bugün

ders çalışmak boş ve mantıksız bir şeydir. tuğlalarca kitap ve testin 21.yüzyılda ne işi var amk?? onun yerinde internette vakit geçirmek varken ders çalışıp boşuna enerji tüketmek neden?????????????????
(bkz: ergen düşünceleri)

büyüyünce anlarsın!
Mantıklı bir şey olsa bile saçma olmaya mahkumdur ders çalışmak. Proje ödevi hazırlamam gerek mesela, zerre umrumda değil, bize öğrettikleri şeyler bile lys, ygs vs adam akıllı çıkmıyor. Yani simdi ben hayatimda ikinci dereceden denklemleri sınavlar hariç nerede kullanacağım? Aklı Selim biri bana açıklasın lütfen, sınavlarda kopya çekmek neden yasak. Bunu hiç anlayamadım. Şimdi o sınavı geçsek o öğrendiğimiz şeyi de iş halinde yapıyor olsak, açıp o işin nizam kitabı her neyse bakamayacak miyiz? istemiyorum ya açıklama da yapmayın. Biri gelsin karşıma "evet yaklasik 13 yıldır zorunlu dersler gördün Hatta Salaksın bır sene de kaldın ama bunlar bak surda ihtiyacın olan seyler." desin. Okumayı sevmiyor değilim bunun zorla yaptırılması müthiş saçma.
sozel dersler icin mantikli bir aciklama olabilir ama sayisal onemlidir.
Belki biraz çalışsaydı böyle olmazdı. Yazık kimin çocuğuysa.
Maalesef öyle. Güçlü kişilere yalakalık edemezsen hiçbir anlamı yok bilginin.
maalesef ders çalışmak veya ders çalışmamak günümüzde aynı şey. gece gündüz çalışıp asgari ücretle günü kurtarmaya çalışacaksın.