bugün

blizzardın yaptığı büyük orospu çocukluğudur, dünya üzerinde ortak zaman olan finallerden önce çıkması beni kıllandırıyo acaba bizim dekan blizzarda hissedar mı diye.
blizzard fanboylarına göre korsan "oynanamayacak" olan oyun.

o kadar ki "siz bunu cod mu sandınız yok öyle korsan oynamak" diye tüy dikenler bile mevcut.
e starcraft 2 örneği var be gülüm? o oyunda cod değil misal ama tek tl harcamadım kendisine? e ne olacak? bu oyunda korsan çıkacak. ve çıktığı zaman "böyle bir çöpe o kadar para bayılan kişilerin surat ifadesi ne güzel ifadedir. o ifadeleri görenler ne güzel insanlardır" diyeceğim.
Sikimsonik kampanyalar, envai çeşit çekilişlere vesile olan oyun ve benim hergün yaklaşık 5-10 kez sitesini takip etmeme rağmen hala 1 kerecik olsun şu oyuna giremem ben nekadar yaraladı anlatamam. Ama beni daha çok yaralayan bişey var ki oda diablo 3 başlığı koskoca uludağ sözlükte sadece sekiz sayfa,193 entry.
***poor mod on***neyse beta kodu paylaşacak olan varsa sevinirim.***poor mod off***
nasıl olsa piyasaya çıktıktan bir iki ay sonra 5-10 tl arasında alınabilecek efsanevi oyun. * baldur's gate de geliyor onu da unutmamak gerekir. (bkz: efsanelere saygı)
hafta sonu betası herkese açık olan oyun. saat 22 itibari ile yumulabilirsiniz gençlik.
blizzard ı wow faciasından ve starcraft 2 dışkısından sonra sevmesemde şu betayı 2 günlüğüne de olsa açarak
beta ile hava atmaya çalışan ergenlerin mosmor olmasını sağladığı için takdir ettim doğrusu.
bir neslin beklerken heba olduğu oyun. madem devamını 12 sene çıkartmıcaktınız hiç yapmayaydınız amk. diablo diye oyun bilmezdik beklmezdik.

(bkz: küstüm oynamıyorum)
kutlu doğum haftası nedeni ile open betaya geçmiş oyundur. ama ben bu internet hızı ile indirmeye başlasam, haftasonuna kadar ancak yarısını indirebilirim. umarım demosu yayınlanır da ben de sistemimi öyle test edebilirim.
bildiğin saçmalayan oyundur.
-çok kolay. diablo 2 de olsa 10 kere ölmüştüm burda ise sırf sağ tık - sol tık yapa yapa act 1 i rahatça bitirdim. "zorluğu yükseltirsin yeaa" demeyin hiç diablo 2 de hiç gereksinim duymadım. idealdi. şimdi ise bir yükselticem oyun çok zor olacak bu seferde. ideal bir zorluk olmayacak.

-büyülerin alayı tırışkadan. arkadaş wizard bildiğin starcraft 2 deki gibi lazer sıkıyor lan! demon hunter diye de makineli tüfek vermişler o da güzel. bitch doktor içinse kepazelik diyorum. büyülere bak hizaya gel. lan zombiler kule yapıp düşmanın üzerine devriliyor. ama en komiği hiç kuşkusuz monktu.

-potion falan tamamen gereksiz olmuş. kullanmadım bile. sağ tık sol tık. gerisine gerek yok.
korsan alınır belki bir kere bitirilir. bir kere diyorum barbarian dışında hiçbir karaktere tahamül dahi edemedim. harry potter dan bozma wizard ı seçerken utandım.

edit:"oyun kolay değil ehi ehi" diye kıvırmaya çalışan blizzard bizi mal sanıyor herhalde ki "this is diablo 2 " diye diablo 2 nin en başını oyuna koymuş.
http://www.youtube.com/wa...&v=IzhoGX_7uFY#t=126s
arkadaşım bu diablo 2 nin başı!! anladınmı? biz nereyi eleştiriyoruz? act 1 in ortaları ve hatta neredeyse sonu! lan andariel e denk düşen skeleton king i tek potion almadan kesebiliyorsam , oraya gelene kadar bir kere bile manaya bilmemneye zırha mırha hiçbir şeye ihtiyaç duymadıysam 1 kere bile gibi zırh almam gerekmediyse oyun kolaydır.
diablo 2 nin başı ile diablo 3 ün act 1in sonlarını kıyaslayan kişiye ise aç act 1 in ortalarını sorcerer ile düşmanın yanında dur bakalım vurmadan kaç saniye hayatta kalıyorsun görelim, diyorum. hadi hodri meydan.
oyuna çok kolay diyenlerin, şu videoyu izlemesi gereken oyun.

http://www.youtube.com/watch?v=SnDCmvWqG5s *
animasyon işinde daha başarılı olan şirketin yeni oyunu.
http://www.youtube.com/watch?v=rhlkvO6NLnI
o değilde teke tekte tyrael diablo 2 de diablo yu bhaal yardım etmese indiriyordu. burada nasıl oluyor da imperius yenemiyor? imperius>>> tyrael değilmidir? eee? diabloyu rahat alması lazımdı.

edit: diablo , dark wanderer halindeyken güçsüzmüş.
15 mayısta çıkacağı söylenen oyun.
her yılın her ayı çıkacağı söylenen oyun. söylentilere göre bilgisayarın icadından önce çıkacağı tarih verilmiş ve ertelenmekte.
dayanamayıp ön siparişle aldığım oyun kolay değil 12 sene bekledik, ağzımda salyalar akarak sözlükte entrylere bakıyorum. 24 saatten geriye saymaya başladım. sevgili filan umrumda değil, dünya bile umrumda değil. diablo 3 geliyor 12 sene hasretin ardından. ahahaha hepimiz diablo 3 için ayrılırız ve sap kalırız mühim değil.* sevgili her zaman bulunur ama diablo 4 için bir 12 sene daha beklersin.
Commodore 64'den beri oyun oynayan, bilgisayar oyunu delisi olan ben, diablo'yu ve sonrasında gelen diablo2'yi zevkle onayan ben, resmen üçüncüsü hakkında fiyasko diyorum.

(#15274835) şu yazar resmen yazacaklarımın tamamını yazmış.

onlar ne saçma sapan büyülerdir hakikaten; lazer silahıyla ateş edermişçesine büyü atan wizardlar olayı, tam olarak soğumama sebebiyet verdi diablo 3'den. bir tane adam gibi büyü yok göze hitabeden. deli saçması büyüler.

demon hunter'ın silahıda ayrı bir fecaat gerçekten.

o kadar sene beklememizin bedeli bu olmamalıydı.

iyi olan tek bir yanını bulamadım yahu. bari başka bir adla çıkarsaydınızda diablo adını kirletmeseydiniz.

grafikler bu kadar senede çok az gelişmiş ki hadi grafikte çok önemli değil fakat animasyonlar, efektler, modellemeler'de çok vasat olmuş.

sc2'dede aynı olayı yaptılar. grafikleri neredeyse bir tık öteye alarak. tamam lanet olsun grafiğe; eğlence, oynanış, animasyonlar, senaryo, modellemeler, sesler, atmosfer, texture'ler, gidişat önemli ama grafikte günümüz oyunlarına nazaran bu kadarmı az geliştirilir.

şahsen drakensang online çok daha başarılı olmuş diablo3'den.

beta canlı yayını açıp izlediğimde; dumurlar aleminde yirmi bin fersah derinde cirit atıyordum.

kıçından roket fırlatıp adamı yatırmalar, lazer sıkan wizardlar, tam otomatik silahla ateş açan demon hunter.

neresinden bahsedeyim ki ? 20 liraya bile almam bu oyunu.

Tek kelimeyle "vasat" bir oyun olmuş.
diablo 2 nin en iyi yeri olan sinematik işinde resmen batırılan oyundur.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=nHaeJFHbV6Q&feature=related
-arkadaş onlar ne aptal efektler öyle? tyrael vs imperius olsun imperius vs diablo olsun resmen utandım izlemeye o derece rezildi. kareografi diye bir olay yok. lore desen hiç girmeyin. lan imperius bildiğin ışın atıyor lan diabloya . bumudur başmeleğin olayı? bildiğin wizardın sokunduruk lazer büyüsünün aynısının tıpkısı. onu da geçelim double dragon gibi birbirine ışın atan şeytanlar nedir lan? siz bu işi çözmüştünüz diablo 2 de? tyrael vs dark wanderer ne muhteşem bir sinematikti. ara sıra hala izlerim. ama imperius vs diablo resmen komedi olmuş anasını satim.

tyrael in "böhö böhö insanlık için" deyip gey olmasına ve bu oluşun kıytırık animasyonuna hiç girmiyorum.
yalnız da değilim.
http://www.youtube.com/wa...eature=watch_response_rev
alttaki yorumlara bir göz gezdirin. olmadı bahsettiğim tyrael vs dark wanderer videosunu açın. kalite farkını göreceksiniz. nerede biribine ışın atan aptal çizgifilm karakterleri nerede diablo 2.

en iddalı olması gereken yerde böylesine bir sıçış.
2. büyük fiyasko ise seslendirme. resmen rezalet lan! ben kendim seslendirsem daha iyisini yapardım. diabloyu konuşturamıyorsanız , tyrael gey olduysa bunun sorumlusu blizz ve onun para yeme maceralarıdır.
kimsede kandırmasın, gaza getirmeye çalışmasın "12 senedir bekliyoruz" diye. zira ortada 12 senelik bir emek yok. adamlar yatmış bu kadar basit.
--spoiler--
anneleri bile gaza getirdiğine göre, siz düşünün gerisini. *
http://www.youtube.com/watch?v=ramnxsJWNg0
taksimdeki tırda gece yarısı satışı yapılıcak oyun, (tüm dünyada gece yarısı geliyor) bu sebeple tırın önünde büyük bir kalabalık oluşmuş durumda...

görsel
bu oyunun çıkış tarihini aklınızda tutun. boşanma davalarının artacağı, erkeklerin kızların peşinde koşmayı bırakıp bu oyuna saracağı, artık kızların nefes alsın yeter demeye başlayacağı çağın miladıdır. bir çağı bitirip yeni bir çağ başlatacak olan oyundur bu oyun.
yaklaşık olarak 5 dakika sonra server ları açıklacak oyun.
an itibariyle indirmeye başladığım oyun çok özlemiştik seni be...
(bkz: deli ibo)

(bkz: yaran yanlış okumalar)
oynamak için evvde tüm hazırlıkların yapıldığı oyun.

görsel
diablo 2 için, çok uykusuz kalmış bünyeme ilaç gibi gelmeyeceği ortaya çıkmış olan devam niteliği taşıyan, son çıkan sürümüdür. * *
saat 01,30 a kadar 33 ten 75 e kadar tüm hataları aldıktan sonra nihayetinde girdik oyuna. sabah 9,30 a kadar act1 bitti. level 15 olduk demon hunterım ilen. amına koyayım kendi işyerim olmasa, patronum olsa çoktan arayıp hastayım dayı gelemicem bugün der devam ederdim oynamaya.

neyse ki, gelirken evdeki pcmi ofise getirdim de işleri toparladım mı oynamaya devam.

bu arada hata aldığım sıralarda iki el wow atayım dedim bomboştu lan her yan.
let's the game begin !

görsel