bugün

1 yıl kadar bende çok çektim hatta uzatınca çıt ediyordu falan. bir şey yapmana gerek yok bekleyince geçiyor.
Romatizmadir,yağmur yağacaktır yapacak birşey yoktur şayet bir gece ağrıdan bacağımı yumrukladığımı bilirim.
sporcu olmama rağmen ilk defa başıma gelen bir illet.
dizimi bükemiyorum . koca karı ilacı bilen birilerinden yardım bekler haldeyim.
edit: yaklaşık 17 senedir sporcuyum ilk defa böyle durduk yere illet bir ağrıyla karşılaştım. yürüyebiliyorum ancak diz bükmek ızdırap , hareket kabiliyetimi resmen sıfırladı. biraz zorlayayım dedim bu seferde şişti. ya önümdeki maça çıkmayacağım ya da o maçı çıkartacak bir koca karı ilacı bulacağım tek çarem bu kaldı. doktor uzun vadede tedavi ön görüyor ne olduğunu o da bilemiyor.
kiloyla doğru orantılı artan ağrı. genellikle menisküs kaynaklıdır. muzdarip kişide eğer ciddi bir yırtık yoksa 3-5 kilo verdiğinde kaybolduğunu göreceği ağrı.
an itibariyle uyutmayandır.

(bkz: romatoid artrit)
bir kaç gündür olan ağrıdır. tek taraflı ve geçecek gibi durmuyor açıkçası. ortada hiç bir şey yokken ortaya çıktı ve şaşırttı kereta.

bi kaç gün daha geçmezse ortopedi doktoru yolu gözükmektedir.
tedavisi yada önerisi olan varsa yeşillendirirse sevinirim.
https://m.uludagsozluk.com/e/36034584/
Kaç zamandır geçmeyen ve Gece gece uyutmayan ağrı.

Kasların güçsüzlüğümüş.
Yağmur beklentisi.
tez zamanda dizde uzmanlaşmış bir ortopedistin önünden geçilmesi önerilir.

bu konunun piri, prof dr. ömer taşer olup 3 ay sonraya randevu verir. fulya acıbadem hastanesinde bakar.
Eskiden geceleri ağlayarak uyanmama sebep olan ve yıllardır geçmeyen ağrıdır. Şuan sağ dizim feci ağrıyor, omuzlarımda da var bu sorun nedeni ne olabilir?
genellikle hep geceleri ağrır. ya uyuyamam ya da uykumdan uyandırır. nefrettt ediyorum.
Çocukluğumdan beri 2 diz kapağım ve 2 omzum ara ara felaket ağrıyor, özellikle diz kapaklarım şu sıralar çok ağrıyor sabah ağrısıyla uyandım ve nerdeyse ağlayacaktım, dayanılmıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
insanın kendini yaşlı hissetmesine neden olan ağrıdır.

bir kaç gündür rahatsız ediyor. çocukken çektiğim 'büyüme' ağrısı kadar can sıkıcı. doktora gitsem tıbbi fırına (bkz: manyetik rezonans) sokacaklar diye doktora gitmiyorum. internette de "tırnağım neden kırıldı" diye araştırsan anında kansersin!! diyor zaten.
ağrı kesici de bağımlılık yapacakmış gibi geliyor. dur bakalım yumurta kırıp dizlerime sürecek gibiyim. çare etmezse okuturum*
nefesi kuvvetli olan biri, soluk alsın hadi lütfen.
dizlerim ağrıyor doktora gidiyorum, mr çekiliyor doktorun dediğine göre hiç bir şey yok dizlerimde. Ama özellikle 30 dk yürüyeyim, merdiven ineyim ya da çıkayım. Çok fena ağrılar oluyor dizlerimde. Doktorun dediğine göre fizik tedaviye gitmem gerekiyormuş. yok mu bunun çaresi.
nedendir bilinmez herhalde fazla yüklenmekten ara sıra bir ağrı giriyor bir gün boyunca çile.
Annemde de menisküsten dolayı yıllardır, hatta onyıllardır var.
Zamanında sebebini öğrenip tedavi ettirmeye çalışın ilerletmeyin.
Yırtık genişledikçe yahut kıkırdak erimesi arttıkça ızdırabın dozu artıyor.
hissedildiğinde diz doktoruna gidip o dizin çekilmesi gerekmektedir.
Yaşlılık alameti mi romatizma mı anlayamadığım sızı. iki gündür sol bacağım dizden itibaren usul usul sızlıyor. Sinir bozucu.
Ergenlikte o kadar çok ağrıyordu ki hastaneye gitmek durumunda kalmıştım. Boy atma ağrısı olduğunu söylemişlerdi. Rahatlamak için dizimi yumrukluyordum. O derece yani.
Gene başladı. Her diz ağrısını menisküse bağlamak saçma geliyor bana. Ağrı veya acı yok. Yürümeyi bacağı hareket ettirmeyi engelleyen bir şey değil. Ama dizim sizlarken ayağım ağırlaşıyor. Böyle şeyler için doktora giden biri değilim. Ama onun dışında her şeyi yaparım. Atıyorum x çayı iyi gelir. X yağı rahatlatır. X egzersiz işe yarar. Böyle tavsiyeleri dinlerim.
görsel
Eczanenden iste bu ilacı!