bugün

gs bonusa başvurdum 2 haftadır ses yok. yardımcı olacak yazarları bekliyorum..
görsel
"3000 liralık 120 ay vadeli ihtiyaç krediniz hazırdır" diyerek matematik bilgimi sorgulamama sebep olan bankadır.

(bkz: yuh artık)
Gereksiz mail ve mesajlara beni maruz birakan banka.
bir ara reklamlarında penguen kullanmış, rus siberbank altyapısı ile iktidar tarafından desteklenen banka.
denizbank yakinda okyanusbank ta cikarsa sasirmayin derim.
bu aralar çok mesaj atıyor. çıkma teklif etmesinden endişeleniyorum.
telefonuma mesaj atan birkaç bankadan biri. onlar da olmasa mesaj atan yok, bir de mesajlaşma gibi bir hizmetleri olsa ne bileyim çıkarız belki bir gün.*
borcum oldugu banka

(bkz: bi bırak yakamı).
babamin maasini aldigi banka oldugu icin benim icin kutsal olan bankadir.
ekstrenin günü 3 gün geçmeye görsün, hemen "ne zaman ödeycen, ne zaman ödeycen, ödeycen di mi" şeklinde ikide bir arayan bankadır.
iticidir.
Bursa'da ki şubelerinde calisanlarinin bursaspor forması giydiği banka.

Kulübümüzün en önemli kurumsal ortaklarından olan Denizbank bugün Bursa’da yer alan 11 şubesinde renkli bir organizasyona imza attı. Yenilikçi ürünleri ve hizmetleri ile Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Denizbank’ın, Bursa’da bulunan şubelerinde çalışan personeli bugün mesai saatleri içinde müşterilerine Bursaspor formalarıyla hizmet verdi. Denizbank Nilüfer Şubesi müdür yardımcısı Gökhan Aytan, bu etkinlikten çok keyif aldıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü. “Biz her yıl olduğu gibi bazı zamanlarda Bursaspor gününü yapmaya devam ediyoruz. Denizbank olarak maç öncesi günlerde veya özel günlerde tüm bireysel ekip çalışanları olarak Bursaspor formasıyla hizmet veriyoruz. Bunun amacı hem Bursasporumuza destek vermek hemde Bursaspor Bonus kartımızın satış adetlerini arttırmak. Kulübümüze destek verebilmek amacıyla böyle bir organizasyon yaptık. Şuanda Bursa’da 11 şubemizin bireysel ekipleri Bursaspor formasıyla müşterilere hizmet vermekte. Bu şekilde hizmet vermek müşteriler içinde ilgi odağı oluyor. Çalışanlarımızı Bursaspor formasıyla gören müşterilerimizden ilginç sorular geliyor. Bizede mutluluk veriyor, bu etkinliği keyifle yapıyoruz.”    Kaynak:Bursaspor.org
kredi kartı ödemem bir gün gecikti.musteri hizmetlerinden bir bayan aradı kartın gecikmeye girdiğini ödeme yapmam gerektiğini iletti, bunun üzerine farkındayım unuttum yarın yapacağım dedim.islerimin yoğunluğundan dediğim gün değilde bir gün sonra ödedim. gelen mesajı aynen yaziyorum verdiginiz sözü tutmadınız . sanırım banka bana küstü.
E-posta adresime mesaj ve telefonuma sürekli SMS atan banka idi. Girdim internet adreslerine, iletişim kısmında 2 tane e-posta adresi buldum, "sizden bilgilendirme almak istemiyorum, ne kredi kartım ne de hesabım var." dedim. 10dk geçmedi ki müşteri hizmetleri aradı ve "eskiden hesabınız olduğundan size bilgilendirmeler gönderiyoruz. talebiniz doğrultusunda bundan sonra size mail-sms atmayacağız" dedi. O andan itibaren hiç rahatsız edilmedim.
Şaşırttılar beni, tebrik ederim, ülkede işe yarayan müşteri hizmetleri de varmış. Aferin vallahi ya. hala inanamıyorum.
kesinlikle hiçbir işim olamayacak banka. teferruatlı anlatmaya gerek görmüyorum, herkesin tecrübesi kendine.

burayı okuyan pr'cıları falan varsa onlara 2 cümle bir şey söylemek isterim:

bankasınız siz kardeşim. hiçbir müşteri sizden hayrına hizmet istemez. her şeyin bir bedeli var. sen olmasan batar mıyız be yavşak dediğinizi duyar gibiyim. batmazsınız tabi ama bu kadar nefret kazanmaya da bir gerek yok.
(bkz: hörmet)
o iğrenç reklamları için boşuna maldivler e giden banka. montajlasalar yeter, onca çektikleri yola değmez mekanı yine de değerlendiremiyosunuz zaten.
memleketimin en dandik bankasıdır.

öyle ki; üçtür beni adem bey diye aramaktalar (hatta aratmaktalar "tenkyü for kaling" kisvesiyle) her defasında ben o değilim çıkarın listeden diyorum, her defasında tamam efendim aldım kaydınızı demelerine rağmen... itiraf etmeliyim iki kere söylemeden anlamayan bankaya üçüncüsünde epey sinirlendim, illaha küfür mü etmeliyim size dedim, şöyle ana avrat ağız dolusu! "biyrun" bankamıza diyor bir de arlanmazlar...
arkadaşım sende benim hesabım yok! ben neden geleyim sana listeden ismimi sildirmeye değil mi...

bizzat yaşadığım örnekten de anlaşıldığı üzre bırakın daha dandiğini, daha ahmak çalışanların bulunduğu banka bile bulmak zordur bu memlekette. sanırsın bilal oğlan'ın bankası.
Allah düşürmesin dediğim banka. maaştan dolayı mecburen kullanıyorum. şube pert, interneti pert, mobil uygulaması pert. neye el atsan elinde kalıyor. bıktım artık. maaşı başka bankaya devretselerde kurtulsak.
twitter hesabı takip edeni takip eder.
sahibi rus sberbanktır. kendisine olan borcunuz sebebiyle kanuni takibe düşerseniz adamı cortlatırlar.
Aman aman dedirtir.
hiçbir alakam olmadığı halde kredi mesajları atan banka.
bundan sonra emekli olacakların maaşlarını ödemek için sgk ile anlaştığı iddia edilen bankadır. iddia diyorum, çünkü taraflar büyük şehirlerde denizbank şubelerinde yoğunluk yaşanmasın diye pttden de yardım alınacak demiştir.

bir yeni emekli abimizin maaşını almak için bir denizbank şubesine gitmesinin gerçek diyaloğudur aşağıdaki:

yeni emekli: -evladım maaşımı almaya geldim, buyrun maaşın bağlandığına dair kağıt.
denizbank: - hmm, bizde görünmüyor maaş kaydınız (yalan söylediği bankonun arkasında bir ayağını kaldırdığından dolayı sabit ama emekli abimiz onu göremiyor haliyle)
yeni emekli: - nasıl olur ya, sgk'dan yazı geldi bağlandı diye.
denizbank: -valla amca isterseniz ptt'ye gidin, belki onlara gelmiştir.

emekli abimiz oradan çıkıp pttye gider, ptt görevlisi aynı sistemden kayda bakar, maaşı abiye öder. abimiz oradan çıkıp, doğru dürüst büyük bir bankaya gidip emekli hesabını oraya transfer ettirir, promosyonunu da alıp rahatlar...

kıssadan hisse, gökten üç elma gelsin.

ilk elma rus sermayesi kaynaklı denizbank'a: madem senin altyapın, şube sayın, emekli maaşı ödemeye yeterli değil, ne üstlenirsin bu işi??? bu nasıl bir mantıktır? büyük şehirlerden ziyade anadoludaki denizbank şubeleri ördek emekli avlasın diye mi? ve ayrıca utanmıyor musun emekliye, kaydınız bizde görünmüyor demeye, büyük şehirlerde her gelene böyle dediğiniz çok açık, böyle dalavereler yakışmaz bir bankaya ama denetim nerede tabii???

ikinci elma sgk'ya, nasıl bu koşulları önceden görmezsin de neden verirsin emekli maaşı işini onca büyük banka varken, denizbank'a??? amaç gene emeklilerimize eziyet olsun mu?

üçüncü ve son elma, yeni emekli olacaklara. hiç denizbankla filan uğraşmadan ilk maaşınızı gidip bir ptt şubesinden alın. sonra da çıkın yukarıdaki emekli abimiz gibi en yakın, bildiğiniz güvendiğiniz büyük bir bankaya gidip, maaş transfer dilekçesi verin, promosyonunuzu alın. (bazı bankalar transferde kredi kartına puan ya da çeyrek altın vb. promosyonlar vermektedir, emeklilerden hesap işletim gideri, eft&havale ücreti de almıyorlar.)
şerefsiz bir bankadir. bursanin bir köyü sadece denizbanka aittir.