bugün

elektrik kontağı sebebiyle sanat merkezinin bugün yandığı ve külden ibaret kaldığı şehir.
lise dönemini orada geçiren birçok kişinin içi cız etmiştir mutlaka.
görsel
Her geçen yıl daha da büyüyen ve değişen güzel memleket.
memleketim benim efeler diyarı.
her gidişimde 100 yıllık pardon 100 yılın dev alt yapı projesi sağolsun, köstebek yuvasına benzeyen yolları sayesinde sarsarak bana memleketimde olduğumu fark ettiren şehir. arabanın sanayide çıkan masrafını, 2011 seçimlerinde hiçbir belediye başkanının görevini bırakıp da milletvekilliğine adaylığını koymasına izin vermeyen akp'nin, hakkında açılan yolsuzluk davaları rte'nin akıllara "devede de boy var" önermesini getiren boyunu bile aştığından acilen dokunulmazlık elde etmek zorunda kalan eski belediye başkanımız(!) nihat zeybekçiye yollamak istiyorum. evet.
33 plakaya garezi olan bilinmeyen kişi veya kişilerce bir ziyaretimizde arabamızın tüm camlarının kırıldığı lastiklerinin kesildiği bu nedenden dolayı hiç sevmediğim şehir.
deli gibi özlediğim çınarını bayramyerini yolda yürürken kesin bir tanıdık görme ihtimalini sevdiğim şehirdir.
şimdi uzağım ama orda bir denizli var uzakta gitmesek de kalmasak da o denizli bizim denizlimizdir.
her seferinde takoz görünüme sahip olunan şehir, yapılmamış yollar, yarım kalan...
nnot.denizliliyim.
öğrenciyseniz ve buradaysanız hayatın ne kadar zor olduğunu gün itibariyle bana yaşatan şehir. "hobaa ahanda alkollü mekan" nidalarıyla girdiğimiz taçev'den * ilk olarak saat 23.45'te gelen "son siparişleri alalım", akabinde 23.50'deki "hesabı burda mı ödersiniz kasada mı" ve sonrasında "şunlar boşsa" şeklinde ses bulan "kalkın gidin lan" mesajlarıyla terk ettikten sonra, sıraylasir winston tea, big twin, black jack ve dolce vita'da şansımızı deneyip 1.30'da evlere dağılmak zorunda bıraktık. hiç yakışmadı hiç.
tozu, horozu, kız meşhurdur. birde pamukkale var tabi.
seneler önce ne heveslerle geldim sana denizli. bugünse her adımda nefretimi akıttım sokaklarına...
tıpkı geçen kış gibi bu kış da adam akıllı 2. kere kar yağışının olduğu şehir. buraya sanki programlanmış gibi kar yılda 2 gün yağıyor.
pamukkale üniversitesi gibi lanet bir üniversiteye sahip şehirdir ve 4 senedir burada olmaktan mutlu olduğum nadir anlardan biri adana demirsporumun bu şehirde şampiyon olmasıdır ve bunu benim canlı canlı izleyebilmemdir.
13 haziran çarşamba günü en düşük sıcaklığı 22, en yüksek sıcaklığı 38 derece olacak şehir.
az önce ufaktan sallanmış şehirdir.
ufak depremlerin halkı tarafından artık kanıksanıp normal sayıldığı şehirdir. öyle ki bir kaç ay deprem olmazsa korkmaya başlarlar büyük deprem olacak diye. beşik gibidir denizli sallanması normaldir her daim. allah felaketinden korusun.
--spoiler--

türkiye' nin tekstil devi, zenginliğine rağmen, yaşanabilirlik açısından hayli gerilerde yer alıyor. yetişkin başına düşen otomobil sayısında sekizinci sırada. kişi başına düşen mevduat miktarında ise dokuzuncu. ama krizin de etkisi olsa gerek, bu yıl sıralamada 23 sıra birden geriledi.

--spoiler--

http://fotogaleri.ntvmsnb...kalitesi.html?position=51
görsel
*
canı çok sıkılan bir şehirdir. içinde yaşayanlarıda etkilemektedir.
Çınar meydanında sökülen horoz yerine yapılacak yeni horoz un oylama sonuçlarına göre horoz cam heykelden yapılacak ve Türkiyenin en büyük açık hava cam heykeli olacakmış ayrıca izmir yolunu kısaltma gibi bir iddiası var belediyenin bakalım ne yapıcklar ha ayrıca 6 ay içerisinde turexler tarafından metrobüs getirilecek ve istanbul dışındaki ilk metrobüs olacakmış yani burdan anlıcağımz denizli nin metrobüs yoluna ihtiyaç duyduğu ve yolların tekrar köstebek yuvasına döndürülmesi beklenmektedir.
kızı, tozu,horozu ile ünlü ildir. gerçekten çok tozludur. özellikle şu son 6 senedir.
Tozunun, üst yapısı tamamlanan bazı bölgelerde kalmadığı 1-2 seneye de inşallah tamamen kurtulacağımız, her yönüyle sürekli büyüyen güzelim memleketim.
"horozu tozu kizi meshurdur" denildiginde "toz ney lan" diyenlere tokat gibi cevap veren memleket. memleketim.
yolları kaymak gibi. bisiklet akıp gidiyor.
turex adlı otobüs firmasına peşkeş çekilen canım memleketim.