bugün

islamiyet icin kutsal olan bu gunde dahi inananlara ve dinlerine saygisizca ithamlarda bulunup, disarida "muslumanlar cok yobaz, dinsiz olmami toplum kabullenmiyo" gibi salya sumuk aglayan kisilerdir. Sozlugumuzde de ortaligin amisina koymaktadirlar.
din uğruna en güzel zevklerden, sevmekten, sevilmekten mahrum kalmış; yıllar sonra dinin saçmalığını görüp hayatından çıkartmış ve son olarak başkaları da kurtulabilsin diye dine düşman olmuş insandır.

(bkz: based on a true story)
Gormedigi seyleri sevmeyi amac edinmis insanlara sevmekten mahrum diyebilecek kadar dusuncesiz kisilerin tespit edildigi basliktir.
yaşadığı çevreye göre haklılık payı olan adam.
sakin olun gençler, dine saygısızlığın çoğunu zaten inanıyorum ayağı çeken denyolar yapıyo. dinsiz kadın/adamın dinle işi mi var ki ona saygısızlık yapsın.
Laf sokayim derken boka basan yazarlari da tespit etmemizi saglayan basliktir. Adamin o gunun muslumanlarca kutsal olduguna inanildigini bilmesi yeterli degil midir? DUR ACIYIM BIRAZ ; Ben diyorum ki bu gun bizim icin kutsal bi gun. senin buna inanip inanmaman biseyi degistirmez, cunku benim icin kutsal oldugunu biliyosun ve sana gore senin bana saygisizca davranman icin en uygun gun bugun, anladin mi bebisim ?
Elaleme sırf hakaret etmek amacıyla "dinsiz" diyenler tarafından saygı beklenen adam.
Turkce bilgisi olmayanlari da tespit edip kombo yaptigim basliktir.

-siz eki birseyin olmayani anlaminda kullanilir,
(bkz: evsiz)
(bkz: kalpsiz)
(bkz: beyinsiz) gibi.

Yani dinsiz dini olmayan demektir haliyle.