bugün

bu devrik cümleyi ırkçılığa bağlayanların ta amk. şahsen ben ırkçı bir söylem göremedim aga.
her ne kadar doğusunda, van'da da olsa hepimiz sarsıldık, üzüldük minvalinde birşeyler söyledi hatun. art niyetli kürtçü faşistler, sevgi pıtırcıkları lapin gibi atladı hemen.

kardeşim hala uyanamadınız mı türk medyası ülkeyi istanbul'dan ibaret sanıyor.
*bütün türk milleti'nin hissiyatını ifade eden cümledir.
Ülke'nin yarısı istanbul'da yaşarken yapılması çok da anlam ifade etmeyen gaftır.
en az sırrı süreyya önder'in şehitlere üzüldüğü kadar depremde hayatını kaybedenlere üzülmüş spikerin söylediği sözdür.
TVDE OLUNCA gaf oluyor sözlükte olunca şükela!
gaf falan değildir. çok türk vatandaşının duygularının özetidir. her lafın kısasıdır.
Bu bakış açısı ile terörün var olma nedeni ve kutuplaşmanın göstergesi.
biraz şahsi olacak farkındayım, isteyen de ispiyonlayabilir. fakat şu işi bir açıklığa kavuşturalım.

duygu çok samimi bir arkadaşımdır. kendisi asla miliyetçi bir insan değildir.
aksine çok duygusal ve mantıklıdır. bunu bir iş kazası olarak görelim.
çünkü o stüdyoda saatler boyunca yayın yapmak ve o anı izleyene aktarmak kolay değildir.
yorgunluğa ve gerginliğe bağlı bir kargaşadır yaşananlar...

hemen öyle karalamayalım, ya da onun üzerinden üzerimizdeki kini açığa vurmayalım.
allah söyletmiştir. gayr-i ihtiyaridir, elden ne gelir...
şehitlerin arkasından halay çeken bir halk için çok hafif bir söylem olmuştur.
gaf veya değil ama, işi kameralar önüne çıkıp haber sunmak olanlarda bile faşizmin içselleştiğini gösteren bir söz olmuştur.
Siz ve sizin gibiler üzülmesin bize ne olur.
Bir milyon! nüfuslu Van'daki herkes PKK'lı olsa ülke çoktan bölünmüştü. (Bakınız 10.000 kişilik PKK'nın yaptığına.)
Bu yaklaşımla çok kişiyi ittiğinizi farkettiğinizde çok geç olacak, oldu:((
insanların anlaması gereken böyle bir şeyi kimse bilinçli söylemez.

gerçekten bir gaf dikkatli izleyen herkes bunu anlar.
(bkz: depremlerde yine yüreğimiz)
(bkz: ben sıçtım tüyü nereye dikeyim)
bilinç altındakilerin dışa vurumudur vesselam.