tey tey"demektir.
obamadan istiyorsa versin tabi efendim bize ne demek duser, teksasi mi verir, lousianayi mi verir, miamiyi mi nereyi verirse versin.
nerden isteyecek? türkiye'den mi isteyecek yani hükümetten?

tabiki obama'dan isteyecek. ülkeyi yöneten kim? obama. çalışanı rte'nin yanına gitmektense direk müdürün odasına gitmişler işte.
(bkz: obamanın dtplileri arizonaya yerleştirmesi)
Ya kutuplar felan bizde olsaydi da oturtsaydık buz dağına şu orospu çocuklarını. Zaten bi işe yaramıyo diye verir sevindirirdik. Türkiyenin kara topraklarını mı istiosun ? Al bak..

(bkz: nah)
şaşırmamak lazım. işini halledebilmek için direkt müdüre çıkmış demekki.
bir kilo özerklik alabilir miyim?

bir de haklı davalarının olduğunu söylerler. savaşlar illa ki yer yüzünde olacak ta, bu duruma çok gülüyorum.